Sněhové řetězy

O strojích, nářadí a náčiní.
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Sněhové řetězy

Nový příspěvek od Vedra »

V půl metru sněhu co byl na začátku prosince už jsem skoro nebyl schopný dovézt balík senáže a protože na můj rozměr kol jsou v prodeji jenom žebříkové řetězy které jsou na nesjetých šípácích k ničemu tak jsem se pustil do výroby vlastních.
Design okopírován z nasetraktory

16mm kulatina, 16 mm roxor, obvodový řetěz 8x52, šikmý 10x49, napínací páky boční háčky se dají koupit na jubo.cz doporučuji koupit napínací páky na vnitřní i vnější stranu každého řetězu, s tím háčkem co se prodává na vnitřní stranu je to nanic.

cca 5tis v materiálu včetně 3/4 láhve kyslíku a 5kg svařovacího drátu pro kola 8.3x32

původně tam mělo být 12 podkov na kolo ale nevycházela mi rozteč mezi nima a jeho výška obvodového řetězu protože ty pneu mají dost nízký profil takže nakonec je jich tam 10.
IMG_20230121_213002.jpg
IMG_20230121_213027.jpg
IMG_20230122_161026.jpg


Spokojenost veliká, dokonce jsem byl schopnen odhrnout 30 cm mokrého sněhu do kopce pěkně pomalu na dvojku, předtím jenom z kopce dolů na rozjetou trojku abych měl dost kinetické energie.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhové řetězy

Nový příspěvek od Hhippie »

Tedy, Vedra, Ty jsi skutečně borec!
Jak dlouho jsi to dělal?? To muselo trvat věčnost, takové crcání s detaily!
Klobouk dolů! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhové řetězy

Nový příspěvek od Vedra »

Tak týden čisté práce, zbytek návrhová fáze, počítání, zjištění že vzorce pro výpočet ohybů jsou k ničemu a prostě se to musí doladit metodou pokus omyl. :otraveny:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů