Plastové sloupky

Louky a pole
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Plastové sloupky

Nový příspěvek od Hhippie »

Potřebuji nový pozemek (větší zahrada u domu) ochránit před divokými prasaty.
Myšlenka byla taková, že bych pořídila cca 120 cm vysoké plastové sloupky z recyklátu a na to dala 3 řady drátu, jak to mají kolem golfových hřišť - třeba do 70 cm výšky.
Nemohu ale sehnat nízké sloupky nějakého většího průměru (alespoň 8 cm).
Máte s nimi někdo zkušenosti? Stačí i menší průměry - nelámou se např.v zimě, když jsou mrazem křehčí? Eviduji, že do rohů je třeba dát akátové, ale jinak by měly být dobře životné...
Za další - nechtěla jsem vysoký plot z hlediska pohledového. Nejvíc pohybu je tam od divočáků. Na druhou stranu mě teď napadlo, že aby nám tam občas nehupslo třeba srnčí a nedělalo škody... těžko říct... ale třeba u výběhů vidím, že pro srnčí a vysokou je i 150 cm překonatelné. A zas takto vysoký plot jsem si vážně nepředstavovala...
Tak moc nevím, co s tím.
Třeba k tomu někoho něco napadne... děkuji :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové sloupky

Nový příspěvek od oreb1 »

Hhippie, nevím, jakou máte představu, ale jediné, co mám vyzkoušené, je tohle. Sice ne profily, ale desky. Vydrží pořád, žádná změna a žádný problém. Cenu nekomentuju, to není předmětem otázky :usmev: . Asi to chcete napořád.
https://www.recyklace.cz/eshop/pro-dum- ... du/profily
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové sloupky

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Na sluníčku se hýbou, teplotní roztažnost, nejlepší je základní verze
jako podpora ohradníkového lanka OK
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové sloupky

Nový příspěvek od oreb1 »

Jo, to má DAD pravdu, na sluníčku se trochu roztáhnou, ale neměknou.
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové sloupky

Nový příspěvek od Berrynator »

minimálně 15 let mám plastové sloupky z Kamíru, asi to bude ten průměr 6,5 a výška 160, musel bych dojít přeměřit, ale vzhledem k tomu, že nabízejí jen 2 varianty a tu délku 190 já nemám, tak bych to viděl na těch 6,5, že se pořád dělají stejně, ten průměr je plně dostačující, za tu dobu jsem nepozoroval, že by se kolíky nějak výrazně deformovaly, či dokonce praskly, jen musí člověk trochu opatrně při zatloukání, lépe si předvrtat díru, jsou to takové pružiny, i při dobrém udusání má část nad zemí jakousi vůli do stran, u jednoho chovatele jsem viděl, že měl sloupky provrtané a vodič prostrčený sloupkem, takže ušetřil za izolátory, ale nakolik to funguje a jeho spokojenost nemohu sloužit, jen jsem to viděl cestou z auta, jinak dělat oplocení 100 % i proti srnkám, tak to je podle mě už na klasický zahradní plot, ale to jsi asi slyšet nechtěla, co totiž vidím u mě na pastvinách, tak nějakých 130 cm není žádný problém, pokud tedy srnkám nepřehradíte nějakou hlavní (jedinou) trasu, tak bych se toho nebál a předpokládal bych, že je odradí i mnohem menší ohradník a pozemku se budou vyhýbat
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastové sloupky

Nový příspěvek od Hhippie »

Berry, to zni nadejne :mrk: Diky! :souhlas:
Vubec nevim, jestli se tam vysoka pohybuje. Vedle nas je (a bude) takove rosti, tak by mohly chtit chodit spis tamtudy... divocaci jsou tam urcite, protoze maji prave tam v tom bordelu kaliste... :nesouhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů