Pachtovní smlouva - vzor, zkušenosti

Louky a pole
Prestige
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2018 15:27
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pachtovní smlouva - vzor, zkušenosti

Nový příspěvek od Prestige »

Potřebovala bych poradit s pachtovní smlouvou.Na internetu jsem našla nějaké vzory pachtovních smluv, např. - http://eagri.cz/public/web/mze/puda/dok ... louvy.html
kde je uvedeno, že pachtýř je zemědělským podnikatelem ve smyslu zákona č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů. No a já mám teď v úmyslu si pronajmout louku, která by sloužila jako pastvina (výběh) pro koně a kozy. Vím, že si musím zaregistrovat hospodářství ale nevím, zda už je to teda bráno, že jsem zemědělský podnikatel? Popřípadě bych vás chtěla požádat zda-li by někdo neposkytl vzor své pachtovní smlouvy, popř. sdělil nějaké "vychytávky" , na co si dát pozor atd. Louka má 4 majitele, kromě jednoho pozemku je vedena na katastru jako orná půda, jeden je trvalý travní porost, v územním plánu je to vedeno jako zemědělská půda ZPF - kde je možnost pastvy, ale je tam také uvedeno: Podmíněně přípustné: - činnosti a stavby, které jsou v souladu s hlavním a přípustným využitím, jsou v souladu s charakterem krajiny, při zachování prostupnosti krajiny a souhlasným stanoviskem orgánu ochrany přírody (např. zařízení pro zvěř a chovaná zvířata, seníky, včelíny, výběhy, ohradníky a oplocení, stavby pro skladování chlévské mrvy a hnoje - polní hnojiště. Tak jestli tomu dobře rozumím, pokud bych chtěla udělat na louce ohradník, tak musím žádat Odbor, živ. prostředí? A ještě a by toho nebylo málo, na louce se nachází sloup výsokého napětí, bude nějaký problém s E ON respektive budu jim muset oznámit , že pozemek budu ohrazovat el ohradníkem?
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva - vzor, zkušenosti

Nový příspěvek od oreb1 »

Já dokážu odpovědět jen na první otázku. Pokud už jste zemědělský podnikatel, bude smlouva o pachtu obsahovat i IČO a to povídání o podnikateli. Pokud nejste, tenhle odstavec se prostě vypustí a je tam jen Vaše jméno, adresa, narození, bydliště. Abyste se stala zemědělským podnikatelem, musíte se zaregistrovat jako taková na obecním úřadě do evidence zemědělských podnikatelů.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva - vzor, zkušenosti

Nový příspěvek od PavelIV »

Já myslím, že mobilní ohradník se hlásit nemusí. Co se týká vysokýho napětí, mám taky. Bohužel i přes urgence si tam stejně jezdí, kdy se jim zachce a ani mi to nehlásí. Zase k jejich cti slouží, že za sebou bránu zavírají. Jen jednou si nějaký jelito nezaplo v pick-upu druhou nápravu nebo uzávěrku, co já vím a trošku mi to tam poryli, než se mu od brány (kterou asi za sebou zavíral) povedlo odjet do kopce. Takže pokud možno, nechat bránu od cesty, aby tam mohli a jinak by neměl bejt problém. Teď se chystají opravovat ty betonový patky, tak jsem dostal dopis s kontaktem (nějaká dodavatelská firma), tak jsem volal, domluvili jsme se, že mu to mám poslat mailem a že mi pár dnů před akcí zavolají. Tak jsem zvědav.
:PavelIV:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva - vzor, zkušenosti

Nový příspěvek od Janina »

Pachtovní smlouvu mám s obecním úřadem. Nejsem zemědělský podnikatel. Mohu ji nafotit mobilem a poslat na email.
Prestige
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2018 15:27
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva - vzor, zkušenosti

Nový příspěvek od Prestige »

O.K. Bosorko, budu moc ráda. e-mail: nylynek@seznam.cz. Děkuji
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva - vzor, zkušenosti

Nový příspěvek od Janina »

V pátek nafotím :usmev:
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva - vzor, zkušenosti

Nový příspěvek od Kostey »

prestige: To že má člověk nahlášené hospodářství, neznamená, že je zemědělský podnikatel. K tomu je totiž zapotřebí mít tzv.: osvědčení o zemědělské činnosti.
To vydává kdyžtak normálně živnosenský úřad za tisícovku. Tohle osvědčení musí mít každý, kdo pobírá dotace od SZIFu. Ti kdo na plochu dotace neberou, tak to mít nemusí.
Prestige
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2018 15:27
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva - vzor, zkušenosti

Nový příspěvek od Prestige »

Jo , díky za vysvětlení, já jsem to sice měla dřív tak nějak nastudované, ale pak mi do toho vlezlo hodně věcí a nějak nestíhám a samozřejmě jsem zase hodně věcí zapoměla.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů