Vánoční cukroví, pečené i nepečené

láska prochází žaludkem
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Profesor1 »

Za celoroční služby výslužka od tety a talířek od ženy :vytlem:
Přílohy
IMG_20191224_142439.jpg
IMG_20191224_142250.jpg
IMG_20191224_142126.jpg
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od arus »

:profesor: však jste si to zasloužil :souhlas: ...a že je teta moc šikovná, to už tady víme :kyticka:
:arus:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Javorka »

Konečně můžu ukázat i svoje cukroví. Nakonec je ho víc, než jsem měla v plánu. Na medovníkové kuličky nedošlo, snad příště. :ajeje:
Včera jsem už neměla sílu ho ani nandat. Nikomu to nevadilo, večeře bohatě stačila.
DSC04122.JPG
:433:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Marion108 »

Tady je moje letošní kolekce,nebylo toho tolik, ale stačilo to a ještě jednou vánočky, fakt je upeč znovu, byly luxusní... a trochu vánoční atmosféry... pozdě ale přeci... ještě že ten google zálohuje...:-D
Přílohy
IMG_20191224_220110.jpg
IMG_20191224_220101.jpg
IMG_20191224_231641_361.jpg
IMG_20191224_104929.jpg
IMG_20191224_004752.jpg
IMG_20191224_040504.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Janina »

Překrásné to máš Marion . :souhlas: :ruzicka:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Marion108 »

Vy to také máte všichni nádherné, já letos všechno krom vánočky pekla v celozrnné variaci a bylo to vynikající a hlavně mi to tedy nikdo moc nechtěl věřit, že to jde... vánočka je ovšem z normální 00 mouky, protože tam jsme si netroufla experimentovat... jo mám chuť ji normálně zadělat na zítra, ale asi až na úterý...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Janina »

Marion dnes jsem se zrovna domluvila s Františkem, mladší syn, že upeču vánočku znovu. Na úterý. :vytlem:
Vloni jsem zadělala na kvasovou vánočku, žitný kvas, strašné to bylo. :stydim:
Držím se radši klasiky.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Marion108 »

Jani, právě jsem zjistila, že ji nezadělám protože jaksi nemám hladkou bílou mouku... škoda no... :smutek: škoda že celý týden už na to nebude čas, je to náročnější časově než chleba a tak to stihnu maximálně v den volna, jenže pracuju od středy až do neděle a mám volné jen pondělí a pak zase až do neděle... a volné dny mám až pak no... :nevim:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Janina »

Tak to mne mrzí . Máš toho fakt hodně , Marion. Jak to zvladaš? :ruzicka:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Marion108 »

Já ani nevím, vyjma těch pár šílených dní kolem velkolepé silvestrovské noci, za šílený prachy pro zazobance, což mi samo o sobě pilo krev, to tam je docela fajn a když pominu, že musím denně koukat na nesmyslné plýtvání potravinami, které si mnoho lidí nemůže vůbec dovolit, tak v ostatních ohledech je to fajn, pracuju jen do 10-11 h dopoledne, takže pak mám celý den volno a tím pádem to nějak skloubím... Tak byla jsem se mrknout v jedné farmě, kravíně, ale to co jsem tam viděla, to už se spíše vyrovnám s poživatelnou a přesto vyhozenou panna cottou nebo syrem apod., než koukat každodenně na skutečné utrpení zvířat, ne už si fakt sýr ani mlíko z obchodu nekoupím... :soufl: Takže ve finále mám doma asi 20 kg mouky, ale je to celozrnný a z toho vánočku dělat nebudu, za to zadělám na buchty a dám do nich naše tady na mch upečená jablečná povidla... :slunce:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Jana P. »

Toto letos vyzkouším. Nemusí se vykrajovat anébrž se krájí. :vytlem:
Možno přidat i jiné příchutě.
Autor Nika s vařečkou Twitter
Přílohy
B015813D-AE4C-4DD4-B798-F1A6FD4BBDBE.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od arus »

Máslo je za hubičku, tak sestavuji plán, co letos na vánoce upeču. Linecké, rohlíčky, úlky, indiánky, čokolády v košíčku, odpalované věnečky, laskonky, pusinky, marcipánové květinky, toto je nejžádanější cukroví. Přidám ještě něco z ořechů a kokosu.
Už se na pečení celkem těším :usmev:
Začínám péct po 10.12. Do té doby máme doma ještě oslavu narozenin jednoho z kluků a my s manželem výročí svatby. Brali jsme se na Mikuláše. :vytlem:
:arus:
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od gajdovka »

tak po dlouhé době chvilka,Covid nás omezil a znáte,pro hospodáře nejhorší,co může být,nemoc.Takže pořádně nevyležíte.Dnes ,po 14-ti dnech jsem si dala prcka slivky a je mi dobře.Zítra do práce,už se těším. Nazdobeno je,ale napečeno nikoliv. Nehrotím to.To se dá stihnout.Příští týden začnu pomalinku,co bude,bude.Hlavně to zdraví.To pak člověk ocení,že je to na 1.místě a vše jde stranou,kromě zvířátek.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5317 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Hhippie »

Gajdovko: dobře, že jste fit!
Vím, že nejsem zářný příklad vzorné domácí puťky, ale ... každý rok, ať se na to chystám od začátku prosince, první cukroví peču až kolem 20.12. A vždycky stihnu kolem 6 druhů. Pro pestrost stolu to určitě stačí. A pokud udělám jeden druh nějaký neokoukaný, vždy se najde někdo, koho potěší víc než klasika :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Jamarov »

Ja se letos těšim na pečení jako nikdy. Navymysleli jsme si 14 druhu. Budeme pect v Hradci jako vzdy.Konečně čas s rodinou, tedy spis dámská jízda...maceska, segra a dcera taky pomůže.Kluky nechávám tatinkovi a můj tatka jede rybařit. Takže budeme mít pohodicku.
Už mám vše nakoupeno, zítra ráno do práce,nakrmit,pak FN HK a odpoledne zacnem dělat těsta.bude to trochu hekticke,protože v patek ráno mi ma řezník přivézt krutu, doufám ze nebude mít víc jak 15kilo,musim naporcovat a zabalit,pak jet domů, nakrmit, do práce, vyzvednout segru a zpět do Hradce. Což je šílený zas takhle jezdit 80km tam a zpět :otraveny: ale v sobotu muž slíbil ze nakrmi. Sem zvědavá co mu bude říkat kravička Maruška... Ale napisu mu seznam a asi to hodin za hlavu. Nějak si poradi. Ja si dam víno... A budeme řešit příjemné starosti spojené s cukrovim :vytlem:
Mam desne rada tu atmosféru. Sama bych péct nechtěla,takhle se cely víkend podporujem když některá z nás začne upadat do beznaděje z množství a časové tísně. Do neděle musí byt hotovo. Dřív jsme pekli dva víkendy, jeden se peklo, další zdobilo. Ale příští víkend máme zabijacku, takže to musíme stihnout.
At se vám všem daří :ruzicka:
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od kosta »

tak přeji hodně sily a hlavně pozor na syndrom vyhoření .Pamatujte také na odpočinek a spánek.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5317 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Hhippie »

Vím, že cukroví patří k Vánocům, ale rok od roku mi přijde zbytečnější.
Spíš je to o tom čase výroby (výhoda dětí-dcer), než o tom “mít ho”. Protože vzhledem k tomu, že sladkostem extra neholdujeme (maximálně sladké pečené domácí snídaně), návštěv letos bude po málu a venkovní akce typu Rybovka, kde se sejde celá vesnice, a člověk s sebou bere svařák a vzorečky cukroví, se konat nebudou nejspíš vůbec... mi přijde, že nám to tu zas bude korat, až zjistim před Velikonocemi, že nám toho půlka zbyla ve špajzu... :nevim:
Asi i proto se s tím tolik nehoním :jakoby:
Až budu bába a budou ke mě chodit děti se svými vnoučaty... budu z toho mít asi radost větší :souhlas:
Dřív, dokud býval v zimě sníh, to byl krásný zvyk, že po tom, co člověk přijde z venku, mokrý a zmrzlý, uvaří si čaj, dá si pár kousků cukroví a zapálí krb... ale teď to prostě “není, co bývalo”.
:Hhippie: Bubáci forever!
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Tada »

Známe jednu paní která každé vánoce napeče 25 druhů (i více) cukroví a pak to dává do mrazáku a ještě na velikonoce jí cukroví z vánoc. :))
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční cukroví, pečené i nepečené

Nový příspěvek od Jamarov »

Vsak napisu kolik kilo se udělalo.
Do mrazaku to maceska taky dávala a na Velikonoce vytáhla :vytlem:
U nás se to sní ale mnohem víc rozdam. To se obejdou s dětmi sousedi. Každý vezme krabičku do třídy, taky dávám babickam,kamkoliv jedeme tak s cukrovim a obdaruju par pratel chovatelu kteri mi pomahaji a mamce, pak něco padne na zabijacce a na Silvestra...a je to fuc.

Kosto právě na ten syndrom vyhoreni je dobre být ve společnosti, me když chytne nadšení tak donutim všechny kolem dělat do půlnoci, to me proklinaj ale hlavně je stále sranda :mrk:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů