Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

chov koní...
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Zatím jsem neřešil, mám mladice :souhlas: , až na to přijde, tak podmínky pro domácí porážku jsou stejné od jednoho roku stáří skotu, no a budu si muset pořídit pořádný vlček nebo kutr na klobásy :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od čobanak »

Jo,to je dobré řešeňí.Vono toťiž dát starou krávu na jatka je na dlouhé lokte.Oňi musej mít požadavek na starou krávu(třeba ze školňí jídelni) a čeká se celé tejdni,taki se stalo,že kravka dřív pošla.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od čobanak »

arus píše: 27 pro 2022 23:15 Čobi,to je středočeská buš :jakoby:
Už vím!Lesostep,nebo křovinatá lesostep!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od čobanak »

Hhippie píše: 28 pro 2022 00:42 Čobi… jo, no… nechtěla jsem mít zaskládanou zahradu přístřešky. Ale to člověk prostě musí rozmyslet nad užitím toho čeho. Dům jsme chtěli vzdušný a nakonec nemá tolik úložných prostor, co bychom potřebovali. Není praktický.
Takže zahrada je holt z půlky na parádu a z půlky je pracovní. Na chov drůbeže a čuníků a na pěstování a druhá půlka je sad, květinová louka a zamýšlené koupací jezírko nejspíš bude v budoucnu něčím jiným… už jsme nalomení, že z hlediska neplýtvání vody - ač bychom byli na spodní vodě místního potoka… že ho asi nezrealizujeme (druhá věc jsou finance). Takže to bude prostě jen (snad jednou pěkná, vzrostlá a užitková) zahrada. :andel:
To znám,než človjek pochopí,jak nejlíp viužít krajinu,uďelá spoustu seků.Na tom ňízkém mísťe můžete prosťe začít kopat ďíru.Jestli se tam bude držet voda,čuňata se zblázňí radosťí!V léťe jim bude koukat jen ripáček a ouška!A pak pudou bahno zďírat o stromi.
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od honzauta »

Nechci Vám zkazit uluze, ale naši volení zástupci provedli v srpnu novelu veterinárního zákona a opět utáhli opratě.

Původní verze umožnovala zabít 3 ks skotu ve stáří 12 - 72 měsíců, to znamená , že telata ve stáří do 12 měsíců se do limitu nepočítala, skot starší 72 měsíců se doma zabít nemůže.

Po novele se smí zabít ročně 3 ks dobytka ve stáří 0-72 měsíců.

Novela byla schválena na základě návrhu a lobbingu zástupců masokombinátů - prý se dostávalo na trh moc hovězího masa neznámého původu.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

tož mi asi utečou do lesa :souhlas: bo mi je ukradnou :stydim: já se nedám :souhlas: co jinak se starou krávou :nevim: na jatkách chtějí ranec :nesouhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od honzauta »

Na starou krávu platí porážka ze zdravotních důvodů - je potřeba potvrzení veterináře ( zranění, akutní špatný stav neumožnující převoz,atd.. Případně zcizení (na útěk do lesa se nedá odhlásit z ústřední evidence ).

Na ostatní je nutné založit hospodářství na ženu, jednu dceru, další dceru, atd. a bude se nám sčítat 3 na mne, 3 na ženu, 3 na další dceru, 3 na další dceru atd...

Vlk se nažere akoza zůstane celá....

Jak oni na nás, tak mi na ně a ani nepotřebujeme lobbing :usmev: .
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od čobanak »

Já mam v evidenci už ňekolik prodanejch kusů ovcí a koz.Noví vlastňíci si koupili,mňe číslo hospodářství dali,já to přehlásil,ale oňi ne.Tagže jsou ti kusi vedené jako moje s příznakem,že bil hlášen odsun,ale ne přísun.V hraďišťku mi řekli,jestli ti liďi znám,ať je přesvjedčím,abi si to připsali.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Františka. »

Já už taky, prostě lidi to neohlásí a u mě jsou pořád napsané, i když s křížkem. Z Hradištka dokonce ty chovatele kontaktovali, ale nic se nezměnilo. Už mě to štve, já jsem ty lidi uháněla, marně. Nechápu, že nemá svaz nějaký prostředek, aby se to uvedlo do pořádku.
K tomu příspěvku o hospodářství na jednu dceru, na druhou atd.: Je to možné, aby na jednom pozemku a jedné adrese bylo několik hospodářství? Měla jsem za to, že hospodářství je něco jiného než majitel zvířat a na jednom hospodářství může být klidně chov od několika majitelů, ale je to pořád jen jedno hospodářství, když ta zvířata jsou dohromady. Možná se ale pletu.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od čobanak »

Tagže v tom asi bude pjeknej chaos.Jeden kamarád mi před ňekolika roki viprávjel,že u ňich chcíplej skot odvezou do lesa,abi nemuseli plaťit za kafileriji,tak to asi můžou vikázat jako ztracené,že?
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od honzauta »

Ano - je možné mít více hospodářství na jedné adrese na rozdílné osoby...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Hhippie »

Dnes jsem dokončila porodnici pro ovečky. Počítám, že to pak rozdělím napůl a ještě jedna kóje může být ve vedlejším domečku (kde mají žlaby a krmelec). Takže 3 matky s odchovem najednou.
Původně první domeček a krmeliště vzniklo zase jako znouzectnost, abych měla ovce zvlášť od velkých zvířat (dřív kravky, teď koně)… a nakonec se to moc osvědčilo. Můžu krmit dle potřeb, mají svoje, výživnější, seno… a na jaře mohu předělovat domečky a oddělovat rodičky s novorozenci zvlášť, do klidu. Naprosto nám tento systém choulování vyhovuje :souhlas:
Touto formou (nakulit balík a ovce z něj skrz šprušle ze třech stran užírají) mají sice větší množství vycaněného sena pod sebou, ale zas s tím není tolik starostí při nutnosti každodenního zakládání sena do jeslí (nejlepší byly ty, do kterých prostrkávaly hlavy, ale seno bylo na zemi… tam bylo plýtvání skoro nulové.)
Všechno má svoje prostě. Ale myslím, že tohle je systém, který vyhovuje našim podmínkám a potřebám nejlépe :andel:
V současné době mám připuštěných 5 walli bahnic a 1 masnou kříženku, jalové 2 letošní jehnice nechané do chovu. A vedle v ubikaci plemeníka s parťákem. Nemám stanovený strop pro tvorbu stáda, ale už se moc rozrůstat nejspíš nebudeme :andel:
Přílohy
8DF46EF9-5C23-4196-8E22-D1D3404DF09F.jpeg
AF0CE00A-0677-4BF9-B61C-146AB0752573.jpeg
2E4C5EE3-7549-4609-AF3F-54A4E9EC1600.jpeg
47AFECBE-13E0-4571-BF05-7CF9E8AA1AF7.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Jana P. »

Dave Buresh 🐴💩🚜🇺🇸
@pidibi
Ukazka pouziti geogridu. Puvodne jsem chtel dat hruby zaklad na nej grid a pak jemny sterk do gridu ale na to je tam mala vyska (potreboval jsem navazat na povrch u koni) tak jsme dali grid, do nej hruby sutr a jemny nahoru.

https://www.geomall.cz/geobunky-pro-pro ... Z6EALw_wcB

Sdílím, přijde mi to zajímavé. Dříve jsem toto neznala.
Přílohy
2C1A8D3A-EB2E-4BE0-8E5C-F482ADCC5C57.jpeg
7D2AB981-247F-4D0D-8818-BE95D4930046.jpeg
2B3DAB8A-FC69-47AB-A7BE-6B4F610CD701.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Hhippie »

Díky, Jani, za námět. Tohle taky neznám.
Upřímně si tenhle povrch ale nedovedu moc představit tam, kde se koně pohybují navolno časově neomezeně. Protože kadí všude s velmi a čistit to ze štěrku je takřka nemožné… to je takový nesmrtelný problém, podle mě - vytvořit dobře čistitelný prostor u zvířat v místech, kde se nejčastěji pohybují - cestičky, krmeliště, napajedla…
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Františka. »

Jako zpevnění povrchu ve svahu to může být dobré. Na rovině, jako je to na té cestě na obrázku, se mi to zdá zbytečné, tam kamenivo drží i bez toho. A ve výběhu - jak píše Hhippie.
Je to plast, který si člověk založí do půdy a další generace se zblázní z toho, jak ho dostat ven.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Jan »

Když už mají ten nakladač, kdyby udělali drenáže,na to štěrk a makadam jak pod zámkovou, vydrží to to samé.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj, já mám ráda “špinavou” - středně hrubý štěrk s jemnou příměsí se postupně krásně utáhne, až to vypadá jako ucelená vrstva, která se dá i dobře nahrubo uklízet :souhlas:
Do svahu bych ten systém rohoží asi nepoužívala - bála bych se “hrnutí” kraje ze svahu dolů.. ale jinak - je to vlastně podobný systém jako např.tosiplasty, které já používám moc ráda. Také jsou pojezdové, pokud je člověk dobře založí, ale dají se dobře udržovat. Je to prostě jedna z možností, jak zpevnit plochu. Za mě ten systém, co sem dala Janča, bude fungovat unikátně ve velmi mokrých místech, kde by jinak člověk utopil mrtě materiálu..
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Jan »

Pokud pod ten štěrk dá místo tohohle plastu plast jiný, starý koberec, efekt bude stejný
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Profesor1 »

Nebude.
Tohle udržuje výšku určité vrstvy aby se nerozjela do stran. Ty koně to na krajích tak nerozšlapou.
Pořádné cesty nás tu naučili stavět Římané. Nevím proč pořád vymyšlíme něco nového - plastového.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Jan »

Ok, bude potřeba po stranách zahrabat prkno
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti