Sušení sena

Louky a pole
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Augenblick »

Měli poslední krabici, ale říkal že ještě naskladněj... 😇
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Tak hlavní je, aby to i tobě nepřecenily :souhlas:
Litr za dvě role je lepší cena než litr za jednu :mrk:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

Prý příští rok zlevní . . .
Přílohy
IMG_20210820_233150.jpg
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Augenblick »

Tak alespoň Dad ušetřil o proti Nerezu dvě kila na špulce. Když vidím tu síťovinu, vydrží v ní balíčky na louce po sbalení déšť tak jako ty velké? Já je mám v provázku a po sbalení musí hned pod střechu i když jsou dostatečně utažené.
Tykat, díkes ....
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

Po síťce té vody určitě sklouzne víc. A záleží jak moc lis seno utáhne. Kolik deště ty malé vydrží jsem asi nikdy nezkoušel. Vždy hned vezu domů.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Augenblick »

Tak včera 111 balíčků, bolí mě celej člověk. Chtělo by to vymyslet samonakládací vůz, jako maj na ty velký balíky..
IMG_20210821_190534990.jpg
Tykat, díkes ....
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od pamijo »

Poslední (doufám) seno, druhá otava, po letech do paramitů protože to blbě schne a zítra má pršet
Přílohy
IMG_20210822_182539.jpg
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Hhippie »

Týjo, Pamijo, to je nádhera! Jak to odolává poryvům větru?
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od čobanak »

U nás už prší od rána.Co se nesťihlo včera,musí počkat.Traktorisťi dnes mňeli odpočinkovej den.V rachoťe jen dojička a já.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

Paramity? Tak to jsem ještě neslyšel :vytlem: U nás jsou to trojáky :usmev:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od pamijo »

Hhippie, větru to odolává podle toho jak se to složí :vytlem: chlap se snažil tak doufám, že to vydrží, sice u toho nadával, že už si odvykl, ale povedly se mu :souhlas: Profesore u nás na severu Valašska prostě paramit :bublina: ,chlap za mlada skládal na ostrévky, ale to je jiný levl :)) :))
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Františka. »

Ty paramity nebo trojáky, to je trojnožka s jednou příčkou dole na každé straně? a ty ostrévky, co to je?
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Lisbeth »

Ve středu 25.8. jsme uklidili poslední otavy :souhlas: Ani nechápu, jak jsme to v tomhle počasí všechno zvládli, ale zvládli! A vzhledem k tomu, že středa byla asi poslední hezký den tohoto léta, měli jsme to teda akorát. Tže i pro letošek je vše pod střechou!! :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od čobanak »

Lisbeth,to je krása.To u nás ješťe nezkončili žňe.
MaxC
Příspěvky: 7
Registrován: 27 srp 2021 10:10
Dostal poděkování: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od MaxC »

Prosím o radu. Koupil jsem pozemek 6000 m2 vedle domu ve svahu cca 12-14% a potřeboval bych na něm sušit trávu. Od roku 2000 ležel pozemek ladem a zarůstal. Přemýšlím o nějaké technice. Myslel jsem malotraktor, nějaká starší Kubota, k tomu nová bubnová sekačka, obracák a lis na malé balíky. Celkem cca 300 tis. Kč. Netuším, zda ten malotraktor zvládne svah? A taky nevím, jak je jízda na malotraktoru nepohodlná? Dosud jsem sušil seno pro králíky na ploše cca 2500 m2, sekal jsem to bubnovkou od Vari a obracel a sklízel ručně, ale na té větší ploše už mi to přijde v jedné osobě nezvládnutelné. A seno jsem dával do Big bagů a vozil do 12 km vzdálené stodoly. Teď bych rád vybudoval přístřešek na seno přímo na místě. Předpokládám, že na lisované seno bude stačit něco menšího.
Ještě uvažuji o druhé variantě, že půl pozemku oplotím a dám tam ovce a na druhé půlce budu dělat seno ručně jako dosud.
Ač králíky ani ovce u nás už skoro nikdo nejí. Přesto se mi jeví sušení sena nebo pastva na pozemku ekologicky přijatelnější než to celé každý druhý týden objíždět sekačkovým traktůrkem.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od PavelIV »

Maxi, tady ti asi nikdo jinou variantu, než ty ovce nedoporučí :vytlem: , ještě tak minikrávy tu frčí.
14% svah už je dost, sekal jsem strejdovy bubnovkou za Crystalem podobnej svah, možná prudší a měl jsem hodně nahnáno, příště už tam nejedu.
Ale dělaly se i svahový sekačky Reform s nízkým těžištěm. Třeba i s mulčovačem. Třeba:

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1406958 ... lcovac.php

Nikdy jsem to na živo neviděl, jen v inzerátech. Vypadá jako malej traktor, vývod a šavle vpředu i vzadu, takže nějakej menší obraceč i nahrabovač to musí zvládnout.
Na 6000 m je to ale velká investice, s tím už se dá dělat 5 ha i víc.

Nebo tohle
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1408292 ... eureka.php
:PavelIV:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Lisbeth »

Pokud bych měla napsat za sebe, neboť máme hodně podobnou výměru, nikoliv však v jednom celku, ale na několika místech - na seno sečeme 7.500 m2 a na otavy cirka 1.200 - 1.500m2, tže dohromady téměř hektar, děláme to ve třech dospělých při práci, ručně a je to děs. Tže 6.000m2 v jednom člověku byť na jednom místě na mě působí taky dost hrozně + ten svah je na techniku fakt naprd. Co se týče investice do techniky, u nás rozhodlo to, že pozemky nejsou naše, ale vše v nájmu, tže 100% jistota, že tu budeme hospodařit až "do smrti" prostě chybí, proto jsme techniku za traktor nenakoupili. Add cena, kterou jsi uvedl, mě to prostě přijde jako nemožné se do tohoto vejít? :nevim: Traktor jsme kupovali už před X lety, ne jako nový a byla to fuška vejít se do půl mega, máme tento:
https://tymtractors.cz/produkt/t-395-a-t-355/
K němu máme čelák a lopatu. Měli jsme k němu i radlici na sníh, paletizační vidle a vidle na hnůj a muž to prodal, nevyužil to. Letos jsme kontaktovali Tymáky v Brně, odkud je i tento stroj, právě na otázku sekačky, obracáku a baličky za tento traktor. Ehm, tak přebytečný míč fakt nemáme, tže nic a investovat to kvůli cizím pozemkům prostě nebudeme. Staré werky chlap nechce, protože dle jeho slov "pod tím nehodlá strávit půlku života". Stroj je od toho aby makal, a ne od toho aby se pod ním furt někdo válel. Ale tohle je samozřejmě otázka přístupu. Asi proto mi přijde nemožné v cenové relaci do 300 tis. sehnat něco, co bude v cajku, ale třeba bys měl štěstí. Přesto mi to přijde jako velká investice do něčeho, co tě předpokládám neživí? :nevim:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Lisbeth »

Čobanaku, díky, byla to dřina, ostatně jako každý rok a co se týče žní (to teda řeším v práci, soukromě nee), tak tady u nás je to absolutní katastrofa a taky ještě neskončily! Kvalita obilnin, v mém případě pšenice, děs a hrůza... :vztek:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od PavelIV »

Budete místo mletí šrotovat? :vytlem:
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů