Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Cobajzi, jdi se ji zeptat jestli ma i rodny cisla tech lidi, vole :-)))

jana p, ahaa, takze rebelie?! :) Zkuste to protlacit do zakona, ze to je vlastne bolestivej zakrok, to by melo spis sanci nez ze je to zbytecna byrokracie.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Tagže žádnej příklad neznáš.Je to jen zbožné přáňí....
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Cobiku, jak ja muzu znat konkretni priklady, ani nevim jestli je to verjne. Ale zna je Kvirencova. Jdi, FB mas a zeptej se ji. Mezi tim co ses me trikrat zeptal jsi mohl oslovit ji. Ponemajes? Ja ti akorat muzu rict, ze se to deje na Jablunkovsku.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Co já vim,tak je problém získat odškodné i na registrované ovce.Musíš mít potvrzeňí,že to bila chráňená šelma,ostatki dát do kafilerije,a co zmizelé kusi,že?
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Co to zase meles? Te fakt to tele nakoplo do kebule? Kdyz ovci nenajdes, neni co resit, to da prece rozum. Kdyz ji najdes, zavolas na prislusny CHKO a prijede ji ohledat. Kafilerku snad ani nemas povinnost, ja dal ovci kamaradoj pro cokli. ze to byl vlk, poznas na prvni pohled a hlavne to pozna pracovnik CHKO. Ve vlcich oblastech je to 90% jistota ze to byl vlk, vlci nenechaji ve svem reviru pobihat toulavy psy.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

A ušňí známki teda neřešej?Já s ťim zkušenost nemam.To ti žiješ ve vlčí oblasťi.Jestli to funguje,tak proč se rozčiluješ?
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

hele a dost, co se ti stalo? Cets co jsem psal? Rozciluju se, ze ta baba chce resit to, aby ti neregistrovani nedostali nic. Jses nejak uplne mimo, nemam naladu ti to vysvetlovat.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Ta baba se snaží, aby měla i nadále co jíst. Bez ohledu na cokoliv a kohokoliv. Je to úřednice a živí ji stát. Čím víc bude mít práce s neregistrovanými chovy, tím déle může být zaměstnaná, a třeba jí za to i zvednou plat. Není to nějaké nové koště?
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

je to nove koste!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Ti starší měli obecné zemědělské vzdělání a často praxi. Ti noví už mívají specializaci na státní správu, jsou úplně odtržení od praxe.
Je blbé mít tam takovouhle babu, na druhou stranu jsem taky přesvědčená o tom, že neregistrované ovce jako kdyby nebyly. Jsem proti těmhle předpisům, ale když platí, nevyvlíkne se z toho nikdo. Možná záleží na formulaci, kdo dostane odškodné, ale i když ho dostane, dostane taky pálku za to, že má neregistrovaná zvířata.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Kostej ji dobre zna.
Nahrada za strzena zvirata nejsou zpodminkovana registrovanym chovem. Mate registr lam napriklad?
Spravne by zadnou palku dostat nemel, protoze to neresi nikdo z orgranu, ktery by mu ji mel napalit.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Jeden státní orgán, když má nejmenší podezření na to, že se někde může jednat o nějaké porušení, nebo i jen pro jistotu, že se o něj nejedná, požádá druhý státní orgán o prověření. Tím je ten první z obliga, že nechal utéct nějaký přestupek. Řeší to ten druhý, ale ten první mu dá tip.
Nesetkala jsem se s tím, že by některý státní orgán opomenul kontaktovat jiný, napíšou radši i dvěma dalším úřadům, aby oni byli krytí. To si nevymýšlím.
Pokud by nebyla povinnost registrace, třeba u těch lam, je to jiná situace. Je to blbost, jasně, člověk má u baráku 5 oveček a musí to oznamovat.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Já tomu rozumim.
Kdokoli, kdo má ovce, má povinnost je mít řádně označené, registrované a vést si stájový deník. Pokud se mu stane na stádě škoda, pak uvede, na jakém kusu (kusech) a lze to řešit. Pokud ty ovce nemá registrované, pak 1) porušuje zákonnou povinnost, 2) jakoby ty ovce pro systém nebyly.
To je takové to jako “vykradli mi dům a měl jsem tam šperky za půl milionu a hotovost za další dva”. Nahraď mi to, státe :nevim:
A nikdo mu nedokáže, jestli je tam měl, nebo ne. Předpokládám, že pokud se jedná o mladé například, tak že ne vždy se najdou ostatky..? Prostě jde o to, prokázat, že je ta škoda způsobená na mém majetku, který mám mít označený… nevim, no.
Prostě pokud po někom něco chci, pak mám mít primárně v pořádku svoje věci :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Nemas tak uplne pravdu. Videla jsi registr lam? Maji lamy znamky? Dostavaji za ne odskodne?
Kdyz ti vlci strhnou ovce a neco doma zustane, zavolast na CHKO nebo jinou organizaci kdyz v CHKO nejses a ten prijede ostatky ohledat. Usni znamku si opise ale kdyz neni ,tak ohleda zvire a proste nemelo usni znamku. Stejne tak dobre by mohli vlci nechat torzo bez hlavy, takze co? na usni znamku nemuzes vazat nahradu skody z logiky veci. Priklady co pises jsou mimo misu. Lidi od statu chtej hlavne umoznit strilet vlky. Na nahrady sere pes ale kdyz uz je nabydli tak proc to nevyuzit? Hlasit se to musi, jinak bude mit nekdo pocit, ze se nic nedeje.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

No právě se obávám, že jakmile někdo z úředníků přijde ke kadavéru, který nebyl označený a vlastně jakoby nebyl, ačkoliv reálně existuje, anebo se o něm dozví ze spisu, hned to podnítí úřednickou podnikavost a solidárně pozve kolegy, kteří to mají na starost, i když registrace není v podmínkách náhrady. Takže pak to lze postavit tak, že buď chovatel chce náhradu a je ochoten riskovat pokutu, nebo nic neohlásí, aby tu pokutu nemusel platit.
Nejde přímo o známky, ale o registraci.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

No prave. Proto myslim ze najednou se na jablunkovsku objevilo tolik utoku, protoze se lidi prestali bat to hlasit a jeste jim slibili penize.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Jestli to chápu konečně dobře, to se nelíbí té babě a chce tomu udělat konec. To by musela asi iniciovat nějakou změnu v odškodňování na ministerstvu. Jestli se jí do tohohle bude chtít... Jinak ze své pozice může jen kontrolovat registraci. Plemenáři jim nemůžou dát hned nějakou extra pokutu za to, že nemají zvířata registrovaná. Nějakou ano, ale za jedno zvíře nedostanou pokutu tisíce.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Nechce se mi to číst. Ale jestli tam nic takového není, jak píšete, pak změnit zákon by šlo ještě hůř, to není jen nějaký pokyn ministerstva.
Změnu zákona jen tak neprosadí, je to navíc na dlouhé lokty, jsou rádi, že mají nějaký.
Ale může udávat a řešit to tak, že bude vyžadovat od úřadů, aby ty lidi kontrolovali. To může, na to se ti lidi asi musí připravit. Taky může jen kecat a provokovat. Ale stejně je to tak, že by podle platných zákonů měli mít ovce registrované.
Přece jen jsem to přečetla a jak to tam je, fakt by nemělo být bráno v úvahu, jestli jsou zvířata v evidenci nebo ne. Ani tam není napsáno, že by bylo odškodnění podmíněno dodržením zákonných opatření nebo tak něco.
Čili se jedná jen o její osobní aktivitu, ve které nemá moc velkou šanci kromě bonzování.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

No to jsem rad, ze jste tech par stranek precetla, protoze nemam chut se bavit o necem kdyz je nekomu leno projet si par stranek. O tlacich jednotlivcu nepochybujte. Kdyz se ma usetrit koruna.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů