slepice dominant

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Hhippie »

Já se snažím všechny přidávat na noc. Je pak větší klid..
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Františka. »

Slepice jo, ale kohouta taky? Možná to beru moc psychologicky :usmev: .
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Je to sice ISA, ale jsem rád, že to všechny přežily :souhlas:
20230305_141711.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Hhippie »

Udělala jsem to i s kohoutem. Nemám zkušenost, nepřemýšlela jsem nad tím. Přivezli jsme ho v noci, tak jsme ho prostě vrazili do kurníku a nazdar :blazen: A fungovalo to. Tím neříkám, že “se to takhle dělá”. Jen moje zkušenost :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od arus »

Hipí, tvoje zkušenost s kohoutem se mi líbí. Jen musíme doladit načasování. Kohouta máme přivézt do vesnice, kde mám ovce a tam jezdím dopoledne nebo krátce po obědě. Dopoledne bychom ho vpustili mezi slepice ale dát ho do kurníku večer, je pro něho i slepice mnohem lepší. Víc se mi to zamlouvá.
:arus:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Jana P. »

Dělá se to tak obvykle. Večer do kurníku. Ráno se hejno probudí, zdá se mu, že takto je kompletní a v pořádku. :vytlem: A kohout hned ví, kam má večer jít spát.
Arus, je možno nechat kohouta do večera zavřeného někde, v krabici ve tmě, apod. Nic se mu nestane.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od arus »

Aha, Jani, to mě nenapadlo :stydim:
:arus:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od arus »

Ještě mě napadlo, že mám kohouta hempšírku a tam, kam se má přemístit mají drobnější hybridky. Vidím v tom problém. Těžký kohout může drobné pipce ublížit. Nebo, jak to máte s kohouty vy?
:arus:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Jana P. »

Já mám vlašáka, je velkej ale těžkej není. Je to potvora, :vytlem: , má zastřižený křídlo, přesto lítá jak pták. Často sedí na plotě a kokrhá. A vidím, že je hrabáno v záhonech, ale jen od jedné slepice, určitě je to on, lotr. Přeletí, zahrabe si, a šup za slepicema.
Slípky jsou kříženky, docela velký, ale také ne masný.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Hhippie »

Ve středu jsme v noci dovezli od takové zajímavé, ale nadšené paní, krásné nové kuřice.
Mezi mými starými slepicemi je jedna kříženka greenshelly, tedy dává světlonce zelená vejce. A v tom platu to vypadá moc zábavně. Tak jsem toužila je sehnat. Ale nechtěla jsem z výkrmny..
Tahle paní nabízela greenshelly a darkshelly. Tak jsem vzala 5 a 5 - pro mě a pro kámošku slepičářku. Nějaké kuře z těch mých bude snad slepička a zbytek se chystám ještě doplnit z drahého, ale osvědčeného chovu nedaleko. Tak ty 3 greenshelly a 2 darkshelly zatím čekají ve voliéře. Je jim 18 týdnů, takže na snůšku mají ještě čas a já je nechci dávat ke svým slepicím. Takže plánuji ve voliéře nejdřív spojit tu bandu, co spolu bude žít ty další 2 snášecí roky a pak vybít staré a tyhle přemístit do kurníku najednou. Jediné, co přemýšlím, že bych nejradši pochtala kuřata a dala je k mladým. Teď si courají mimo ostatní hejno, to je odhání a přes den žijí kdovíkde a mám pocit, že jsou moc na divoko… o jedno jsme už přišli - předpokládám, že jak je slepice masí, tak že prostě nešlo do kurníku… místa mají v kurníku dost, ale ta malá jsou vždycky dost buzerovaná a utiskovaná… takhle by byla sice se staršími než jsou sami, ale s novými neokoukanými mladými, tak by mohli udělat hejno a být ve větší pohodě. Jen se mi nechtělo jim brát svobodu.. :stydim:
Ani nemám fotky. A takové krásné jsou.. ale od té doby jsem se k nim ani nedostala a teď už jsem úplně pryč a budu až další pondělí :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Hhippie »

Včera jsem si dovezla zbytek zamýšleného hejna.
Mám tam tedy: 3 greenshelly, 2 darkshelly, 6 ks dvorkový mix kuřat (zatím neznáme pohlaví) a 7 dominantek.
Kupovala jsem od soukromníka, který každý rok dělal nosnice v akurátním množství, byly v daleko lepší kondici než drůbežárenské a rychle se adaptovaly, protože jsou z venkovních voliér.
Bavili jsme se, že je to hrůza s těmi cenami, že buď by musela slepice stát třeba 450 Kč, aby na tom něco měl a nebo to bude muset přestat dělat. Že dřív dovážel ve velkém krmení ze Španělska, to už nemá a že ceny v Čechách jsou neúnosné a chov neudržitelný… úplně pána chápu.
Když vidím, kolik to stojí nás - a to nic neodchováváme, resp.zanedbatelně, tak vůbec nechápu, že to někdo dělá… protože minimálně ty první třeba 2-3 měsíce to prostě nijak odrbat nejde… svícení potřebují, speciální žrádlo potřebují, podestýlku a častou výměnu potřebují. Tečka. Žádný business to fakt není :mrzimeto:
Zítra jedu kamarádovi pro beránka k ovečkám. Paní chce 1500 Kč. Nevím, jak to bude velké… ale já bych za tyhle peníze neprodávala… nevyplatí se to. V mase se to dá udat za 3.500-4.000 Kč dle velikosti. Takže radši v kuchyňské úpravě s trochou práce navíc :nevim:
Celé to chovatelství a hospodaření je nějak na hlavu postavené… :plac:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od čobanak »

Já jsem čet víbornej historickej román z anglije-sága,průřez staleťíma.začíná to v 15.Stol. a končí ve 20tém.Je to sága rodu morlandů,autorka cynthia harrod eagle.A ona tam popisuje tu průmislovou revoluci,hrďinové příbjehu se stávají majiteli přádelen,vstupujou do politiki,účastňí se kolonijálňích válek....V okamžiku,gdi se z řemeslné vírobi stal průmisl-nákladi a čas se sňížili na minimum-tak to průmislové centrum potřebovalo trhi-gde prodávat ten objem zboží.Proto průmislové centrum nutňe potřebuje neprůmislové kolonije.V kolonijích ďelají levňe zemňeďelství a vozí ho do průmislového centra.Ťím se ale zemňeďelci z anglije stali nekonkurenceschopnejma proťi dovozům z kolonijí v americe a austrálije.Gdo chťel provozovat zemňeďelství v britániji,ten ho musel dotovat z průmislu,třeba si musel postavit přádelnu.Zde na malochovu nedávno přišlo na přetřes kovozemňeďelství.To je samozřejmňe taki cesta,ale ne každej má podmínki,ale navíc,mi žijeme v jiné etapje-průmisl se hodňe omezil.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od čobanak »

No ale u prahi se vejce prodaj celkem slušňe,ne?Nebilo bi pro tebe lepší poříďit si líheň?Teď se mi dolíhávaj kuřata v líhňi,kvočna už slezla,ale já je zas strkám pod ňí.Mam jí doma ve 200l gumoplastové káďi.Nakonec babička mívala kvočnu s kuřatama za kamnama v bedňe.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Hhippie »

Upřímně nevím, kolik toho sežere slepice, než se dá za půl roku za 300 Kč prodat jako “nosnice před snůškou”.
Odchovám pod kvočnou, pokud něco kvoká, domácí směsku, ale jet někam pro násadová vejce dominantů je úplně ekonomický nesmysl.
Z logiky věci mi vychází, že prostě chovat a pěstovat pro sebe a přebytky si přivydělat na provoz. Ale na výdělek, byť jen malý, to není. A pokud to někdo chce dělat fakt na kšeft, tak musí mít sakra dobrý zdroj krmení, aby se mu to vyplatilo… :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od přezdívka »

Počítala jsem kolik mám kusů drůbeže A došla jsem k neuvěřitelnému číslu 80 kusů. Je to úplně všechno - husy, kačena s kačaty a kačer, slepice a kohouti a různě stará kuřata a křepelky.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno… to už je pořádná porce!
Ale je fakt, jak mám teď slepice dvojmo a k tomu kachňata, tak je jich taky mnoho. To si takhle člověk ani neuvědomí…
Teď mám asi 25 slepic a 20 kachen asi. Taky by mě nenapadlo, že máme kolem 50 ks drůbeže. Nedejbože abych měla zrovna ve voliéře brojlery :vytlem: Ale ty už jsme letos po druhé nestihli. Takže si budeme muset počkat zas na jaro..
Už se těším, až uvolním od starých kurník a nastěhuji tam tyhle nové, aby měly dostatek prostoru. Sice vnitřní prostor budou mít menší, ale tam stejně jen spí… ale ta zahrada, oproti voliéře, je nesrovnatelná… sice tak mnoho lidí chová - alespoň mají ptáky v bezpečí - ale já bych to tak nechtěla… ale jsem za ní šťastná! Je kde mít zavřeno, když je třeba a kde odchovávat! :souhlas:
Posílám pár obrázků naší drůbeže. Nové slepičky a kachní rodinku. Mám radost, že přestože jsou to hnědé slepice, nejsou obyčejné. Právě naopak. Jsou nádherně malované! :srdicko: a snáší velmi světle hnědá vajíčka. Jako růžovo-slonová kost.. :promin:
Přílohy
IMG_0887.jpeg
IMG_0888.jpeg
IMG_0880.jpeg
IMG_0901.jpeg
IMG_0912.jpeg
IMG_0914.jpeg
IMG_0918.jpeg
IMG_0920.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od čobanak »

No ano,pro sebe a prodávat přebitki.No tak můžeš líhnout vlastňí vejce,ne?Možná i ďelat čistokrevnej chov?Já ale používám pro odchov kuřat jako živočišnou bílkovinu sirovátku.Pak nemusim kupovat tak drahé krmivo.Máčim pšeňici,vločki,kopřiva,sirovátka.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Hhippie »

Nejsem piplací typ. Nemám ani prostory ani kapacitu ani vybavení lítat kolem něčeho choulostivého. Nemám důvod provozovat odchov kuřic.
Nestěžovala jsem si na cenu. Jen, že chápu, že v tom pán neplánuje pokračovat, protože je to neekonomické :nevim: Ano, je to neekonomické. Proto se v tom nemám zájem realizovat :vytlem: Mám svůj život moc ráda na to, abych plýtvala časem, energií a penězi tam, kde to nepřináší užitek ani potěšení :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od čobanak »

Takto ňejak na to nahlížela moje žena.Ale mňe přišlo,že užitek jso vejce a maso.Jí připadalo,že ze zvířat je málo užitku a chťela abich se jich zbavil.No ale co bich jed?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Hhippie »

Čobanaku, Ty jsi prostě umělec v tom, jak pokračovat v hovoru, ikdyž už není o čem mluvit. Já to téma uzavřela. A Ty si z toho vyvodíš svůj - nesmyslný - závěr a jedeš dál.
Obdivuhodná vlastnost :mrzak: … “to bych chtěla mít doma…” :zed:
:)) :)) :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů