Výběr křovinořezu

O strojích, nářadí a náčiní.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr křovinořezu

Nový příspěvek od andre.marek »

Ta neochota jít do otáček souvisí s charakterem motoru. Musí se používat jinak. Nechat roztočit a pak nechat trvale pod plynem.
Spotřeba je úplně minimální, nic to nežere.
Ještě jedna z výhod je právě startování. Ten čtyřtakt má mnohem menší odpor při startu a chytá i na pomalejší potažení tak na podruhé potřetí úplně studený. Pak téměř vždy na první pokus.
Pořizoval jsem ho v době, kdy sloužil hlavně jako strunová sekačka na dosekani, na velké plochy a velkou trávu bych bral určitě dvoutaktní.
Bez problémů s ním ale třeba seču pod ohradníkem.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr křovinořezu

Nový příspěvek od Lisbeth »

Andre to popsal úplně přesně! Měli jsme 4 takt nějaký obyč z Mounfieldu, už je to dýl a byl to vyloženě křoviňák pro holky. S tím záměrem byl i kupovaný. Já jako žena jsem ho kdykoliv nastartovala, což u dvoutaktu dám málokdy. Nemusela jsem řešit míchání kapalin, sekal jedině na plnej kotel, jinak vlastně nesekal vůbec, na obsíkání ohradníku, zvlášť většího, úplně naprd! Ty 4takty jsou dobrý tak na doladění zahrádky, dvorku, kolem chalupy a plotu, kde je nízká tráva a seče se na estetiku, tže přesně jak píše Andre, taková náhrada strunovky. Na velké plochy a vysokou trávu jedině dvoutakt, jinak na tom člověk nechá ruce!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr křovinořezu

Nový příspěvek od Kouťák »

Mám dotaz.Vlastníte někdo TELESKOPICKÝ PLOTOSTŘIH ?Rád bych si ho koupil,ale nemohu se rozhodnout,zda elektrický,nebo aku a jakou značku.Budu rád za každou radu.
Z důvodu,že jsem na podzim živý plot neostříhal a v horní části už 3 roky ne,tak jsem se do toho vložil dnes.Mám plotostřih,ale živý plot z Lewsonova cypřišku má výšku někde i 4 metry a šíře 2 metry..Dnes jsem ho řezal aku pilkou v horní části a některé špice i dlouhé 2 metry.Pořezal jsem asi 3 metry délky a ještě chybí asi 15 metrů.Natahoval jsem se na to jako koza na keř a když jsem sletěl do cypřišků ze štaflí a potom ještě jednou mimo,tak jsem seznal,že jsem buď starej,nebo nemehlo.Proto chci teleskopický plotostřih a hezky chodit kolem plotu a stříhat ho i nahoře.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr křovinořezu

Nový příspěvek od PavelIV »

Zkušenost s tím nemám, ale pozitivní efekt aku nářadí vidím jen, když toho kupuješ víc s jednou, popř. dvěma baterkama.
Tipnul bych, že 220V bude výkonnější než aku. Bude i levnější, jestli plánuješ řezat v dosahu prodlužováku, tak el.
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů