Plachta na balíky

Louky a pole
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od Hhippie »

Podle mě hlavně seno na zemi, které nejen, že hnije, ale také plesniví... je časovaná bomba pro dýchací systém zvířat. Nevím tedy, jak jsou na to citlivé ovce, ale třeba koně jsou na mykotoxiny citliví hodně, tedy riskovat jejich zdraví zkrmováním plesnivého sena.... je za mě fakt blbost.
Tedy se snažím nakupovat kvalitní seno a mít ho dobře uskladněné, abych nemusela mít strach, co tím svým zvířatům způsobuji. Tedy balíky na paletách jsou samozřejmost (oddělení od země pod balíkem, jak zmiňovala Františka, je úplně super) a kvalitní plachta s odvětráváním je asi nutnost...
Takže souhlas, Františko, takhle špatně použitá - byť sebelepší - plachta, je fakt spíš k pláči.
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od Františka. »

Možná to nějak zkouší, třeba jim taky stačí, když se zachová prostředek. Ale moc se mi to nezdá. Kozy nejsou citlivé jako koně, ale zase to nežerou, radši by chcíply :usmev: . Ledaže na takové seno jsou zvyklé odmalička. Takovou jsem jednu dostala, té nepřipadalo divné nic.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od Jana P. »

Pod balíky palety mají. Balíky na zemi neleží. Znova jsem se na video koukla a není to tam vidět, omlouvám se. Je to tím listím. Je nafoukané ve vrstvě před řadu balíků. Příště nakouknu pod plachtu, jak pod ní seno vypadá. Chovají skotský náhorní skot. 4 kusy, tři samice a jednoho samce. Možná tyto kravky sežerou i horší seno než kozy a ovce, nevím.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od Hhippie »

To se přeci neomlouvej, Jani. Super, žes to zaznamenala! :souhlas:
Chovatelé skotu říkají “kráva si to přebere”. Nevím, jak to má ovce, ale my si jednu zimu vyzkoušeli, že ikdyž nám se to ještě zdálo dobré, tak ovce to seno už nechtěly a “hlad je nedonutil”. Resp. se to podepsalo na kondici a porodech. Takže já si myslím, že ovce (kozy už vůbec ne) nejsou ti správní dojížděči horšího sena… :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od Jana P. »

Jasan,že nejsou. Ovce jsou potvůrky. :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od Františka. »

Omlouvat se není za co, palety mají, to je dobře :usmev: .
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od čobanak »

Hhippie píše: 13 led 2023 16:02 To se přeci neomlouvej, Jani. Super, žes to zaznamenala! :souhlas:
Chovatelé skotu říkají “kráva si to přebere”. Nevím, jak to má ovce, ale my si jednu zimu vyzkoušeli, že ikdyž nám se to ještě zdálo dobré, tak ovce to seno už nechtěly a “hlad je nedonutil”. Resp. se to podepsalo na kondici a porodech. Takže já si myslím, že ovce (kozy už vůbec ne) nejsou ti správní dojížděči horšího sena… :nevim:
Všechno má své hraňice i u krav a je to zrádné.Ukazatel neňí hmota na žlabu,ale ležící a přežvikující dobitek.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od Františka. »

Jak pěkně jste to napsal :usmev: ...
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od Jamarov »

Frantisko mam tu plachtu flortex od sterby jak mi tady poradili kluci a jsem nad míru spokojená, je pevná a lehká, druha zima, jako nová, zatížení mam kulama🙈ale funguje a baliky na paletach samozřejmě, letos jsem poprvé nenakulovala do pyramidy ale zařídil to traktor a šikovný muž.
Je pravda ze bych mela taky strach nemít špici kvůli stekani vody. Přemýšlím co by se tam dalo nacpat jako náhrada aby jste mohla mít řadu aspon ve dvou, ci třech. 60 balíku je dost na rozlohu, v tech 50 na sobě to není taková plocha, nebo se domluvit zda by nemohli udělat na míru?... Prostě nastrihat rozměr na jeden balík.
Zakončení nejakym lemem nebo voskem ta plachta úplně nema, tak treba by to slo strihnout a zatavit? Nevim. Jen napad.
Každopádně seno opravdu luxusní jak ze stodoly.
Jinak jsem dostala ještě radu. Plachta je oboustranná, kazdy rok použít druhou stranu a otáčet. Zvýší se tim životnost.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od Františka. »

Teoreticky bych mohla mít i stoh, na urovnání bych mechanizaci sehnala, ale jak pak dostat ty vrchní balíky bez mechanizace dolů, to nevím. To by asi ani ve dvou nešlo. Jak tohle zvládáte? Dolů Vám to taky pomáhá traktor?
To otáčení plachty je dobrý nápad. Oni píšou, že se dá domluvit i na jiném rozměru, ale nejdřív musím vědět, co vlastně chci :stydim: .
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od PavelIV »

Když se naskládají třeba jako cihly do zdi - aby vázaly (horní každou půlkou na jiným dolním ve směru osy), tak ten spodní se nechá "vyviklat", ten horní tam zůstane a když se pak podobně vyndavá ten druhej spodní, tak horní spadne.
Jestli si pamatuju dobře máte 150 balíky, takovej sám vyndám, ale někdy se nadřu - ve dvou by to jít mělo.
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od Františka. »

To jsou dobré zprávy. Že jako cihly, to mě nenapadlo. Mám radost, už si to začínám představovat :usmev: . Dokud si něco nepředstavím, nemůžu to začít.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od Františka. »

Vlastně mám ještě jednu otázku. Když je to stoh, jsou balíky těsně na sobě. Jak je ale vyndáte, když se nemáte o co zapřít na odkulení? Nevejdete se mezi dva balíky a jen tak lehce ze strany to nejde. Předpokládám, že jsou balíky ve stohu tak, že tvoří několik dlouhých válců. Nebo jsou tak, že mají rovnou základnu do strany?
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od PavelIV »

Ne, jsou jako dlouhý válce.
Nejdřív do něj drcnu z čela do venkovní strany, pak ten balík obejdu, a zatlačím na stejný straně baliku, ale v opačném směru. Někdy je třeba to opakovat,
jak je opřenej o ten vedle, moc se mu hýbat nechce. Když je tam moc malá mezera, tak zapáčit nejlíp železnou trubkou, násada od vidlí se zlomí :vytlem:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od PavelIV »

Jak to po sobě čtu, tak mi to připomnělo tohle :))
20221220_090127.jpg
:PavelIV:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak si to nechte nastrihat na jeden balík na délku... x metrů , stačí do půlky každé strany a zatížit a udělejte prostě hada jestli máte místo.
Ve dvou ze stohu balík dáte, i tak se nadrete, ale sama ne a i ve dvou je to občas cirkusove číslo.
Jak říká Pavel, násada kovová, dlouhá , kůl nebo něco takového a využít paku... Ale ja sama za sebe uz koncim. Letos jsem to sama dávala do listopadu a sily me opouští (mam taky tedy obří baliky letos, ale skulit ho ze stohu, nebo vysunout spodní - nekdy snadnější řešení, pak ho ještě postavit, kvůli prikrmisti... Uz na to nemam a vztek ani slzy nepomůžou. Vymyslete hlavně nejsnadnější řešení pro Vas. Je to jako prat pradlo v řece nebo použít pračku)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od PavelIV »

Jo a když ten horní spadne a zůstane stát na podstavě, to je teprv radost :))
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od Hhippie »

Upřímně… když mi přijedou balíky takhle v tom dvojřadu, tak máme co dělat je vyházet z náklaďáku já a závozník… já bych nic do patra nedávala. Kort ne takovéhle krávy. To tak maximálně 130tky. A i tak je to dřina. Prostě s těmi velkými balíky je třeba manipulovat technikou. Ručně to není nereálné, ale opravdu velmi pracné. A pak je otázka, zda to nejde udělat snadněji - tak, jak to už nakousla Jamarov.
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od Františka. »

PavelIV píše: 20 led 2023 19:58 Jo a když ten horní spadne a zůstane stát na podstavě, to je teprv radost :))
Ale já právě potřebuju, aby stál na podstavě, abych ho mohla rozbalit. Už jsem pro plachtu rozhodnutá, zbytek ještě domyslím.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na balíky

Nový příspěvek od PavelIV »

Aha, já ho někam potřebuju dovalit a pak položit a nasadit na něj příkrmiště
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 6 hostů