Zavařená ricotta s paprikou

Výrobky z mléka
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zavařená ricotta s paprikou

Nový příspěvek od oreb1 »

Jedná se o tradiční makedonský recept. Je to pomazánka na chleba či pečivo nebo na plnění rajčat a jiné zeleniny. Vydrží velmi dlouho.
Běžným způsobem ze syrovátky vysrážíme ricottu. Já nepoužívám srážedla, ale syrovátku jen povařím a nechám vychladnout. Konec konců rícotta znamená vařená, čili se asi vařila a nemusel se do ní lít žádný chlorid hořečnatý. Po vychladnutí přecedíme přes plachetku a promícháme podle chuti se solí. Paprikový lusk nakrájíme najemno nebo rozmixujeme a přimícháme do ricotty v množství asi půl lusku na půl kila ricotty. Naplníme do zavařovacích sklenic a povaříme asi 20 minut. Necháme vychladnout a uležet několik měsíců. Použijeme-li paprikový lusk nepálivý, ricotta bude mít chuť kyselou, protože proběhne kvašení papriky. Pokud použijeme papriku pálivou, bude ricotta spíš ostrá, ne tak kyselá.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavařená ricotta s paprikou

Nový příspěvek od Františka. »

Tak si říkám, jak bude probíhat kvašení a zrání, kdyby se ricotta nezavařila a nechala se tam jen paprika kvasit? Bude tam sůl, kyselé prostředí z kvašení. Já navíc dělám ricottu z kyselé syrovátky. Myslíte, že to takhle vydrží? Chci to zkusit bez zavaření, myslím, že by to mohlo jít, ale třeba někdo ví, že to nevydrží nebo má nějaký jiný nápad.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavařená ricotta s paprikou

Nový příspěvek od Františka. »

Kdo má rád budapešťskou pomazánku, bude mu to chutnat. Asi do 3/4 kg ricotty z kyselého syrovátky jsem nastrouhala 1 bílou papriku, osolila a přidala trochu mleté červené papriky. Nacpala jsem to do sklenic, zavřela víčkem a nechala na teple. Asi za 3 dny začala vystupovat voda, chtělo to tedy talířek dospodu, paprika začala kvasit a ve hmotě se dělaly bublinky. Teď po týdnu je to akorát, ne moc kyselé, výborné na namazání na chleba. Samotná ricotta mi moc nechutná, to je tak do buchet. Ale tohle je osvěžující čerstvá pomazánka, která ještě pár dnů klidně může kysat a vadit to nebude. Než bude kyselá moc, určitě se sní.
Z dlouhého skladování jsem ustoupila, radši ji sníme teď.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů