Okurky zavařování

Pěstování ovoce, zeleniny, bylinek apod.
Netopýr
Příspěvky: 35
Registrován: 09 úno 2020 22:46
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okurky zavařování

Nový příspěvek od Netopýr »

Stevia :ajeje:
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okurky zavařování

Nový příspěvek od Františka. »

Má hnusnou chuť.
Na kvašáky jen svařenou slanou vodu, - 4 dkg soli na litr vody, příp. s cukrem, když někdo chce sladší. A koření samozřejmě, mrkev, vinný list apod. Nic se nedá zkazit.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okurky zavařování

Nový příspěvek od Jana P. »

Letošní Americké okurky jsou bez vegety, ale z koprem. :vytlem:
6 kilo, 12 sklenic. :andel: 🙏🏻
Přílohy
752CB49E-F0D7-4F88-9352-CFB6C0A97E7D.jpeg
FA7C610C-0EC7-4601-82D2-370B8CC0211B.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okurky zavařování

Nový příspěvek od Jana P. »

Česko-americké okurky se letos množí. Už jich mám 24 sklenic a zřejmě ještě přibudou , protože polnačky začaly rodit a hadovky ve skleníku ještě plíseň nemají. :vytlem:
Přílohy
26F78832-3ABD-4532-837D-B26E12A5EFC6.jpeg
7A42F3D0-59A0-443F-A247-C6E5ACC86E31.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okurky zavařování

Nový příspěvek od Kouťák »

Jani,poradila jsi mi dobře.Už jsme ho udělali 9 sklenic.Mě to chutná a nyní jsem odvezl pár sklenic na test k vnoučatům,tak jsem zvědav zda budem pokračovat.Já pro sebe určitě,protože musím udělat ještě s tím koprem.Jinak nakladaček je stále dost a tak se blbne a zavařuje.Zatím je 21 sklenic a to je po druhém otrhání.Díky. :ruzicka:
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okurky zavařování

Nový příspěvek od jupik »

My máme Adély,jen co jsem tady, už sem zavařila 17 sklenic. Trhám každý den, ty velký nikdo nemá rád:)
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okurky zavařování

Nový příspěvek od Jana P. »

Tohle jsem vám okopcila jinde. Vypadá to dobře :usmev:
Hodí se pro ty co nechtějí připravovat lak na okurky,. a -ne -bo, pro ty co zavařují jednou za tři dny pár sklenic ,jako já. Je to rychlé , jednoduché a dobré. Takže , omyté okurky dám do sklenic a pak 1 hřebíček,2 kuličky nového koření, 5 kuliček pepře, kousek bobkového listu( ten já ale dávám málokdy) malá lžička soli, lžička hořťičného semínka, 4-5 cukerinu ,ocet 5cl ( jestli máte sklenice dole s vroubky, vychází to po cca ty vroubky) ,a dolít převařenou vodou. mrkev, cibuli si dejte podle svého. Samozřejmě že i kopr. Dám do zavarovaciho hrnce a nechám sterilovat jen chvíli.cca15 -20 minut jen aby chytly víčka. Okurky jsou krásně chrupkave. Kdysi jsem tento recept dostala od jedné zákaznice a od té doby nedělám jinak. ( 30 let) tak doufám že vyzkoušíte a budete spokojeni.🥒🥒
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okurky zavařování

Nový příspěvek od Hhippie »

Otázka je, jak je tento recept životný…? Mám raději křupavé, méně udělané.. :souhlas:
Na druhou stranu… už je pak asi jedno, jestli si člověk rovnou udělá ten nálev, když už musí stejně převařovat a nechávat vystydat tu vodu, ne?
Já tedy přesně nevím, jak se zavařují okurky, protože jsem to zatím nepotřebovala, ale trochu pojem mám a něco vařit a zchlazovat mi přijde na tom procesu nejdelší… :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okurky zavařování

Nový příspěvek od Jana P. »

Zavařuji v letní kuchyni a mám tam starší varnou konvici. V té uvařím vodu a naleju ji rovnou bez zchlazování na naplněné sklenice. Někam jen trochu, to když dělám kompoty z ovoce ve vlastní štávě, někam více, na fazolové lusky ve Slaném nálevu, dala jsem dle rady Co nového na kopci do každé velké sklenice půl lžičky soli a zalila vodou svařenou v konvici, také na merunkový či broskvový kompot přijde více převařené vody a k tomu na velkou sklenici lžíce či dvě cukru. Převařenou vodu získávám snadno a vůbec mne to neobtěžuje.
Kdo pěstuje nakládačky sám, většinou nemá na hodně sklenic najednou. Zavařuje malé, aby nepřerostly, a pak se tento recept fakt hodí.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okurky zavařování

Nový příspěvek od Jana P. »

Hhippie píše: 08 srp 2022 15:55 Otázka je, jak je tento recept životný…? Mám raději křupavé, méně udělané.. :souhlas:
Na druhou stranu… už je pak asi jedno, jestli si člověk rovnou udělá ten nálev, když už musí stejně převařovat a nechávat vystydat tu vodu, ne?
Já tedy přesně nevím, jak se zavařují okurky, protože jsem to zatím nepotřebovala, ale trochu pojem mám a něco vařit a zchlazovat mi přijde na tom procesu nejdelší… :promin:
Veru odpovím ti.
Pokud pěstuješ nakládačky, tak nikdy nemáš najednou sesbíráno na třeba devět nebo osmnáct sklenic. A nechávat malé okurčičky někde ve sklepě nebo v lednici není dobré, protože rychle změknou, zvadnou.
Takže posbíráš například okurky na 4 velké sklenice a hned je můžeš zakonzervovat podle tohoto způsobu. Píše se tam kolik čeho dát do jednotlivé sklenice. Nikde se ti neválí zbylý nálev, který se taky může kazit a podobně. Vodu svaříš v rychlovarce a zalejes okurky.
Takhle to alespon vidím já, když jsem ještě pěstovala nakládačky.
Lidé zavařujicí ve velkém množství si většinou nakládačky někde koupí, třeba deset, dvacet kilo i víc, a zavaří. A tak jim nevadí dělat třeba 4 litry nálevu nebo i víc. Pro mne toto nemá půvab, já zavařuji jen své produkty.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okurky zavařování

Nový příspěvek od irčan »

Tohle mě připadá jako docela zajímavý:

Ale sténě bych ptřebu to trochu "vylepšit". :vytlem: Cibuló, mrkvó. křenem. hlavó z husy, ...... Možnosti neomezený.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 4 hosti