Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100
Péče o pastviny a louky
- andre.marek
- Příspěvky: 1645
- Registrován: 14 říj 2018 19:12
- Dal poděkování: 1430 poděkování
- Dostal poděkování: 1617 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Vedra
- Příspěvky: 485
- Registrován: 05 led 2020 19:19
- Dal poděkování: 61 poděkování
- Dostal poděkování: 898 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Vertikulátorem by to možná šlo, viděl jsem onehdy video kde zapravoval dosev pomocí diskových bran otočených "rovně", vertikulátor myslím funguje podobně.
-
Františka.
- Příspěvky: 11386
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5760 poděkování
- Dostal poděkování: 4897 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Tahle první část je asi 500 m2.
Vy myslíte, že by se měl použít vertikutátor až po rozhozu osiva? To mě nenapadlo
.
Vy myslíte, že by se měl použít vertikutátor až po rozhozu osiva? To mě nenapadlo
- andre.marek
- Příspěvky: 1645
- Registrován: 14 říj 2018 19:12
- Dal poděkování: 1430 poděkování
- Dostal poděkování: 1617 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Také bych používal až po rozhozu osiva, ale jak to bude fungovat nevím. Nikdy jsem nic takto nesel.
Běžně osévám plochy drtinami ze sena, rozhodím po hlíně a lehce přerovnám hráběmi, případně ušlapu, někdy ani to ne.
Běžně osévám plochy drtinami ze sena, rozhodím po hlíně a lehce přerovnám hráběmi, případně ušlapu, někdy ani to ne.
-
Františka.
- Příspěvky: 11386
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5760 poděkování
- Dostal poděkování: 4897 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Já taky používám opad ze sena, ale složení sena se mi poslední dva roky nezamlouvá, je tam moc srhy, kterou žerou jen sušenou, a radši mají jinou trávu, hlavně s bylinami, což teď nemám a asi ani mít nebudu, protože to neroste na produkčních loukách okolo. Takže nemám vhodné vypadané semínko. 500 m 2 není tak velká plocha.
Narazila jsem včera na osivo, kde není srha, je v něm už štírovník a nezdá se mi moc drahé. Použiju to:https://eshop.mjm.cz/seed-service-travn ... kt/334/27/
Možná bych mohla ještě sehnat jetel bílý nebo úročník bolhoj.
Uvidím, jestli to takhle půjde a podle toho budu buď stejně pokračovat na této straně kopce dál nebo vymyslím něco jiného.
Narazila jsem včera na osivo, kde není srha, je v něm už štírovník a nezdá se mi moc drahé. Použiju to:https://eshop.mjm.cz/seed-service-travn ... kt/334/27/
Možná bych mohla ještě sehnat jetel bílý nebo úročník bolhoj.
Uvidím, jestli to takhle půjde a podle toho budu buď stejně pokračovat na této straně kopce dál nebo vymyslím něco jiného.
- andre.marek
- Příspěvky: 1645
- Registrován: 14 říj 2018 19:12
- Dal poděkování: 1430 poděkování
- Dostal poděkování: 1617 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Určitě bych do směsky zařadil nějaký jetel. Má hluboké kořeny, roste pěkně i v suchu, naroste několikrát za rok i na chudé půdě.
-
Profesor1
- Příspěvky: 9493
- Registrován: 22 lis 2018 08:43
- Dal poděkování: 4443 poděkování
- Dostal poděkování: 5047 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Já bych rozhodil osivo , na to ty bobky, na to trošku hlínu a hotovo.
Ono už to mělo být dva tři měsíce.
Ono už to mělo být dva tři měsíce.
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
-
Vedra
- Příspěvky: 485
- Registrován: 05 led 2020 19:19
- Dal poděkování: 61 poděkování
- Dostal poděkování: 898 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Jetel do domu, čagan do ruky!
Já mám letos 40% Pastvina pozdní s jetelem, 40% Koně II bez jetele a 20% Jílek jednoletý jako krycí plodinu.
Já mám letos 40% Pastvina pozdní s jetelem, 40% Koně II bez jetele a 20% Jílek jednoletý jako krycí plodinu.
- PavelIV
- Příspěvky: 7068
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6504 poděkování
- Dostal poděkování: 3897 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Úplně jsem to nepochopil, ale jetel nemá rád udusávání. Takže co je u krav špatně, může u koz být v pohodě
-
Vedra
- Příspěvky: 485
- Registrován: 05 led 2020 19:19
- Dal poděkování: 61 poděkování
- Dostal poděkování: 898 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Minulý rok mi vyklíčil na části jenom jetel tak s tím mám spoustu práce to po troškách kosit a dávat kravám aby se nenafoukly.
Tak ho už nemám rád.
Tak ho už nemám rád.
-
honzauta
- Příspěvky: 240
- Registrován: 02 kvě 2019 23:32
- Dostal poděkování: 412 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Já když sekám louky diskovou sekačkou, tak na plachtě se pěkně usazuje srážené semeno trav, po každém kole sbírám z plachetky do pytle. Potom rozhozem naseji a projedu lučními bránami samo domo vyrobenými na styl Wölfleder. Se vzejítím většinou není problém s vyjimkou u baráku, kde semeno úspěšně sezobou slepice 
-
Františka.
- Příspěvky: 11386
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5760 poděkování
- Dostal poděkování: 4897 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Já sekám křoviňákem, takže nemám žádnou plachetku a nechci tam mít stejnou trávu, jako sekám. Ale jako recept na získání osiva je to pro někoho dobré, i když pro mě ne. Taky jsem chtěla doset vyšlapaný trávníček a divila jsem se, že se slepice přestěhovaly z jiného ísta zrovna sem. Přesně jako u Vás, vyzobaly všechno.
Profesore, 2 měsíce už to mělo být. Ale já nespěchám, před dvěma měsíci jsem to neměla posekané ani na to neměla čas. Bobky se na osivo bojím dát, aby vzcházející rostliny nespálily. Proto teď bobky, na podzim osivo. Nebudu set na jaře, to je kvůli suchu vyhozená práce i osivo. Dřív nebo v jiných podmínkách to může být, u nás na jaře nic nejde, ani stromy se nedají sázet na jaře. A navrch hlínu, to bych dala, ale tolik jí mít nebudu, proto ten vertikutátor, aby se semínka dostala do hlíny a nezůstala na povrchu.
Podobně jako Vedra já zase nesnáším vojtěšku. Nadělala mi tolik starostí, kozám vůbec nesvědčí a přesto mi ji pořád někdo nabízí. S jetelem jsem nikdy u koz zdravotní problémy neměla, kdežto ta vojtěška je prokletí.
Profesore, 2 měsíce už to mělo být. Ale já nespěchám, před dvěma měsíci jsem to neměla posekané ani na to neměla čas. Bobky se na osivo bojím dát, aby vzcházející rostliny nespálily. Proto teď bobky, na podzim osivo. Nebudu set na jaře, to je kvůli suchu vyhozená práce i osivo. Dřív nebo v jiných podmínkách to může být, u nás na jaře nic nejde, ani stromy se nedají sázet na jaře. A navrch hlínu, to bych dala, ale tolik jí mít nebudu, proto ten vertikutátor, aby se semínka dostala do hlíny a nezůstala na povrchu.
Podobně jako Vedra já zase nesnáším vojtěšku. Nadělala mi tolik starostí, kozám vůbec nesvědčí a přesto mi ji pořád někdo nabízí. S jetelem jsem nikdy u koz zdravotní problémy neměla, kdežto ta vojtěška je prokletí.
-
honzauta
- Příspěvky: 240
- Registrován: 02 kvě 2019 23:32
- Dostal poděkování: 412 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Kouťák
- Příspěvky: 3117
- Registrován: 21 říj 2018 12:38
- Dal poděkování: 8801 poděkování
- Dostal poděkování: 4467 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Františko,toto si tam zasejte.JETEL INKARNÁT.Roste to jak plevel,kozy to budou žrát a ještě to udělá parádu.
-
Vedra
- Příspěvky: 485
- Registrován: 05 led 2020 19:19
- Dal poděkování: 61 poděkování
- Dostal poděkování: 898 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Děkuji Honzo, já si říkal, že je mi ten nick nějaký povědomý. Ještě kolik máš prosím pracovní hloubku těch hrotů? O kolik přesahují ten U-profil? Uvažuju, že to zatím přivařím na druhou stranu hrotových bran na pole.
-
Františka.
- Příspěvky: 11386
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5760 poděkování
- Dostal poděkování: 4897 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Kouťáku, jetel inkarnát je krásný, ale jako dosev do současného řídkého porostu - nevím, jestli by to bylo dobré. Je jednoletý, co potom? V okolí ho občas vídám, opravdu jen jeden rok jako meziplodinu. Ale nic o něm jinak nevím.
-
honzauta
- Příspěvky: 240
- Registrován: 02 kvě 2019 23:32
- Dostal poděkování: 412 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Kolik to bylo púvodně už nepamatuji, nyní asi 4 cm, takže původně tak 5 - 6 cm. Už jsou obroušené, já s tím rovnám i cesty.
Jak se táhnou na řetězu, ty profily jakoby poskakují, krásně vytrhávají mech a provzdušňují drn.
Jak se táhnou na řetězu, ty profily jakoby poskakují, krásně vytrhávají mech a provzdušňují drn.
-
Vedra
- Příspěvky: 485
- Registrován: 05 led 2020 19:19
- Dal poděkování: 61 poděkování
- Dostal poděkování: 898 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Augenblick
- Příspěvky: 2678
- Registrován: 09 říj 2018 23:23
- Dal poděkování: 2584 poděkování
- Dostal poděkování: 2567 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Péče o pastviny a louky
Ten jsem sel minulý rok. Uděl dvě seče. Letos už udělal parádní kožich, tak to bude na 3 seče. Vydrží i příští rok, ale už začne řídnout. Hlavně uloží dusík do půdyFrantiška. píše: 27 kvě 2025 18:32 Kouťáku, jetel inkarnát je krásný, ale jako dosev do současného řídkého porostu - nevím, jestli by to bylo dobré. Je jednoletý, co potom? V okolí ho občas vídám, opravdu jen jeden rok jako meziplodinu. Ale nic o něm jinak nevím.
Tykat, díkes ....
-
Františka.
- Příspěvky: 11386
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5760 poděkování
- Dostal poděkování: 4897 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host