co se stalo kohoutovi?

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od arus »

Pavle, tak to přesně jsou moje slepice. Nejsou lehké! Možná až na jednu, která s ním chodila bok po boku :vytlem:
:arus:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Kouťák »

Dnes jsem si přikoupil další 3 slepice.Vzal jsem si kropenky,abych je rozeznal od loňských."Drůbež Novák" dnes rozvážel po našem okrese.Tak mám slepic 7 a myslel jsem si,že se ty nové budou bát starších.Bylo to opačně,protože ty moje starší jsou rozmazlené potvory. :vytlem: Na kohouta nemají nárok. :vytlem: Ten vejce nesnáší a v drůbežárnách také kohouta nemají. :vytlem:
IMG_2577.JPG
IMG_2569.JPG
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Profesor1 »

arus píše: 15 bře 2023 12:13 Profesore, teď laikovi vysvětli, co jsi chtěl říct? :otraveny:
Rovnost mezi muži a ženami se vzdaluje. Předloni totiž Světové ekonomické fórum uvádělo méně vzdálený horizont: pouze 118 let.
Na rovnost si budeme muset podle zprávy Světového ekonomického fóra počkat 170 let, až do roku 2186.
Tak že jsi to ve slepičím světě tu "rovnost" urychlila :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Hhippie »

Jsou krásné, Kouťáku! Takhle pěkné slepice z drůbežárny jsem asi neviděla. Vždy jsem potkala jen ty oškubané, ošuntělé.. a přiblblé. Jak nevyrůstají v přirozeném prostředí, tak jsou prostě “jiné”. Nemají návyky, co bych od nich potřebovala… to máš výhodu té voliéry..
By mě zajímalo, co budeš dělat s těmi vejci! :))
Takovéhle kropenky většinou nesou bílá vejce. To se před Velikonocemi hodí :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Kouťák »

Hhippie,"Drůběž Novák" má na stránkách rozvozové plány a určitě vozí i k vám a bude vozit až asi do září každý měsíc.Je dobré si je telefonicky objednat.Dnes jsem si je vyzvedával v Majdaleně,protože to mám při cestě na chalupu.Čekalo na něj asi 15 lidí a když přijel,tak se ptal, kdo je má objednané.Byl jsem jediný a tak jsem dostal 3 kropenky a jedna stála 245,-Kč.Ostatním přivezl také,ale měl jen červené a ne moc hezké.Říkal,že jsou staré 20 týdnů,ale podle mě tak 17 a budou snášet nejdříve za měsíc,nebo za dva,takže po Velikonocích.Hřebínky ještě nemají.Vejce budou hnědé,protože to je Moravie.Vejce dávám hlavně dceři,tchýni a zájemců by bylo kolem mě hodně a až bude snášet všech 7,tak snad se někdo jiný i dočká. :vytlem:
IMG_2575.JPG
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Profesor1 »

Bílé vajíčka mě zatím nesly jen leghornky
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Františka. »

Španělky taky nesou bílá.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Kouťák »

Bílá vejce také snášejí vlašky a minorky,ale to jsou plemena lehká a dát je do voliery jako já,tak to by bylo trápení.U mě ve volieře může být pouze hybridka,které nevadí,že nemá výběh,protože je vyšlechtěná pro klecový chov.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Františka. »

To je moc hezké, že o tom takhle uvažujete. Moje dcera má slepice ve výběhu na zahradě a říkala, že už nikdy nechce hybridní slepice. Mají špatnou orientaci, nemají pud sebezáchovy, prostě jsou opravdu jen na to, aby byly zavřené a snášely vejce. Měla zároveň australky a hybridky a byl velký rozdíl v jejich chování.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Jana P. »

Rýnská slepice je černá a má také bílá vejce. Je to lehký typ.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Františka. »

Prý záleží na tom, jaké má ušnice. S bílými snáší bílé vejce.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Hhippie »

Mám tu kříženku green shella a ta snáší světle zelené. Trikolorní dominantka z drůbežárny dává bílá. Taková jako má Kouťák na fotce - říkám tomu “jestřábí” mi snáší nejtmavší vejce.
Zrzavé snášejí obyčejné obchoďákové vejce. Když snášejí. Zatím pořádně nezačly :plac:
Přílohy
image.jpg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Jana P. »

Františka. píše: 15 bře 2023 21:26 Prý záleží na tom, jaké má ušnice. S bílými snáší bílé vejce.
Bílé ušnice by měla mít rýnská slepice dle standardu vždy. Našla jsem o nich pěkný článek. Vlastne web chovatele .Nejvíc proti vlaškám se mi líbí malý hŕeben ušnice i laloky. Neomrzají v zimě.
Měla jsem krásného kohouta.
https://faranda.websnadno.cz/rynska-sle ... ndard.html
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Lisbeth »

Hhippie, u nás také uvidíš moc hezké slepice z drůbežárny až přijedeš :souhlas: Máme od loňska nové, nevím, jestli jsi je viděla, myslím, že ne. Funguje to u nás stejně jako u Kouťáka, dáváme jednoznačně přednost hybridkám. Drůbežárna je od nás asi 30 km, jezdí tam soused, tak mi vezme také, když potřebuji. Vše je pouze na objednávku a to minimálně čtvrt roku dopředu. Kuřičky prodávají ve vícero barevných variantách, ale tyto varianty jsou dostupné pouze od dubna do září, klasická červená hybridka je na prodej déle, jenom přes zimu neprodávají vůbec. Nerozváží, člověk si tam musí zajet s přepravkou sám a kuřičky si může vybrat. Jsou to ty nejlepší slepičky, jaké jsme kdy měli. Neklovají se ani se mezi sebou nijak neperou, snáší pravidelně, tak akorát, necháváme si je tak 2,5 roku, pak jim začne snáškovost klesat, tak je zpracujeme do mrazáku a pořídíme další. Vždy vyměňujeme hejno za hejno, zásadně nedáváme mladé ke starým. Tenhle koloběh nám funguje už bratru 10 let (z této drůbežárny), slepice nemáme ve volieře, ale na velmi malé zahrádce, cca 100m2, tže každá slepička má pro sebe cca 20m2. Kohout je nám úplně k ničemu na takhle malé ploše by slepice akorát obtěžoval, užíral by jim žrádlo a hlavně a to je zásadní obtěžoval by svým řevem sousedy a protože jsme v rekreační oblasti, na tohle tu není nikdo zvědavý, včetně mě. Jediný, kdo tu má ještě kohouta je právě soused, ale ten má 40 slepic a pouští je ven, tže tam kohout tu funkci má, ale jeho ranní řev mě v létě beztak dokáže nas*at a slibuju mu polívku rok co rok :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od čobanak »

Gdiž ňegdo mluví o obťežováňí kohoutem,mám pocit,že je to člen amerického hnuťí mee too.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od čobanak »

Navíc,gdiž ňegdo jede do přírodi,tak si má snad užít i víchod slunce,ne?Venku hřdující kohout ale klidňe kokrhá i o půlnoci,třeba gdiž šťeká pes,tak se přidá.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Lisbeth »

Me too :)) Tak to fakt ne. Možná jsem se špatně vyjádřila. Ono je totiž dost jiné, když např. ten náš soused má těch slepic 40 ks a 1 kohouta, ráno je vypustí do prostoru a děj se vůle Boží. Ten kohout nemá ani šanci takové hejno uhlídat, slepice jsou rozlezlé úplně všude a když o kohouta nemají zájem, tak prostě prchnou, protože mají kam. Já mám slepice jen 4 ks, na malém uzavřeném prostoru, nemají kam utéct a 1 kohout na 4 slepice je prostě moc, takhle už jsme to měli a kohout je časem akorát všechny strhnul a museli jsme je stejně popravit. Proto mi takovýhle chov nedává v mých podmínkách smysl. Na velké rozloze a ve velkém hejnu kohout smysl má. Prostě není hejno jako hejno a prostory má taky každý zcela jiné.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od čobanak »

Zde to jedna sousedka viřešila pořízeňím bantamského kohouta,kterej je velkej asi jako holub.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Františka. »

Jano, ta rýnská slepice je moc pěkná, hlavně ta modrá stříbrokrká, to je krásné zbarvení. Budu na to myslet, kdybych se rozhodla pár slepiček přidat. Mají pěkné držení těla i proporce.
Asi to s těmi ušnicemi je pravda.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: co se stalo kohoutovi?

Nový příspěvek od Hhippie »

Švára je velký chovatel bantamek. Ale má to po kmenech ve voliérách, aby si mohl hrát s výběrem jedinců a genetikou. Nad nimi má holuby (takové s vlnitým peřím) a nějaké kingy jen pro radost.
Dřív míval i ty rýnky. Ale od těch upustil. Jestli se nepletu, tak nebyly tak dobře prodejné jako ty bantamky. A ono pokud chce člověk dělat dobře chov čehokoli, musí mít prostě dost jedinců, aby bylo z čeho vybírat… a to když je omezený prostor, tak to do nekonečna prostě rozšiřovat nejde..
Lis, nevím. Posledně jsi měla nějaké pískové…?
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů