Cena elektřiny

Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Hhippie »

Konečně vysvětlení, kdo za to může! :vtipalek:

https://www.reflex.cz/clanek/divoky-kac ... -peni.html
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

U zkapalňeného a zase zplinovaťelého plinu prej opravdu ňižší víhřevnost je,ale tenhle článek vipadá spíš jako sranda.Každopádňe mi viprávjela máma,že gdiž vaří hrách,že přidává jedlou sodu,abi se uvařil richleji a ona ušetřila.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Hhippie »

Čobi, máš zlatého Bludišťáka za to, že jsi mezi těmi všemi dezinformacemi rozklíčoval do očí bijící fake news - viz vysvětlení pod článkem :blazen:
Přílohy
57BF59FC-D31E-46A8-A247-6C39DEE333E9.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Berrynator »

Plyn z různých nalezišť má opravdu rozdílnou výhřevnost, nicméně rozdíly jsou tak nepatrné, že koncový spotřebitel to v domácnosti nemůže postřehnout, ale rozdíly při vaření mohou být pozorovány, takže článek je jen trochu fake news, ovšem nebývá za tím kvalita plynu, ale především stav plynového spotřebiče, docela velkou roli hraje i stav používaného nádobí.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

čobanaku, sice se luštěniny rychleji uvaří, ale znehodnotí se vitamín B. Je lepší je namáčet dlouho, aby se nemusely tolik vařit.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Augenblick »

Ideální máčet luštěniny 2 dny a měnit vodu. Jinak pak dochází k nadýmání a tvorbě plynu, který ještě nedokážeme skladovat, což zanechává výraznou uhlíkovou stopu a někdy i stopu na spodním prádle... :usmev:
Tykat, díkes ....
Jana P.
Příspěvky: 6019
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jana P. »

Už jste si povšimli kam vedou jakákoliv zastropování, regulace, určování cen???
Proč by měl kdokoliv prodávat energie za méně, i když by je tak nakoupil?? Ne, všichni využijí strop. A sami si za to můžeme. Tedy ti, co stále po tomto volají.
„Zastropování cen bude platit po celý rok 2023, s tím, že nařízení nám umožní toto období případně prodloužit,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „Domácnosti budou mít cenový strop nastaven na 100 % své spotřeby elektřiny i plynu a zastropování cen se bude týkat také všech malých a středních podniků do 250 zaměstnanců a obratem do přibližně 1,25 miliardy korun.“
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Augenblick píše: 15 lis 2022 10:57 Jinak pak dochází k nadýmání a tvorbě plynu, který ještě nedokážeme skladovat...
Očekáváte, že zanedlouho budeme všichni naopak konzumovat fazole nedovařené, příp. se cpát topinamburami, abychom vyprodukovali dostatek nedostatkového plynu a hospodářsky, možná nejen hospodářsky, se povznést? Budeme chodit s balonky v zadní části těla a hodnotit se podle toho, kdo ho má větší? (Ten balonek.) :mrk:
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Augenblick »

Předpokládám, že to budou speciální gatě, který si každý doma vypustí do svého zásobníku :usmev:
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od PavelIV »

Dostal jsem dnes email od ČEZu, celkem milej. Přeplatek skoro 3 tisíce. Začátkem roku zvedli asi o 300 zálohy, tak jsem skoro na svým. Jen si nepamatuju, jak dopadlo loňský vyúčtování, myslím že kolem nuly.
Kde se berou ty katastrofický scénáře? Asi od těch, co chtěli ušetřit pár desetikorun ročně u Bohemia Energy a podobných
A to se doma žádný dramatický úspory nekonají, žádná výměna spotřebiče, podlahový topení v koupelně topí jako jindy, bo by zbytek rodiny umrznul. Už jsem je proti plýtvání elektrikou začal vychovávat dávno :vytlem:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Augenblick »

No, tady asi záleží, jestli máš zafixováno, né? A smazřejmě u koho..
Tykat, díkes ....
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Augenblick píše: 15 lis 2022 19:08 No, tady asi záleží, jestli máš zafixováno, né? A smazřejmě u koho..
Jo,je to dost individuálňí.Náš kravín čez přeřaďil do jiného tarifu a plaťíme víc.Mámňe už viúčtováňí přišlo a řikala,že je to sice opravdu 6kč/kwh ale bez dph a zdražili odbjerné místo.Jaké bude mít zálohi,to ješťe neví.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od PavelIV »

Nikdy jsem nic vědomě nefixoval, vždycky jsem to nechal, tak mi navrhoval ČEZ.
:PavelIV:
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

To já taki ne,ale prosťe to tak gdicki fungovalo.jelo se ňejakej čas podle ňejaké sazbi.Nebilo to tak,že bi elektřinu zákazňíkovi počítali každej den za jinou cenu a zákazňík každej den odebíral elektřinu od jiného podňiku.Uzavírali se dlouhodobé smlouvi.Dlouhodobé smlouvi na prodej plinu chťeli i rusové,ale v evropje chťeli krátkodobé smlouvi podle momentálňí ceni plinu na burze-o co ďelala bohemia energi a kolibřík.V dobje míru to vicházelo levňeji.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Augenblick »

Tak těch 6,- s DPH bude už regulovaná cena s dph

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/eru-z ... ok/2286387

Já mám zastropováno do července, letos mě odečetli 2000,- asi ta solární daň. Moc to nechápu proč přilepšujou i těm kteří mají zastropováno...
Tykat, díkes ....
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Máma tvrďila,že dph v tom neňí,ale zálohi jí ješťe nepřišli,tak uviďíme.No ano,je to dost nepřehledné a zmatené.Hlavňe to nezastropovali na vírobje a ale na prodeji.A rozďíl bude stát čezu doplácet. :blazen:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Nám přišel nový výměr záloh na plyn, že 1700,- na 5000,-
V provozovně se za kWh platilo 2,70 vč. DPH, po novu 9 plus DPH :udiv: Jsou z toho pěkně vykulený :nevim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Vedra »

Katastrofické scénáře se berou právě od těch co měli zafixováno (i u toho ČEZu) za ceny které už několik let neodpovídaly realitě i před tou válkou.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jan »

katastrofické scénáře se budou týkat spíš podniků. No a pak těch, co měli smůlu na prodejce elektřiny, který buď zkrachoval, nebo i přes fakt, že měl zafixovaného zákazníka misto aby pro něj koupil za zafixovanou cenu tak prostě spekuloval na trvalý pokles. A vono to nevyšlo. Jestli to chápu správně, tak cena vyšplhala proto, že v Německu se energetiky chopili spíš politici se zeleným směrem a na vykrytí špiček používají plyn a někoho napadlo, že cena se bude odvíjet od té nejvyšší výrobní, tedy z plynu. Někde na YT jsem zaslechl, že je to jako kdyby ve firmě měli 10 automobilů , 9 fábií a 1 porsche a pro případ poruchy by počítali s tím porsche.
Další obrovský problém je, že se z elektřiny udělala komodita jako pšenice a jiné a prostě někdo tu, co se prodává teď koupil před 3 lety a mezitím ji mohl i 5x přeprodat (se ziskem). Bohužel zatímco u vajec si je v takovém případě může někdo měsíc odpustit a prodejce je neprodá a vyhodí, tak elektřinu potřebuje každý.
Je to něco podobného jako emisní povolenky, které byli původně něco jako pokuta, načež s nima někdo začal obchodovat, způsobit nedostatek na trhu a tím zvýšit cenu.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Odpoledne říkali na radijožurnálu,že 60% společnosťí bude po novím roce propoušťet kvůli cenám energijí,materijálů i mezd.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti