Plemena slepic, která SE snášejí

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Plemena slepic, která SE snášejí

Nový příspěvek od Františka. »

Už jsem toto téma nakousla ve vtípcích. Vím že většinou chováte prostě slepice, jde o to, aby snesly v co nejkratší době co nejvíc vajec. Ale možná tu je i někdo, kdo chová nebo choval nějaké plemenné slepice. Pokud ano, máte zkušenost s chovem dvou plemen dohromady? Jde mi o to, že jedno plemeno třeba nekvoká anebo jen málo, je to jeho charakteristická vlastnost. Jiné zase naopak, známé jsou tím hedvábničky. Možná i jiné plemeno, tohle mě jen napadlo jako první. Máte někdo zkušenost s chovem dvou plemen, se spojením dvou hejn? Je mi jasné, že pak se musí dočasně oddělit, aby vejce byla, pokud nejdou rozeznat podle barvy, zaručeně od jednoho plemene, ale to je jiná věc. Jde mi o to, kdo se ke komu hodí, aby se trvale nepraly. Mám na mysli mírumilovnost, malou agresivitu k ostatním jedincům.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena slepic, která SE snášejí

Nový příspěvek od Kouťák »

Františko,nezáleží na tom kolik plemen se v hejně chová,ale záleží na tom kde se chovají.Pokud je neomezený výběh,tak to slepicím vůbec nevadí.Měl jsem vlašky koroptví,nějaké zakrslé,amroksky a vůbec to nevadilo.Kohout byl amroks a pojímal se i po zakrslíkách a neublížil.Vadí to pouze tehdy,pokud je zavřete do nějaké voliery,malého výběhu a pak se napadají navzájem,protože si brání žrádlo,kterého tam moc není,ale to ví každý,že slepice v malém výběhu zlikvidují naprosto vše.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena slepic, která SE snášejí

Nový příspěvek od Františka. »

Aha, to mě nenapadlo. Děkuju za odpověď. U některých plemen se totiž píše, že jsou mírumilovná a jiná třeba agresívní někdy i k člověku. Takže když se nikde netlačí, jde to. Stejně nevím, co bych k těm svým krasavicím španělským dala, aby se nepokazil dojem :usmev: .
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena slepic, která SE snášejí

Nový příspěvek od honzauta »

Já chovám vlašky koroptví a perličky. I když mají vlastní kurníky a neomezený výběh, tak někdy perlák mastí kohouta až do krve, či šikanuje slepice.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena slepic, která SE snášejí

Nový příspěvek od Františka. »

Já bych nejspíš nechtěla dva kohouty, jeden je tak na 8-15 slepic, odpovídá to? I když to je taky dobré téma - dva kohouti. Možná tam se právě projeví agresivita nejvíc.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena slepic, která SE snášejí

Nový příspěvek od přezdívka »

Ono asi taky záleží, jak velký je prostor a na temperamentu daného kohouta. Mám v hejnu několik kohoutů. Araukana pšeničná, Australka černá, Barneveldka stříbrná, Brakelka stříbrná, Cream legbar a kříženec Maranska x Legbar. K tomu i slepice. Která slepice je nejblíž, na té se pojímají. Nevšimla jsem si, že by se kohouti mezi sebou rvali. Alespoň ne do krve. První adept na polívku je kříženec. Potom asi půjdou Barnevelky i s kohoutem. Na pohled krásní, užitkovost mizerná.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena slepic, která SE snášejí

Nový příspěvek od Hhippie »

Můžu potvrdit to, co Přezdívka.
Kamarádka měla několik let kolem 40 slepic a vždy třeba 4-5 kohoutů. Jak se třeba neprodali mladí, tak už zůstali (nezabíjí). Měli málo místa v ubikaci, ale mnoho ve výběhu (tak 1500 m2). Neprali se. Pak jí slovila kuna přes 20 slepic za jednu noc. Zbyli skoro všichni kohouti, ale jen pár slepic. Přesto se kluci neperou.
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena slepic, která SE snášejí

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Pokud se nejedná o plemena šlechtěná a trénovaná pro souboje jde jen o individuální vlastnosti jedince
Jerzeiský obr byl bit od Vlašáka, agresor byl sněden :souhlas: obra to čeká
měl jsem tu 6 velkých Wyandoťáků, dva už prošly troubou :souhlas: minulý týden jsem dával na rizoto dalšího - byl zbit do krve a přišel o oko, ještě jednoho budu likvidovat
Jinak je klid, 35 slepic, momentální výběh 3000 m2
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena slepic, která SE snášejí

Nový příspěvek od Františka. »

K 8 slepicím mám 1 kohouta. Pro dalšího by jich muselo být zase tolik. Když je slepic 40, je jasné, že jeden na to ani nestačí. Dcera má taky dva nesoutěživé kohouty na asi 30 slepic. Takže tedy žádné bojovnice a bude zřejmě klid, pokud nebudou mít stísněný prostor a na kohouta málo slepic.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů