HOLUBI

Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak to byl samo vtip. :vytlem:
Máš je pěkná , ta krmítka.
Pod dojmem z tvého psaní jsem dnes nasypala první slunečnici do krmítka. Máme ho letos prvně na nové třešni na dvoře. Dříve bývalo více dole v zahradě. Tak se těším na množství ptáčků. Ale ti jsou kolem nás celoročně.
Na dvoře, ve velkém suterénu nebo ve stodole hnízdí rehek, vlaštovky, jiřičky, vrabci, kosák v keři, Červenka poskakuje, můj miláček, sýkorek nepočítaně, strakapoud, konopka, brhlík tu řádí a další a další. Před pár lety na prvního ledna ve starém sadu za vsí hejno brkoslavů. A dokonce dudek k nám na zahradu zavítal.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od čobanak »

U nás se přiživujou se slepicema vrabci.Holubi tu moc nejsou.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jana P. »

Vrabci a taky hrdličky, no jo, moc je nemusím .
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Vrabců máme nejvíc ve stájích na jízdárně. Jinak jich mnoho nevídám. Z drobného je podle mě nejvíc sýkorek :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Evča z Kunratic
Příspěvky: 66
Registrován: 12 říj 2022 19:58
Dal poděkování: 134 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Evča z Kunratic »

Tak protože tady nikdo o letošní Cv v Lysé nic nenapíše, tak to zůstává opět na mně.
Výstava krásná, fotila jsem, ale dobře víme, jak je to se světlem v Lysé. Navíc fotky zatím neumím vkládat.
Ze zajímavých holubů zmíním například andaluské prácheňské káníky, všechny barevné rázy benešovských, žluté šupinaté pštrosy (pan Novák má o nich vlákno na Fauně), bílé moravské bagdety, sovky, kotrláky, staváky. A taky černí a žlutí barevnohlávci. Krásní altenburští bubláci ve žlutě plavé, což je mimochodem velice slušivé zbarvení.
A dobrá zpráva, nejen pro Kouťáka. Vybrala jsem si konečně plemeno! Už to tak vypadá. Kouťák možná tuší, jednou jsem se o těch holubech zmínila.
Tak uvidím, jestli to uhádne.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Evčo,že by jsi konečně našla toho svého holuba? To,že jsi byla na CV v Lysé vím,ale tam tě mohlo oslovit tolik plemen,že si netroufám hádat.Já pouze vím to,že rousný holub to nebude a tak mě napadá pouze Česká čejka,nebo Altenburský bublák.
Vkládání fotek tě určitě naučí náš admin Hhippie,když jí o to požádáš.Já bych to mohl pomotat,protože mluvím jiným jazykem. :vytlem:
Evča z Kunratic
Příspěvky: 66
Registrován: 12 říj 2022 19:58
Dal poděkování: 134 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Evča z Kunratic »

Tak tedy aspoň napovím. Vím, že Vám to možná uniklo a není se čemu divit, když jsem to řekla jednou.
Takže plemeno je z nejméně početné skupiny holubích plemen. Je zvláštní tím, že se poněkud vymyká, protože je poměrně dobrým letcem (v rámci skupiny.) Vyskytuje se jak v klasickém zbarvení celobarevném, tak v gazzi kresbě. A u našich západních sousedů je to plemeno velice oblíbené a na německých výstavách jsou jich každoročně desítky vystavené.
Ale tak teď už si myslím, že tohoto holoubka musíte poznat. Můj kamarád o nich tvrdí, že jsou to nejkrásnější holubi.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Evčo nezlob,nebo až přijedeš zase do Koutů,tak dostaneš na p..... :vytlem: Napadá mě pouze Orientální racek a potom už se dám podat. :vytlem:
Evča z Kunratic
Příspěvky: 66
Registrován: 12 říj 2022 19:58
Dal poděkování: 134 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Evča z Kunratic »

Ach jo. To neuhádnete? MODENKA.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Evčo, našla jsem si ho, je to hezký, trochu legrační holoubek. Jinak jsem o něm nikdy neslyšela, ale to nic neznamená. Chcete je chovat? Na lítání moc nevypadají. Pletu se?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak MODENKA by mě nenapadla,protože jak píše Františka,tak ta moc nelétá.Je to ale krásný holoubek.Jaké zbarvení by jsi chtěla.Posílám 3 fotky,které jsem si vypůjčil na jiném foru od Jardy Pokorného a to je kamarád,tak se na mě zlobit nebude.
16664773073MzvIwQZuOqt_x2.jpg
16664773073MzvIwQZuOqt_x2.jpg (15.22 KiB) Zobrazeno 2478 x
1666477304PQMV6F59J01z_x2.jpg
1666477304PQMV6F59J01z_x2.jpg (13.99 KiB) Zobrazeno 2478 x
1667856920VSuyXG4A1emT.jpg
Evča z Kunratic
Příspěvky: 66
Registrován: 12 říj 2022 19:58
Dal poděkování: 134 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Evča z Kunratic »

Tak s tím lítáním jsem to myslela jako že je na tom trošku líp, než jiní slepičáci, jako třeba gigant nebo king, ale žádné letecké výkony od nich nečekám, na to mám přece barevnohlávky, ne?
A zbarvení, to už bude horší, ale nevíte, jak velký by měl být holubník pro deset párů modenek?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Evčo,velikost holubníku na 10 párů modenek bych Ti mohl uvést přesně,ale musíš také počítat s odchovem.Píše se v "odborné litaratuře",že na jeden pár má být 0,5 m čtverečního podlahové plochy.Ač to píše ta odborná literatura,tak je to hloupost a já bych to nikdy napsat nemohl.Nejprve napiš Tvou představu o holubníku,který předpokládám,že chceš stavět a já napíši,co je dobré a špatné pro holuby.Postavil jsem celkem 5 holubníků a pouze ten poslední vyhovuje holubům.Napíši klady a zápory do nejmenšího detailu,ale dej mi čas.Něco už jsem někde publikoval,ale ten časopis už neexistuje.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

To je ještě legračnější holub než king! :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od PavelIV »

Nějakej nevyváženej, že nepadá na zobák :))
Sorry holubáři :kamosi:
:PavelIV:
Evča z Kunratic
Příspěvky: 66
Registrován: 12 říj 2022 19:58
Dal poděkování: 134 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Evča z Kunratic »

Představuju si holubník s voliérou. Přístřešek, jak jste mi radil. Ze tří stran a po každé straně budníky. Je lepší, když je voliéra zastřešená, nebo je to jedno? U barevnohlávků střecha je, ale to je ještě kvůli původnímu účelu (pro slepice.)
Jen mám ještě problémy, které Vy nevyřešíte. Nejsem si jistá, jestli bude babička souhlasit se dvěma holubníky na zahradě. A barevnohlávky tedy rozhodně pryč nedám. Na to ať zapomene, i když mi je zkazila. Pokud to bude dělat problémy, přestěhuju je jednoduše k modenkám.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Evčo,podívej se než začneš stavět na můj příspěvek zde ,ze dne 13.února 2019. Jsou tam fotky mého holubníku,budníků a třeba to uděláš nějak podobně.Budníky nedělej po stranách,protože holoubata když vylezou,tak musí vidět přímo a hned vyletí do voliery.Volieru jsem nejprve zastřešil a za nějaký čas jsem to sundal.Pokud jsou uzavřeni,tak na ně musí pršet a padat sníh .Nejsou to slepice,jsou to létající ptáci.Až začneš stavět,tak pokud budeš chtít,tak poradím.
Evča z Kunratic
Příspěvky: 66
Registrován: 12 říj 2022 19:58
Dal poděkování: 134 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Evča z Kunratic »

Barevnohlávci jsou holubi, kteří mají "v rukávu" vždy něco, co Vás dokonale vyvede z míry. Například dnes. Už se Vám někdy stalo, že si proklovali cestu k zamrzlé vodě? Tak ti naši to dnes na kbelíku pro slepice hravě předvedli a jde jim to.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Barevnohlávek je prostě ještě holub.V koupadle jsem to viděl mnohokrát,že udělali díru i do 2cm ledu.V rybníku udělali díru těsně vedle ledu,spíš do hráze a voda jim do jamky natekla.Když nenajdou vodu a je sníh,tak si naklovají sněhu a stačí jim to.V jiném tématu jsem napsal,že holubům zima nevadí.Dnes jsem NVH vyklepal zamrzlé koupadlo, nalil novou vodu a než jsem došel pro krmení,tak se spokojeně koupali.
Davide,už jsem dlouho nečetl co dělají barevnohlávci u Tebe.Ještě "Věžák" zlobí?
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

no zlobí :nevim: má svou hlavu :mrk: a nějak se nemůžem domluvit kde budou nocovat :mrzimeto: má na to prostě svůj názor :usmev:
ty jsi krmil mimo holubník - já krmím zásadně v něm
u tebe spali v holubníku - u mně nocují na voliéře pro papouška v patře
jsou všichni :souhlas: , létají spolu po okolí, jak je málo světla a já jsem stále dost mimo tak je vidím jen občas
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů