Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Je to podle Vás pozitivní nebo negativní? Já z pohledu nezúčastněného bych řekla první, ale nemám přehled. Jde o všechny pastviny, pro ovce, kozy i ostatní zvířata, takže nárok mají všichni. Jen netuším, jestli regiony, které jsou vlkem postiženy doopravdy, jsou totožné s těmi, které oni označují za oblasti s výskytem vlka. Nenašla jsem tam žádné upřesnění, ale možná je tam nějaké upřesnění ve smyslu, že to je ve vyhlášce xy.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Budou to upresnovat. Uzemi s vyskytem vlka je okruh 30km od potvrzeneho vyskytu. Narok bude mit jen ten, kdo splnuje standard, tj. minimalni vyska 120cm, pro kozly 150, 5 vodicu nebo site v tehle vysce. Predsazeny vodic proti podhrabani. Myslim ze zaroven musite byt zemedelsky podnikatel jako pro pobirani dotaci. Cili me z toho vychazi, radsi dat par korun lovcum na naboje. ja nebudu stavet pycovinu jen pro to, abych dosahnul na tyhle penize, protoze stejne bych za tim ovce prez noc venku nenechal. Takze si mam svoje aktualni tri, nekde ctyri rady max do metru, abych to prekrocil. Za me je to negativni. Ale uz po tom vola spousta vychcanku s natazenou rucickou a jestli jsou taky ve vlci oblasti .)
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Pokud je to takhle, je to jen pro někoho. Myslela jsem si, že se to týká prostě pastvin, kde se zvířata pasou, aniž by tam muselo být to všechno, co popisujete. Což by dávalo smysl. Pasete v oblasti vlků, máte pastviny 5 ha, dostanete příspěvek na 5 ha a starejte se podle sebe. Jestli zvířata zavíráte nebo ne, je Vaše věc. Škoda.
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Berrynator »

Tak ona to není žádná dotace, ale náhrada zvýšených nákladů a pracnosti chovu, takže musíte ty náklady prokázat.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Jak? :))))))
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Františko, ale to přeci dává logiku.
Tím, že do oblasti přišli vlci, tak se v nich zvýšily náklady na chov, aby pasená zvířata přežila. A toto dorovnává ten příspěvek.
Takže aby to pobírali všichni, i ti, co pasou ve dvou drátech a pak brečej, že mají slovené stádo vlky, mi přijde absurdní.
Já nejsem ve vlčí oblasti a přesto mám všechny ovčí ohrady vysoké min. 120 (až 140 cm) a vedených 4-5 řad vodičů. I proti psům například… prostě jako ochranu zvnějšku. Aniž bych potřebovala o cokoli žádat, na mých zvířatech mi záleží a chci je mít ochráněná… :promin:
Tím neříkám, že by to byla dostatečná ochrana před vlky, ale že se snažím mít dobré oplocení mých zvířat. Ony ty horní vodiče nemusejí být pod proudem, protože když zvíře přes ohradu skáče, je minimální šance, že si sáhne. Je to spíš vizuálně nebo když tam mám zrovna koně a přepásám mezidruhově..
:Hhippie: Bubáci forever!
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

hipi, je videt, ze moc nevis o cem je zabezpecit proti vlkum a zit ve vlci oblasti.
Ty jejich penize by me pomohli, ale vykaslu se na ne, dal si budu stavet tri rady lanek, protoze vim, ze vic je zbytecny. Dokad nebude za ohradou smecka pastevcu, bude me na nic i predsazeny lanko. Vyvyruj se slovnim spojenim se slovem brecet apod, nenaseres jen me. Preju vsem tem co tahkle mluvej, aby jim tam vlcci brzo dosli a ono se ukaze kdo zacne brecet. I kdyby jen vecer do polstare. Co je z pera a v gesci MZP je na HOVNO. Na oko a na verejnost to pusobi jak jsou uzasny a tem blbym ubrecenym chovatelum daji prvni posledni a opak je pravdou.

A k ty vejsce, to bud rada ze to mas takhle vysoky, jeste par let by sis s tim v CHKO neskrtla a musela bys snizit. Fakt mam rad tyhle debilni keci.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Hhippie, já jsem to brala tak, že když někdo pase ve vlčí oblasti, jen za to, že tam jakýmkoliv způsobem udrží pastvinu, ať už pase s ovčákem nebo za dráty nebo za plotem, prostě jakkoliv, dostane podporu, aby tu pastvinu nezrušil a vytrval. Jestli mu pak uznají zamordované ovce, to je jiná věc. Ale tohle jsem brala jako snahu o zachování pasení i v oblastech s vlkem. Aby to prostě lidi nevzdali. Mně to logiku dává.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od PavelIV »

Když vlk skáče přes ohradník a dotkne se jen jednoho vodiče, tak neucejtí vůbec nic, bo není uzemněnej. Takže horní opravdu napájet je zbytečný.
Hhippie a ta horní páska u koní se napájí nebo ne? Má to myslím násobně větší odpor, než lanka.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Pavle, když tam zrovna mám koně, tak dopropojím i vršek samozřejmě. Jinak napájím jen 2-3 nejspodnější vodiče.
Používám na horní lajnu nejradši ty 4cm pásky - jsou výborně viditelné jak pro koně, tak pro vysokou, tak pro lidi (ve výši cca prsou dospělého člověka). Jinak slabé pásky nebo lanka. Nejčastěji lanka v prvních 2-3 řadách a pak páska, díra a široká páska.
Spodek pro ovce, když se pasou jen ty, stačí do metru výšky, a pak vyšší patro, když se pásly krávy nebo koně. Jsem tak klidnější, že jsou “víc v bezpečí”. :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Experti
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Dalsi kolo pro dotacniky a lzi od Pelce.

https://www.navratvlku.cz/aktuality/pom ... aci-pastvy
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Berrynator »

Stejně postavit někde rezervaci, kde by se mohli ochránci ukájet pohledem na vlky v přírodě, by vyšlo několikánásobně méně než tohle všechno, sorry jako, ale ve zmiňovaném článku prezentovat základní (dotace) platbu na údržbu travin jako něco na podporu pastvy a chovu ovcí, to je na přesdržku. Momentálně sleduji 5 sérii amerického seriálu Yellowstone, teda není to žádný přírodovědný seriál o známém parku, je to pojmenováno podle farmy, ale ta souvislost s tím parkem tam je taky, v pár dílech této série je zmínka o místních farmářích, vlcích a nevládních organizacích, teda nevím, ale ty ochránci snad musí mít nějakou bibli, nečekal jsem totiž, že v americkém seriálu uslyším toliko známé věty a málem jsem spadnul ze židle ve chvíli, kdy senátorka nabádá guvernéra státu, ať se za jakoukoliv cenu vyhne sebemenší konfrontaci s ekologickými skupinami navázanými na vlky. Takže se máme asi ještě na co těšit.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

:)) ovce venku prezily. Ono denne sbihat ze Stolowych hor se jim asi nechce.

U rezervace mozna pohoni Kutal a spol,ale oni chteji aby populace byla zivotaschopna a bez prekazek. To je problem i v Americe. Maji to daleko. Evropa uz ted je jeden velkej vlci hampejz.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Na plot dotace dávají, na osla ne.
Jdou to oslové.

https://zvirecizpravy.cz/osel-prepere-h ... .sznhp.box
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

To přece psal i čobanak. Mula to zvládne taky. Jestlipak takhle funguje osel i proti lišce? Dcera má teď osla dokud měla koně, občas tam liška pro drůbež přišla. Osla má krátkou dobu, takže se neví...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Profesore, četl jsi ten článek až do konce? Ten závěr je opravdu k “popukání”!?!? :zed:
Přílohy
472B7272-5F6D-4F87-B776-DCAD27B4EB25.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Od jisté doby tady oplocení neřeším :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Vtip?! Pyci me povoli max 1,6m kam se podel ten metr?! Vlci v chko neskavou a mimo ano? Na Pelce si koukam budu muset posvitit.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Tak to se o nej dlouho starat nevydrzeli
https://www.navratvlku.cz/aktuality/kru ... do-prirody
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 12 hostů