Bahnění-ovčácké žně.

chov ovcí a koz...
Jana P.
Dal poděkování: 4581 poděkování
Dostal poděkování: 5017 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Jana P. »

Blahopřeju. Já zrovna dnes říkala, jak jsem ráda, že nemáme letos jehnata. Musela by plavat v sadu na kanoi.
Ovce jsou nyní na hořejší zahradě, dojdou po deštích dom , odčervíme a pošupajděj na letní pastviny. Tam je tráva vcelku pěkná.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
přezdívka
Dal poděkování: 178 poděkování
Dostal poděkování: 843 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od přezdívka »

Dneska skončilo dlouhé období chovu ovcí. První ovce jsme koupili v r. 1985. Byly to nějaké kříženky kříženců. V r 1987 jsem viděla na výstavě v Pardubicích Romanovky a bylo rozhodnuto, které ovce chci chovat. Dneska odjela poslední ovce se třemi jehňaty k novým majitelům. Jenom na druhý konec vesnice. Ještě tu mám na dožití berana. V únoru mu bylo 11 let. Na to jak je starý, tak je pořád v ER v 1% nejlepších a jeho dcery, které jsou v KU se taky drží hodně vysoko.
Už přemýšlím, co dám do uvolněného chlívku. Letos zruším ještě pižmovky a pořídila bych si husy. Jenomže to musím nějak diplomaticky navlíknout, aby to manžel odsouhlasil.
Jana P.
Dal poděkování: 4581 poděkování
Dostal poděkování: 5017 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jana P. »

Blahopřeju přezdívko k dlouhému uspěšnému chovu. Určitě to nebyla vždycky procházka růžovým sadem. 🌹 Beran zůstane sám? Nebude mu smutno?
A koukám, že stejně budeš mít práce furt dost a dost. 😍
My včera holky odčervili a dnes odpoledne šupajdily na letní pastviny. Je tam krásná tráva a prostoru dost a dost. Jsou letos bez jehnat, kterých bývá i dvanáct. Nemusej dělat mlíko, to ani nebudou pít. Prostě maj letos dovolenou. 😀
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 2236 poděkování
Dostal poděkování: 4603 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Přezdívko, napadá mě k tomu, že to musí být smutné, pokud chovatel tak dlouho něčemu věnuje svůj život, se s tím rozloučit… ale chápu, že si to holt musí člověk přizpůsobovat svým možnostem a někdy dělat i zásadní rozhodnutí…
Je skvělé se ohlédnout a vidět za sebou tu odvedenou práci, úspěchy, radosti… pomohli jste plemeni a podpořili ho produkcí kvalitních zvířat. To je krásné! :souhlas:
Přeji, ať jste spokojení s tím, co plánujete a vše vychází, jak si přejete! :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Berrynator
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 263 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Berrynator »

Tak máme pro letošek bahnění téměř u konce, vyzkoušeli jsme si, jak vypadá správně připuštěné stádo, za 14 dní obahněno 95% ovcí, už zbývají jen 3 opozdilci, sice jsem 2 týdny spal u ovcí, ale rozhodně lepší než se zabývat porody 2 měsíce, tak jak to bylo dříve, porodna se osvědčila výborně, na příští rok už jen pár vylepšení, jinak prozatimní bilance, od necelé 70 ovcí 120 přeživších jehňat.
Odpovědět