Škodná

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Jana P. »

Nevím. Když nechám bytost ve sklopci měsíc např. Je to úmysl? Nebo tam drží odtučnovací kůru?
Farmářka pravila, že je to snad na vydru a že tu by odvezla daleko a pustila. Ale nekontrolovala. Nikdo by to nepřežil
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
kosta
Příspěvky: 759
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od kosta »

Kuny.Poslední tři dny u nás řádily kuny.Běhaly po střeše budily nás.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Kouťák »

Začínají si čistit své teritorium,kde zůstane pouze jedna a bude mít mladé.V červenci se páří a v březnu má mladé,tak se máš na co těšit, až je začne učit lovit.Vyhnat,odchytit do sklopce a odvést hodně daleko,ale přijde tam další.Pro mě je to marný boj a jediná možnost je dobře krmit,aby nelovila.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

pro toho kdo nemá drůbež a jinou drobotinu ke slovení je to dobré k omezení potkanů, na seníku a sýpce si je hýčkám, od domu je honím
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Františka. »

S kočkami a psy se taky moc nesnesou. Mívala jsem tu vždycky nějakou, ale asi už jejich místo zabraly kočky. Hlavně že tu nejsou myši, kuny i kočky jsou na ně výborné. Legrační je, že mně kuny nikdy nevadily, ale už je tu nemám a tam, kde jim vadí, je mají pořád.
Nenapadlo by mě, že by měly tak dlouhou březost, skoro 8 měsíců.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Hhippie »

Na Konferenci jsme mezi sebou chovatelé probírali krom vlků také další škody způsobené na ovčích stádech.
Kamarád z Jižních Čech má dlouhodobě veliké škody kvůli krkavcům a liškám. Přichází o mnoho jehňat (ani náhodou ne jen těch čerstvě narozených).
Ukazoval např.fotku staršího kusu bahnice, která měla rozervanou a sežranou půlku krku tak 20x20 cm, kdy bylo jasně vidět, jak vykrvácela (louže čerstvé krve pod ní). A vyklované oko. Takže se nejednalo o padlý kus, na kterém by jako mršině pak hodovali. Kdoví, co vše se na ní nažralo. Našel jí zcela čerstvou.
Prý není ojedinělé, že lišky stejně jako třeba vlci spolupracují při lovení. Dokonce si navzájem pomáhají odtáhnout kořist.
Nechci být necitlivá vůči chovatelům ovcí ve vlčích oblastech, ale mám pocit, že ochrana proti vlkům je ještě tak nějak realizovatelná. Ale ochrana proti ptákům je prostě zcela mimo lidské možnosti… :mrzimeto: kort v kombinaci s liškami a rysy, se kterými se v těchto lokalitách potýkají… :nene:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Bekkky »

S krkavci, kteří jsou chránění, je problém I zde. Nezažila jsem, že by dělali škody na stádu s většími jehňaty a ovcemi, ale zažila jsem, kdy značně škodili u stáda, které se bahnilo venku. Napadli čerstvě narozená jehňata, vyklovali jim pupečník a jehňata vykrvácela nebo jim klovali oči. Taky napadli ovci a vyklovali jí kůži okolo ocasu a ona taky asi do týdne uhynula. Ovce se naučily jehňata chránit mezi sebou a ihned sežraly placentu, prakticky dřív, než z matky vypadla, stálý u ní další ovce a placentu žraly. Ale taky zabralo, že jsme nad sítí pouštěli draka v podobě dravce. Když trochu fouká, udrží se ve vzduchu pořád. Ale je blbý když spadne do sítě...
Nemohlo se stát, že se ta ovce zavalila, nemohla vstát a tak ji napadli? Nebo jiné problémy, že ležela. To by bylo možné...
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Hhippie »

Vidiš! Draka je asi jediná možnost. Ale asi dost bude záležet na lokalitě a počasí… ale tedy odvolávám, že se proti ptákům-dravcům nedá chránit.. :stydim:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od čobanak »

tak samozřejmňe pes prováďí i proťivzdušnou obranu
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Bekkky »

To ano, pastevecký pes nenechá ptáky ve stádu. I můj Eňo je prohání když se pohybujou okolo stáda při pasení. Jeden ovčák krkavce příkrmoval granulemi pro jehňata, dával trochu na prkno vedle sítě a oni se na to naučili, a pak jednou dal hodně, přežrali se a bylo....
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak to není zas tak geniální zvíře, jak se říká :vtipalek:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Bekkky »

No, myslím že se najde i dost lidí s vysokým IQ a vysokou nadváhou. 😁 Nedávala bych tedy do souvislosti že intelligent se nepřežere. 😉
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Františka. »

Na myšlení je potřeba spousta energie. Mozek je taky tuk :usmev: .
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Františka. »

Dnes mi volala vnučka, že viděla vylézt od sousedů pod plotem potkana za bílého dne a kllidně si šel na svačinu k indickým běžcům na pšenici. Má teď starost. U našich se potkani moc nezdržují, je tam pes, který jim nedá pokoj. Ale zahrada je veliká, pes taky není všude a je starý. Momentálně mají kachník právě u zdi se sousedem, ale přestěhují ho. Přesto jsem si říkala, jže se zeptám, jestli máte někdo zkušenost, že by potkan nebo potkani napadli drůbež za bílého dne. Vím, že jsou schopni sežrat slepici přes noc podobně jako kuna. Troufli by si i ve dne? Asi proti nim není obrany, když lezou odvedle.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Mám stejný problém. Na dospělé si zatím netroufli. Na vejce a droboť musím dávat velký pozor.
A zrovna teď se zas nějak namnožily :otraveny:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Kouťák »

S potkanem se bojuje velmi špatně.Účinný jed na trhu už neexistuje.Účinný jed mají pouze deratizátoři a od nich ho získat je nemožné.Není to tak dlouho ,co pokousal potkan u nás u Kauflandu křížence jezevčíka.Město pozvalo deratizátora a dával návnady všude po městě a mluvil jsem s ním u mé garáže o jedech.Smál se tomu,že lidé jedy vůbec kupují,protože účinek žádný nemají.Na dospělou drůbež,nebo kachnu si netroufne,ale na nemocné zvíře ano.
Jediná možnost v současné době je,pozvat deratizátora a to je šíleně drahé.Dělal to soused ve vinohradu proti hryzcům a tvrdil,že dal 6000,-kč za jedno trávení.Další možnost je odchyt do skopce,ale musí to být sklopec na potkany od odborníka a stejně chytání je hodně zdlouhavé.
Na trh v Soběslavi jezdí nějaký p.Veverka z Prachatic,který prodává sklopce,které sám vyrábí a tak se ho zeptám na úspěšnost lovu potkanů a dám vědět.Františko,trh je až 7.5.,pokud by jste nechtěla čekat,tak na něho kontakt mám a můžete se domluvit telefonicky.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Hhippie »

Děsíte mě, přátelé… :udiv:
Táta jako malý kluk chodil střílet vzduchovkou potkany a holubi do pivovaru. Vzpomínal, jak je neuvěřitelné, že jsou schopní lézt třeba na kovovou trubku, která vede kolmo vzhůru..
:Hhippie: Bubáci forever!
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Vedra »

Když je potkana vidět přes den tak to znamená, že jich tam je hodně. Standartně to jsou noční zvířata, až když je jich hodně a nestačí se přes noc nažrat tak vyráží i ve dne.

Chytám je do sklopce na kuny, poslední mrchu která na to byla už příliš inteligentní jsem omráčil proudem čističe na brzdy a utloukl trubkou po tom co se mi prožrala zděnou stěnou do dílny. Ta nešla na žádnou návnadu, ani jablko ani syrové maso, ani kůže z uzeného špeku.

Od té doby 3-4 měsíce klid, nějak se mi nechce věřit tomu, že bych je dostal všechny. Možná odtáhli za lepším.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od arus »

Taky jsme s nimi minulé léto zápasili. Hubili jsme je jedy a pár jich umřelo. Ostatní buď odtáhli nebo je po nich. Město bylo deratizováno a myslím, že i soused, který chová koně se nějak zapojil. Prostě teď máme klid. Nepoznám krysu od potkana. Potkan je menší, nebo čím se liší?
:arus:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Potkani jdou ve vlnách jak Rudá armáda :vtipalek: chce to mít doma predátora co utlumí počet mladých :souhlas: minimum skrýší, a velmi omezený přístup škodné k potravě, momentálně nemám ani jedno :smutek: :vztek:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů