Kozy

Kupujte...
Františka.
Dal poděkování: 916 poděkování
Dostal poděkování: 759 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozy

Nový příspěvek od Františka. »

Já mám hnědé a bílé krátkosrsté a zkřížené spolu, první kozel ale nebyl plemeník s papíry, pak už jsem měla hnědého i bílého. Objevilo se mi tam už všechno možné zbarvení a dokonce jsem měla jednou kozlíka, který vypadal jako angorský beránek, protože měl dlouhou bílou srst. Jiné zase byly kudrnaté černé. No a pak všelijaké barvy a znaky.

Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 754 poděkování
Dostal poděkování: 1500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Zrovna kopřiv se člověk zbaví snadno -‘pár let sekání dvakrát třikrát ročně a přijdete o ně.
Jsem spíš právě přemýšlela nad tím, jak se rostliny, choulostivé na sekání, produkují... :jakoby:

Františko: je to krása, tyhle větší stáda koz! Stejně to má Jupík - co zvíře, to unikát! Vlastně i co se ovcí týče. To mě dost baví! :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!

Františka.
Kontaktovat uživatele:

Hhippie, kopřivy na chudé půdě vyhubíte, ale na prohnojené můžete sekat, jak chcete, a porostou jak divé. Podobně někdo pěstuje topinambury, pro mě je to nejhorší postrach, dalo mi hodně práce se jich zbavit.

DAD David Abrahám
Dal poděkování: 809 poděkování
Dostal poděkování: 1414 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Kopřivy se pěstují za účelem získání semen do spec. směsí na setí a na sušení listů do lékáren a čajů.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě

Tada
Dal poděkování: 701 poděkování
Dostal poděkování: 395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tada »

Františka. píše:
30 dub 2021 22:12
Já mám hnědé a bílé krátkosrsté a zkřížené spolu, první kozel ale nebyl plemeník s papíry, pak už jsem měla hnědého i bílého. Objevilo se mi tam už všechno možné zbarvení a dokonce jsem měla jednou kozlíka, který vypadal jako angorský beránek, protože měl dlouhou bílou srst. Jiné zase byly kudrnaté černé. No a pak všelijaké barvy a znaky.
A Františko jaký máte cca nádoj?

Kouťák
Dal poděkování: 2356 poděkování
Dostal poděkování: 977 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Kouťák »

Jen pár fotek na pokochání.Dnes krásný den a tak jsem se zašel podívat na kůzlata ke kamarádovi a při tom v jeho soukromé sýrárně koupit nějaký dobrý sýr.Už prodává i svou zmrzlinu a tak v malém parčíku u rybníčku moc chutnala.
IMG_0008.JPG
IMG_0011.JPG
IMG_0017.JPG
IMG_0020.JPG

Františka.
Kontaktovat uživatele:

Tada píše:
01 kvě 2021 17:34
A Františko jaký máte cca nádoj?
Půl dne jsou na senu a půl dne na trávě, takže to se dá těžko srovnávat s jinými kozami. Já jim fakt nic dalšího nedávám, mláto už zase nemám, to je fakt jen příležitostně. Nádoj mám podle věku 1,5 - 3 l, ale ty 3 jsou výjimečně, spíš 2-2,5 u koz v dobré kondici a věku kolem 5 let. To, že mají půl dne seno, je hodně znát. Ale já to jinak udělat nemůžu.
Když jsem chodila na pastvu 2x denně, byly ty 3 u nejlepších. Měla jsem tu na návštěvě jednou kozu, která dojila 4 l ve svých nejlepších letech, ale nechtěla bych ji. Vemeno až k zemi, při běhu jí překáželo, lehce se poranilo, ona není jen dojivost, koza podle mě musí být celkově samostatná a nenáročná. Navíc ty, které dojí opravdu hodně, zase mívají trávicí potíže, bývají někdy vyhublé i při dobrém krmení.
A ještě jedna věc - teď čtu knížku o chovu koz z roku 1897. Tehdy se k nám dostávaly dobré švýcarské kozy, velmi je tam chválí, že mají hodně mléka. Ale v tabulkách u jednotlivých plemen je toho mléka 1,5 až 3 litry. Víc mají kozy velkých plemen. Chci tím říct, že ta udávaná dojivost 4-5 litrů, co mají třeba kozy v KU, se mi zdá hodně nepravděpodobná, je nejspíš vyhnaná obilím a moc nevěřím, že normálně chovaná koza na pastvě nebo na seně bude mít tolik. Viděla jsem chov, odkud mám plemeníka, ale moc se mi to nelíbilo.

Tada
Dal poděkování: 701 poděkování
Dostal poděkování: 395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tada »

2-2,5 l na pastvě se mi zdá jako výborný nádoj :souhlas: Jak se ta knížka jmenuje? :stydim:

Netopýr
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Netopýr »

:vytlem: :)) :potlesk: :krik:

Františka.
Kontaktovat uživatele:

František Suchánek: Koza a její chov. Je to antikvární kniha.

Jana P.
Dal poděkování: 1906 poděkování
Dostal poděkování: 2313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jana P. »

V naší obci (městys)je chov koz na mléko. Vyrábějí produkty. Manželé. Kozy mají na oploceném pozemku v takovém množství, že musí celoročně krmit prakticky jen senem. Musí ho nakupovat. Nemají se kde pást. Na pastvu nikam nechodí. A nádoj mají, proč by ne?
V současné době máme okolo 100 ks koz bílých, hnědých, anglonubijských (to jsou ty ušaté) a jejich kříženek. Líbí se nám jak je každá jiná a osobitá. Většina koz má také jméno a nějaký zajímavý příběh jak se k nám dostala. V roce 2018 jsme se rozrostli o kravičku Borůvku plemene Jersey.
Všechny naše výrobky vyrábíme ručně a dáváme jim naší lásku, péči a pozitivní energii. V roce 2015 jsme obdrželi certifikát TOULAVA regionální produkt na naše kozí sýry a mléko. V roce 2017 jsme vyhráli druhé místo v soutěži CHUTNÁ HEZKY JIHOČESKY s výrobkem kozí kefírové mléko.
Přílohy
999CC681-F007-4006-88A8-4A53174B37F0.jpeg
CB16E4C6-00E0-4665-A60B-4AFFB9FE04CF.jpeg
:bosorka:

Odpovědět