elektrický ohradnik

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Vše má své pro a proti. Za mě pro fixní ohradu klidně drát. Je nejlevnější a vede nejlíp. Ale chce to na delší vzdálenosti si pohrát s tepelnou roztažností aplikací vypínacích pružin. A pevné rohy. Víc asi netřeba. Dobré zemění není u rybníka problém. Nic dalšího mě nenapadá. Výhoda je, že může být nízký a nenápadný :souhlas: na druhou stranu si nedovedu představit tak nízko drát… budeš dávat nějaký podsyp nebo folii, abys to neměl v trávě a mělo to efekt? Dostala jsem od kamaráda pruh pevného plastu, co se používá jako obrubník na oddělení různých materiálů na zahradě. Chtěla jsem to použít pod sítí. Ale zas mi ho odebral, že ho ještě kus potřebuje a už nevrátil :ajeje: ale přišlo mi to na tyhle zahradní výměry jako dobrý nápad, zajistit si to neprorůstání travou :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od irčan »

Jana P. píše: 09 pro 2022 22:37 Proti kuně nebo proti čemu ohradník? :udiv:
Hádal bych víc protivydří,ten ale musí mět spodní vedení echt nízko. Vydra je docela placatá a vleze se všude.
Tajak píše Hhippie, problém s trávó a sněhem.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od PavelIV »

Nevím, kdo z vás u Zdeňka byl a kdo ne. Jde spíš o zahradní jezírko :))
Se strunovkou obejitý za 5 min. max.
Záleží jak chceš řešit tu trávu. Jestli třeba linem a podobně, tak klidně lanko 3 mm s malým odporem. Ale proti strunovce bude drát odolnější - dřív nebo později to trefíš. Zase je náročnej na kvalitu kůlů a musí se řešit šponování. Taky mysli na bránu, jestli to nebude 30 cm vysoký
:PavelIV:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Tam bude největší problém sníh, nikdy nevíš kolik ho napadne, v létě snad Kouťák tolik problémů neměl, takže za mě lanko a pokaždé když napadne a odtaje tak měnit výšku :usmev:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Kouťák »

Bude to kolem rybníka a pouze v zimě,tak tráva vadit nebude,ale ten sníh bude trochu problém,protože nevím kolik ho napadne.Vydra je dost velká a tak chci dát dva dráty-lanka.Syn je elektrotechnik,tak si s ostatním poradí a zdroj už zakoupil .Já jsem na ty pomocné práce,takže kůlky, dráty -lanka atd..Měnit výšku bude asi nutné a s tím musím počítat,takže kůlky raději plastové,protože na nich už jsou výšky udělané,i když nejsou tak pevné na rohy,jak píše Verča.No,budu to muset nějak vychytat a děkuji moc za rady.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od PavelIV »

Plastový tyčky v rozích považuju skoro za utopii, i když tak nízko by to možná šlo.
Jak na ohradník najdeš na kamir.cz
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj, rohy pevné, jinak se s tím člověk trápí zbytečně :ajeje: stačí kus střešní latě, když na to přijde. Při téhle mikrovýšce je to asi jedno. Taky jde vzít ta plast.tyčka a přidělat jí el.páskou ke dřevu v rohu. Člověku zůstane možnost malých rozestupů pro zvyšování - snižování vodiče a nebude se tyčka pronášet.
Vzhledem k tomu, o jak malé zvíře se jedná a o jakou výměru, já bych šla asi cestou drůbeží sítě. Ale stejně ten sníh bude na pytel :nevim: akorát si myslím, že by to fungovalo líp a víc dní se sítí než se zapadanym drátem :nevim: ale tam je to i o penězích.
Jsem zvědavá, jak to vymyslíte a zda to bude funkční řešení! Držím palce! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Kouťák »

Kamír.cz jsem prostudoval a do rohů v naší prodejně mají kovové tyčky. S tou sítí by to mohlo být zajímavé,ale tam nevadí,že zapadne hodně sněhem?Vůbec nevím jak ta síť funguje,zda se musí dát nad sníh,nebo to u sítě nevadí?
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jestli máš rybník kulatý, nemusíš řešit rohy :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Kouťák »

Bohužel.Je to obdélník,ale já se s tím nějak poperu. :vytlem:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

Kouťák píše: 10 pro 2022 09:35 S tou sítí by to mohlo být zajímavé,ale tam nevadí,že zapadne hodně sněhem?Vůbec nevím jak ta síť funguje,zda se musí dát nad sníh,nebo to u sítě nevadí?
Asi bude záležet jak a jaký bude zdroj. Prasan by mohl být izolant, ale jak to trochu roztaje, tak led určitě není izolant. Pak záleží, co dá zdroj.
Pokud bude silný, tak nebude asi podle těch předpisů, co psal Mastnacek, ale da dostatecny výboj pro zvířátka.
Pokud nejde úplně o peníze, šel by kolem dat tepelný odporový drát, ale to nepomůže se závějí. Já mám ty sítě furt a letos napadlo asi 5cm, zatím a nic. Až nápadně víc, tak to holt hrabnu lopatou.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jana P. »

Jestli by nebylo levnější a bezpracné něco položit nad hladinu, drátěnku v rámech nebo tak
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Natahal bych lanka každých 10 cm a podle výšky sněhové pokrývky bych je propojovat se zdrojem třeba krokodýlkem :usmev:
holt bude Kouťák jezdit na chalupu podle počasí :hura:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
PaK
Příspěvky: 139
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od PaK »

DAD David Abrahám píše: 10 pro 2022 17:42 holt bude Kouťák jezdit na chalupu podle počasí :hura:
Ke každému lanku čidlo na světlo a ve chvíli kdy by čidlo zapadalo sněhem tak by lanko odpojilo?
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

A čidlo bude odpojovat vysokonapěťový stykač? Aby se to vyplatilo
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Tyjo, to už je vysoká elektrikařina. Jak to čidlo pozná, že je den a je zapadané, nebo že je jen šero nebo že je noc a to má fungovat? Skrz sníh, pokud to není opravdu silná závěj, přeci světlo částečně proniká.. :jakoby:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Kouťák »

Jani,já bych věděl co by pomohlo,ale nemohu. :vytlem: Vydra je krásné zvíře a podle fotek z fotopasti to není žádný drobeček.Může mít i 15 kg a ta moje je určitě má.Dobře živená,každý rok jí zarybním rybník a má se dobře.Nejvíc mě na ní štve,že vraždí ryby jen tak pro zábavu.Sežere kousek a jde lovit další.Už si ani fotky z fotopasti nenechávám,tak jedna stará pro ilustraci, co je to za drobečka. :vytlem:
Jen tak,abych něco na ochranu ryb udělal, jsem koupil pachový ohradník,ale nevěřím,že pomůže.Syn v pachový ohradník také nevěří a tak se rozhodl,že tam dá elektrický ohradník,kterému zase nevěřím já.Proč elektrickému ohradníku nevěřím popíši příběhem.
Můj soused,který v Koutech koupil chalupu, zvětšil sádku,která tam byla odjakživa.Nyní má asi 10 x 10 metrů.Je to mladý kluk a rád dělá s kamarádama v létě všelijaká posezení u piva.Nic proti tomu,každý byl jednou mladý.Společně s kamarádama sehnal 50 kaprů a rybníček nasadil.Varoval jsem ho,že tam do jara nezůstane ani kapr.Dal tedy kolem rybníčka elektrický ohradník.Koncem léta se rozhodli,že budou lovit a byl jsem pozván,že je naučím nakládat ryby na uzení.Rybníček byl vypuštěn,ale na dně byl pouze jeden kapr a ještě měl urafnutý kus ocasu. :vytlem: Ani se neptám,zda má cenu ten el.ohradník dělat,ale utěšuji se tím,že soused ohradník špatně udělal. :vytlem:
SYCR0131.JPG
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak to je zmar. :smutek:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od irčan »

Asi nikoho nepotěším.
https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=668842
download.jpg
download.jpg (2.45 KiB) Zobrazeno 1735 x
FURT DOKOLA:
vlk x ovce
volavka x ryby
kormoránx ryby
blbci x život
:soufl:
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jana P. »

Vydry se mi vždy líbily. I ty mořské, jak leží na zádech na hladině a na bříšku mají svoje vydřátko. Myslela jsem si, že jsou poměrně vzácné u nás. Na popud Zdenkova hledání ohradníku jsem si našla tyto stránky a dost věcí mne tam překvapilo.

https://www.vydryonline.cz/

Jsou to pěkné stránky celkově o vydrách. Doporučuji propátrat celé. Je vidět, že je psali skuteční odborníci na vydry. Lidé, kteří se jimi zabývají dlouhá desetiletí.
Taky se mi líbí Zdenka přístup k predátorovi ve Zdenkově teritoriu. :usmev: Nečtu nenávist a zlost. Ale snahu si svoje ubránit, i když se musím snažit a vydat dost finančních prostředků. :andel:
Úryvek
Vydra je vrcholový predátor a je tedy vnitrodruhově regulována množstvím své potravy. Vydra je teritoriální, každé zvíře si obhajuje svůj okrsek, je agresivní vůči dalším jedincům stejného pohlaví. Když v určité oblasti přibývá jedinců, interakcí je více, obhajoba teritoria je náročnější a to se pak negativně projevuje na počtu nově narozených mláďat.
Opakované až dlouhodobé sledování hustot pomocí stopování na sněhu tyto teoretické předpoklady naprosto jednoznačně potvrzuje. V oblastech, kde se vydry vyskytují dlouhodobě se po období návratu hustoty zastaví na množství, které odpovídá nabídce prostředí, počty vyder dále nerostou a dlouhodobě oscilují kolem hranice určené kapacitou prostředí.
Z našeho území zatím nemáme dostatek dat, která by potvrdila, jakým způsobem k této regulaci dochází. Studie z Finska uvádí vztah mezi hustotou populace a počtem mláďat v jednom vrhu (čím více vyder zaznamenali v určité oblasti, tím menší vrh samice měly).
Přirozený predátor vydry? Vydra je ta, kdo je na vrcholu potravního řetězce našich vodních ekosystémů. Absence či výskyt vlka a medvěda nemá vliv na počty vyder. Vlk a medvěd by nejspíš mohli výjimečně ulovit vydru mimo vodu, ale jak často se potkají, když se pohybují v jiném prostředí?
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů