Co nežerou divočáci?

Louky a pole
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Co nežerou divočáci?

Nový příspěvek od Františka. »

Nemáte někdo nápad, co užitečného zasít tam, kde se pohybují divočáci? Už jsem vyzkoušela, že česnek nevyrývají. Chtěla jsem tam dát cibuli a mrkev střídavě. Ale mrkev by nejspíš žrali a tím vyryli i vedlejší cibuli. Takže mrkev ne. Jen cibuli. Budou tam dýně, ty taky nežerou. A dál? Nemyslím stromy a keře.
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nežerou divočáci?

Nový příspěvek od Berrynator »

Já bych tam dal elektrický ohradník, to je podle mě jediná jistota
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nežerou divočáci?

Nový příspěvek od Františka. »

To by neprošlo, to by mi myslivci zlikvidovali. Bylo by víc škody od nich než od prasat. Já se s nimi (s prasaty) nějak sžiju, zatím to jde. Naopak jsem ráda, že když navezu hnůj, nemusím s ním vůbec nic dělat a rozryjou a roztahají ho pěkně do stran, nic se nemusí uhrabávat ani zarývat, jen sít nebo sázet. Ale holt tam nemůžu mít nic, co má hlízy nebo jedlé kořeny. Nejsem žádný kolchozník, jen jsem si myslela, že třeba někdo má zkušenost s tím, co mu nesežrali.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nežerou divočáci?

Nový příspěvek od PavelIV »

Něco, co se sklízí dřív nebo stejně jako řepka. Jak povyroste, zalezou do ní a do sklizně skoro nevylezou
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nežerou divočáci?

Nový příspěvek od Kouťák »

Nemusíte dělat ohradník,stačí po odvodu zasázet něco co jim nevoní a oni tam nepolezou,třeba divoká rajčata a měsíček,afrikány.Jsou další věci,které divočák nežere,jako okurky,manglod,růžičková kapusta,lichořeřišnice,křen,medvědí česnek.Nevím jak velký prostor k sázení máte,ale určitě bych to osázením vyřešil.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nežerou divočáci?

Nový příspěvek od Františka. »

Tak už chytám trochu inspirace. Díky za nápady a rady. Já se s nimi nebudu přetahovat, aby tam nebyli, spíš je využiju a počítám s tím, že tam stejně budou chodit, jen rýt budou jen někde. Zajímavé je, že ryjí jen čerstvý hnůj, ten rok starý už nechávají. Je teda fakt, že ten už jednou zryli, když byl čerstvý. Řekla bych, že se s nimi nějak dohodnu :usmev: .
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nežerou divočáci?

Nový příspěvek od Hhippie »

Františko, koukám, že to máte stejně jako Kouťák s holuby... je to jistě moudré, nepřetlačovat se s přírodou. Ale chce to velkou dávku skromnosti a pokory... zatím se to učím, že většina věcí nejde po mém... třeba na to také jednou přijdu. A pak se mi bude žít daleko lehčeji... :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nežerou divočáci?

Nový příspěvek od Berrynator »

Pokora je sice hezká, ale toho si mi ovce nenažerou, takže odcamcať pocamcať
Přílohy
IMG_20210418_100058.jpg
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nežerou divočáci?

Nový příspěvek od Františka. »

Panejo, vypadá to, že tam budete pěstovat obilí a máte právě zoráno. Takovéhle hrůzy tam nemám, ryjí jen místy a nemám tam trávu. U Vás ten ohradník asi je nezbytný. Doufám, že se něčeho podobného nedočkám taky.
Všimla jsem si, když chodím po okolí, že prasata ryjí na stejných místech. Je tu jedno políčko, které zplundrují každý rok. Ať tam majitel dal cokoliv, vždycky to rozryli. To bude tím, že je tam dobré místo na myši. Zdá se mi, že víc než kořeny je zajímají myši. Pod travním drnem je jich víc než v obdělávaném (byť jen občas) poli.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů