Mini lis na balíky z čajny

O strojích, nářadí a náčiní.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od Jan »

DAD David Abrahám píše: 10 srp 2020 18:54 Tak balička je od 3.8. zavřená v celním skladu :nesouhlas: a čeká se na to až se celní deklarant (ičař) vzpamatuje a dodělá papíry :cert: moc se mu asi nechce protože jsme odmítli zaplatit poplatky které už zaplatil a řádně doložil čínský dodavatel :souhlas:
Na přístup čínského dodavatele si nelze vůbec stěžovat :souhlas: . Komunikuje na jedničku jak s námi tak s deklarantem :souhlas: . Škoda, že se totéž nedá říci i o něm :smutek: :nesouhlas:
tak proč si tam nedojdeš sám? Pamatuji si v 90 letech táta občas něco kupoval z USA,Tchaiwanu a pod a nic strašnýho vyplnit celní deklaraci to nebylo, spíš bude strašný platit ten celní sklad. Jen tak letmo, ty by si měl mít fakturu + fakturu na dopravu , ideálně i výpis z účtu, aby bylo vidět, že to tak je a z toho se vypočítá 21% DPH a clo , jestli správně chápu tabulku je 0 https://www.celnisprava.cz/cz/clo/probl ... y/84bm.pdf .
8433 00 00 00/80 Žací nebo mláticí stroje, přístroje a zařízení, včetně balicích lisů na
píci nebo slámu; sekačky na trávu nebo píci; stroje na čištění nebo
třídění vajec, ovoce nebo jiných zemědělských produktů, jiné
než stroje a přístroje čísla 8437 sazba 0

https://www.celnisprava.cz/cz/o-nas/kon ... takty.aspx

To platba celního skladu , to budou jiný bubáky ....
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jane, zaplatil jsem 65 EUR za proclení a dalších 50 za veškerou ostatní administrativu. Dokud to deklarant nezpracuje tak stroj ze skladu nevydají a tak je poplatek 5 EUR za paletu a den na straně CD.
Věděli jsme dopředu co stojí doprava a další a další poplatky. Už i to, že chtěl po nás zaplatit znovu částky které hradila čínská strana nebo nebyli ve smlouvě s dopravcem řešil zpřátelený právník :usmev: . Bylo toho za 610 EUR a to je zbytečně moc.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od přezdívka »

To je ta podpora malých podnikatelů. Stroj zaplacený a místo aby pracoval, tak je někde ve skladu. Kdy začíná běžet záruční lhůta. Dnem zaplacení nebo vydání? Hlavně, že úřední šiml pěkně řehtá.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Od číňana záruky nečekám :nevim: .
Může jen překvapit :souhlas: .
Co bych taky chtěl za tu cenu :vytlem:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

I když má Jan pravdu a to samé mám písemně od celníků tak nám přišlo vyúčtování na clo 381,-. Zaplatím :nesouhlas: a zítra vyzvednu :souhlas: . Už se nebudem handrkovat. Ať je to doma a neplatíme za uložení.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od Jan »

381 korun nebo euro? koruny bych asi neresil.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Je to v Kč :souhlas: , za to co prováděl za blbosti mu napíšu reklamaci ať se to naučí, hračka je doma a už si zase vzpomněli že jsme něco nedodali a bez toho to nemůžou vydat :vytlem:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od Augenblick »

Tak na tom číňanovi jsem odlisoval letos něco málo nad 2000 balíčků. Přez počáteční skepsi jsem si na něj zvykni, trochu doladil, dodělal počítadlo balíčků a musím říct, že je v pohodě. Snad jsem nic nezařekl a příští rok budu tvrdit to samé 😃
Tykat, díkes ....
Robin84
Příspěvky: 7
Registrován: 07 čer 2020 08:43
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od Robin84 »

Zdravím.
Vím, že se to tady už řešilo, ale chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti se senáží v malých kulatých balících? Mám lis na tyto balíky a uvažuji o ovíječce.
Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od Augenblick »

Dělám na tomto lisu senáž letos druhým rokem a je to bez problémů. Akorát cena té foliovačky je děsivá. Cena fólie taky nic moc ..Když pak ale vidím s jakou chutí to v zimě holky baštěj, tak té investice nelituji..
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od Hhippie »

Augenblicku a počítal jsi, na kolik vyjde výroba jednoho balíčku? Je to reálné spočítat? (rozpočet životnosti traktoru a lisu a baličky je asi děsně relativní, že?)
A využiješ lis i službou? Protože tím si zas člověk trochu snižuje rozpočet na svoje balíky, pokud lis vydrží nějaká leta makat… :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od Františka. »

Asi by se to mohlo spočítat podle odpisů strojů. Traktor se používá i na jiné práce, tak i kdyby se ten nepočítal, cenu lisu rozdělte na 5 let, protože za tu dobu by se měl zaplatit. Plus materiál. Obávám se, že by to takhle byla závratná suma za jeden balíček. Ve skutečnosti vydrží lis déle, ale zase víc než 10 let bez údržby asi těžko, myslím. A za těch 10 let nejpozději by člověk měl mít na nový. Aby to bylo ekonomické. A zase se obávám, že není. Jinak by se v zemědělství používlao mnohem víc nových strojů.
Robin84
Příspěvky: 7
Registrován: 07 čer 2020 08:43
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od Robin84 »

Augenblick píše: 23 črc 2021 08:00 Dělám na tomto lisu senáž letos druhým rokem a je to bez problémů. Akorát cena té foliovačky je děsivá. Cena fólie taky nic moc ..Když pak ale vidím s jakou chutí to v zimě holky baštěj, tak té investice nelituji..
Zdravím. Chci se zeptat jaký máš lis a kde jsi kupoval oviječku? Nejlevnější jsem našel SKH Sebranice.
Diky za odpověď. Robin
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od PavelIV »

Františko, takhle ale malozemědělství nefunguje. Strašně ta cena záleží na tom, jestli ročně udělá 500, 1000 nebo 2000 balíčků a to je každej rok jiný.
Potřeboval, koupil - jednorázovej náklad a tak se ty mašiny hromadí až to není kam dávat :vytlem: bo starý, vyřazený zůstanou ležet, kdyby se novej podělal, na náhradní díly atp.
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od Františka. »

Já vím, ale pak se vůbec nedá říct, na kolik balíček přijde, ani odhadem. To je osud malozemědělství :usmev: .
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od PavelIV »

Nedá, střílí se od boku, kolik asi tak zákazník je ochoten dát. Kdyby si to človět spočítal a napočítal si aspoň 200 svojí práce na hodinu k tomu, tak to nikdo nezaplatí.
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já si kdysi dávno počítal hrubý náklad na 50kg balík - nafta 10kč, síťka 10kč, fólie 40kč, já + stroj 50kč.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od Františka. »

To jsou 2 Kč na kilo, bez trávy, jen náklad bez zisku. To snad ani není možné, aby ty igelity a sítě byly tak drahé. Když jsem kdysi narazila na síťku na balení sena do velkých balíků, tak drahé mi to nepřipadalo, jako mi tvrdí dodavatel sena :vytlem: . Profesor je taky dodavatel sena, neměl by se brát s rezervou :mir: ?
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Po dnešku ani nechci vědět nové ceny obalového materiálu :nevim: hlava se mi z toho točí
Ovíječka stačí na 380 V, už jsem ji viděl v nabídce za cca 36 t.,
Lis mám italský, ovíječku čínskou na benzín,
dělat to jen na prodej tak jsem to nikdy, nikdy nekoupil, jenže ze 120 balíku senáže bych toho min půlku vyhodil a v létě možná i víc,
Augenblic má velkou pravdu v tom, že se hezky kouká jak to pěkně žerou a to je samo o sobě k nezaplacení :souhlas: a remcaly co nechtěj platit co si řeknu zvu na brigády :vytlem: ještě nikdo nepřišel :nesouhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini lis na balíky z čajny

Nový příspěvek od Augenblick »

To Robin : lis mám s označením 850, kupoval jsem ho ze Slovenska, foliovačka je z Malotraktory Silesia.

Jinak k té návratnosti mám stejný názor jako chlapi v příspěcích nade mnou. Ta prvotní investice je opravdu velká, ale na druhou stranu se pak člověk stane nezávislý ve výrobě sena a senáže. Svoboda je hold drahá.
Začínal jsem s holkama v době toho největšího sucha, říkal jsem si že se žádnou technikou zabývat nebudu a že se to nevyplatí a 500 za balík není až tak moc... tahle první zima pro těch pár oveček a koz mě stála 40.000,- a to jsem ještě dokupoval seno z Polska v kvalitě posekáného rákosí . Dodnes mě tu jeden takový balík od Jaška Kundowskyho leží..
Náklady na balíček senáže jsem tuším jednou spočítal na 70,- , ale je to určitě individuální záležitost. Malý balíčky senáže jsou opravdu super, ale je potřeba vzít v potaz i manipulaci při výrobě. Posekat nařádkovat a sbalit je sranda, ale potom z louky naskládat na vlek x balíčků o hmotnosti cca 45kg, doma vyložit, posadit do foliovačky a potom zase vzít do teplejch a někam uskladnit už taková sranda není. S krmením to samé. Udělal jsem si na senáž extra jesle s odklápěcí stříškou, ale zbytečně vysoké, takže balík teď do jeslí kutálím po opřeném žebříčku, páč do 1,5m ho prostě už nezvednu.
senáž.jpg
Fotka je z prosince, nemám holky až tak obézní jak to vypadá. Jsou ve vlně a dva měsíce před poradama. Koukám, jak byla v prosinci ještě docela pěkná tráva..
U těch fríšek mě ta spotřeba senáže vychází cca lehce nad 2kg na den. Spotřeba sena které mají neomezeně mě v kombinaci se senáží spadla zhruba o třetinu.
Tykat, díkes ....
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů