Slepičí výběh

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Hhippie »

Kouťáku, mám to stejné s koňmi. Nemůžeš najít čistokrevnější panelákový odchov!! I prarodiče bydleli v činžákách v centru velkého města. Žádná zvířata, žádný dvorek na vesnici. Já byla jediná, kdo pořád dyndal nějaké zvíře. A “od narození” jsem věděla, že jsou koně mou součástí. Nevím, jak se to stalo. Každá pouť byla neskutečný magnet - poníkář jezdil a pobýval na parkovišti u sídliště a já mu tam pořád oxidovala :)) pamatuji si, jak jsem děsně trpěla s těmi poníky? Měl tam vysokobřezí kobylu, co pořád vozila. Na maličkém kolečku na betonu, bez vody a jídla… taky je neměl moc čištěné a já dostávala vynadáno, že mu do nich moc plácám a odstraňuji tím prach, který je chrání proti dešti :blazen: … až od 12 let brali do oddílu… a pak byl můj osud zpečetěn :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Bekkky »

U nás taky měla akorát babička slepice, králíky a sem tam husu..... A teda velkou zahradu kočku, psa... Ale jinak nikdo nic. Mé první stádo byli šneci (pod postelí v krabici dlouho nepobyli a ráno byli v pokoji všude po zdech poslintaný cestičky a naši na mrtvici). S tím se nic nenadělá. To má člověk daný.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od PavelIV »

Tak já to mám po obou babičkách, skoro celej život dělaly se zvířaty - jedna kolem krav a hlavně koní, asi moc nejezdila, ale prej to s nima uměla (tehdy se užívali hlavně k tahu). Druhá co pamatuju, dělala v prasečáku, doma kozu a pár ovcí, čuníka na výkrm, kočky a psa.
:PavelIV:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Lisbeth »

Nyní jsem skutečně ráda, že máme vnitřní kurník u stájí! Slepice prakticky vůbec nechodí ven! Nechtějí! Každý den se je snažíme vykopnout na zahrádku, ale je to marný, je to marný, zastaví se na schodech a dál ani krok :otraveny: Dneska se dvěma soudružkám ze čtyř podařilo dostat ke kobylám do boxů a obě tam snesly :)) Každá ve svém boxu pochopitelně :))
V tom nezatepleném kurníku na zahrádce by pošly :nesouhlas:
A takhle si pěkně sedí modelky:
20221210_161936.jpg
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Hhippie »

Jsou to uvědomělé soudružky a splňují nynější zákonnou povinnost :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Lisbeth »

:)) To je fakt :))
To však znamená, že s někým kolaborují, protože ode mě tu informaci nemají a máma to pro změnu neví vůbec :)) Budu si na ně muset dát bacha!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Lisbeth »

Soudružky vyhozeny na mráz, alespoň na 4 hoďky. Potřebovala jsem jim vyvozit kurník, vyčistit zajícům a připravit boxy pro holky, tak to musely chvíli vydržet:
20221217_114236.jpg
20221217_114247.jpg
20221217_114448.jpg
20221217_114505.jpg
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů