Vývar s masem - odkrojky

maso je maso
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vývar s masem - odkrojky

Nový příspěvek od Hhippie »

Prosím, co děláte z polotovaru “vývar s masem”? Z telete mi zbylo mnoho odkrojku a co se nesemlelo, vcera jsem uvarila. Je z toho misa krasnych kousku masa v rosolu. Tuk jsem vyhodila (nevim, jestli se da na neco pouzit?). Varila jsem jako na polevku - s polevk.korenim a trochou soli.
Jedine, co me napada, je rizoto. Ale vyvaru je spis min a masa hodne... :promin:
Diky za napady :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývar s masem - odkrojky

Nový příspěvek od oreb1 »

Něco taky nakrájejte do polévky a máte z ní vydatné jídlo.
Nebo se dá udělat jako gulášová na cibulce s bramborem - taky celé jídlo.
Nebo salát volská tlama. Nebudete to mít sice z tlam, ale to nevadí. Vařené maso nakrájejte na kousky, smíchejte s krájenou cibulí a okurkami, osolte, opepřte, trochu hořčice a oleje a okyselte octem. Je to podobné jako utopenci nebo tlačenka s cibulí. Na najezení i spravení chuti.
Nebo jen maso na talíř, k tomu hořčice nebo křen a chleba.
Nebo někdo dává i vařené maso do sekané nebo podobných výrobků z mletého masa. Ale asi by to chtělo spíš jen půlku, líp to drží a chuť je taky lepší.
Taky by se z toho dalo udělat něco jako aspik. Přidat barevnou nakládanou zeleninu, zalít rosolem.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývar s masem - odkrojky

Nový příspěvek od přezdívka »

Z tuku se dá udělat jíška. Tchýně si ji dělala do zásoby. Já mám radši čerstvou. Když mám tučné maso, tak po vychladnutí tuk seberu a podle toho kolik ho je udělám jednotlivé porce, dám zamrazit a pak podle potřeby beru.
Do sekané se dá schovat ledacos. S vařeným masem je taková jemnější. Asi1/3 vařeného. Nebo jenom samotné pomlet a udělat hašé s bramborem a kysekou okurkou nebo čalamádou. Fantazii se meze nekladou. Někdy vařím co dům dal a výjde z toho dobré jídlo. Manžela jsem sekanou naučila jíst. Tchýně do ní dávala hodně strouhanky. Byla to spíš strouhanka s masem. Mě od ní sekaná taky nechutnala.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývar s masem - odkrojky

Nový příspěvek od oreb1 »

Ještě mě k tomu napadlo, že se dají udělat i malé řízečky. Kousky masa okořeníte, obalíte v trojobalu nebo v čem balíte normální řízky a usmažíte. Nesmaží se pomalu jako syrové maso, ale jen tak, aby byla pěkně zbarvená strouhanka. S kaší nebo bramborem a tatarkou nebo i jinak, jak koho napadne.
Malé kousky se dobře obalují tak, že se do pytlíku nasype mouka, do toho se nahází kousky k obalení, pytlík se podrží zavřený, zatřepe se s ním a kousky jsou obalené v mouce. To samé pak se strouhankou.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývar s masem - odkrojky

Nový příspěvek od Hhippie »

Nakonec cast snedly holky jako “ovar”, cast jsem nechala ve vyvaru jako polevku a cast jsem pouzila do pirožků s kysanym zelim :souhlas: Vse bylo privitano s jasotem, tak asi dobry :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů