Jogurt

Výrobky z mléka
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jogurt

Nový příspěvek od Profesor1 »

Přišlo mě tohle mailem. Už jsem proti DANONE slyšel častokrát. Tak by mě zajímalo zda je to možné, případně zda to není jen reklama na jinou značku. Osobně danone nekupuji, jen mě to zajímá, protože je pravda že reklamu na danone jsem už neviděl hooodně dlouho.

DO MLÉČNÝCH VÝROBKŮ DANONE SE TOTIŽ POUŽÍVÁ ZVÍŘECÍ STŘEVNÍ MIKROFLORA! Actimel, jako mnoho dalších produktů Danone, obsahuje E1442 - geneticky modifikovaný kukuřičný škrob, což je zahušťovadlo, ničící slinivku! Nebezpečné škroby jsou obsaženy nejen v kultivovaných mléčných výrobcích, ale také v kečupech a majonézách. Ing. Jiřina Charvátová vedoucí střediska laboratoří

Nejoblíbenější jogurty nejsou jogurty, ale zahuštěná obarvená hmota, ve které dokonce ani mléko nemusí být. Když jsme dělali analýzu bifidobakterií, zjistili jsme v laboratorních testech, že bifida v dlouhotrvanlivých jogurtech jsou zvířecího původu, tedy bifidus esencis. Je to nejčastěji bifidus avicenc, a ten skutečně není našemu tělu vlastní - je izolován z kachen a dobře a dlouho přežívá. Některé státy mají zákaz používat jiné než lidské kultury, a to proto, že určitý počet bakterií je schopen projít žaludkem a dojít až do střev a u imunitně oslabených jedinců byly pozorovány časté výskyty tumorů, např. je to ze studie z USA, kterou jsem použila ve své diplomové práci na téma bifidobakterie. Také tyto ne lidské bakterie mohou
nahradit původní mikroflóru a způsobovat průjmy. Osobně doporučuji jogurty ve skle jihočeské nebo Holandia bílé a ovoce si přidat své. U modifikovaných škrobů z kukuřice stejně jako u transgenní kukuřice dělal výzkum můj profesor na VŠ a zjistil, že v 5. generaci potkanů je tak otřesný výskyt mutací a od 3. výskyt nádorů, že na nás vždy hřímal, že je naší povinností nepustit to do naší země... Bohužel je to tu.
Toto klidně můžete poslat známým, mám na to diplomku a represí od Danone se nebojím.

MUDr. Dagmar Rašková

lékařka, ambulance lékařské genetiky GENNET, s.r.o.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Ciska
Příspěvky: 25
Registrován: 02 led 2019 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Ciska »

Je to hoax.
Ale stejně danone nekupuju..
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Bekkky »

Zkoušela jsem různé druhy jogurtů na zaočkování mléka při výrobě domácího joguru a mohu potvrdit, že v danone nejsou žádné živé kultury, které by se po přidání do mléka probudily a začaly se množit a vzniknul jogurt.
Také mohu potvrdit, že nejlépe se dá mléko zaočkovat holandií, nebo madetou ze skleníčky, mě osobně víc chutnal od holandie. Je tedy zřejmé, že oba jogurty obsahují živé jogurtové bakterie.
Také valašská kyška je plná mezofilních mléčných bakterií, dobře se mi s ní dařil čerstvý sýr.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od přezdívka »

Profesore, dejte si do vyhledávače jméno doktorky, jestli vám ji kámoš googl najde. A je to jasné. Nebo skoro jasné.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od oreb1 »

Hoax. Podle vyhledávače.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Janina »

Hoax nehoax, pravda je, že kvalita potravin(otravin?) obecně je v :splachnise:
když už něco kupuji v obchodě, luštím nápisy, a stejně člověk neví. Nejlepší jsou prvosuroviny, svoje, místní, ověřené, a uvařit si.
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tahle "poplašná zpráva" mě zaujala, protože jsem kdysi dávno někde četl, že jsme poslední země kde danone ještě nezakázali klamavou reklamu na aktimel. . . . . .
Holandii si chválí kde kdo, tak že tam kvalita asi bude.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Marion108 »

Holandie jeste nezklamala, ockuju s ni pravidelne. :souhlas: uz pet let a stale si asi kvalitu drzi.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od PavelIV »

Že je v krámech hodně výrobků, který vůbec nejsou jogurty, ale tváří se tak, už jsem četl před dosti lety. Takže, co se nejmenuje přímo jogurt nekupuju. Na to máme tu "strašnou" EU :usmev:
Momentálně u mě vede Selský jogurt z Kunína - lesní směs, když není tak borůvkový nebo borůvková Hollandia.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Moonika »

ja v poslednej dobe očkujem s "Rajo Husty"(alebo mojím z neho urobeným), a fakt je z neho jogurt hustý a neťahavý, odporúčam
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Marion108 »

Mooonika i z koziho mleka je dobry?
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Jamarov »

11 let sleduji složení potravin kvůli dětem i ze zdravotních důvodů a kukuř.modifikovany škrob je téměř ve všem. Kdysi jsem strávila i hodinu jen u regálů s mléčnými výrobky abych se tomu vyvarovala a ještě přepočítávala sacharidy... Lidi slyší na cenu, akce, reklamy proto se tu stále drží tyhle "ošizovadla" jako kdyby to bez nich nešlo, na druhou stranu ani drahé výrobky nejsou rozhodně zárukou kvality.
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Moonika »

Marion108 píše: 04 úno 2019 13:16 Mooonika i z koziho mleka je dobry?
ano, ja robím iba z kozieho :)
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Augenblick »

U kozího mléka se mi hustý jogurt nedaří, z kravského i ovčího mi vyjde parádně hustý v pohodě. :cert: . Přidáváš pár kapek syřidla?
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Marion108 »

Tak to me zajima, je mozne zverejnit recepturu? Moc se mi nedari kozí jogurt.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Moonika »

No ja som to myslela že na to že je to kozí je hustý :) ale nie tak ako kravské. Ja robím klasicky dám na 95 stup. nejakých 10minút nechám a schladím na 45 potom zaockujem, cca deci toho jogurtu na 3l mlieka. Keby som chcela fest hustý tak prekvapkám
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Marion108 »

Diky, delam ho stejne. :usmev: zkusim tedy tento jogurt az budu mit v kvetnu mleko sehnat.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Bekkky »

Když jsem kdysi vyráběla domácí kozí jogurty, můj syn pravil, že to je jak trolí nudle :smutek: tak jsem přešla na ovčo-kravské.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od PavelIV »

Po přečtení složení ochucenýho jogurtu, který mi chutnal, jsem zavrhl i ten a včera koupil bílý (tam složení v pořádku) a dávám si do něj domácí marmeládu nebo med. Dnes se chystám zkusit obojí (najednou) :usmev:
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jogurt

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ač jsem milovník medu, tak do jogurtu určitě ne, jinak přesně jak říkáte - bílý jogurt + domácí marmeláda :souhlas:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů