Brojler chov

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Hhippie »

Měl by mi je kámoš dovézt v pátek. Tak jsme dost zvědaví, pro co vlastně jedeme… ono jedna věc je inzerát a ujišťování do telefonu a druhá je realita… tak se necháme překvapit :vytlem: Ale těšíme se na novou zkušenost.
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Jan »

Dají se koupit vajíčka brojlerů za 10 Kč / ks . Přijde mi to sice předražené, protože ty samý se v zahraničí prodávají za půlku i s dopravou.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
PaK
Příspěvky: 139
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od PaK »

50xjednodenní 14kc za kus, behem 10 dnu 3ks uhyn, z toho 1 mou vinou,coz je asi jeste v toleranci, krmim energys
IMG_20230415_085819.jpg
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od pamijo »

Kus 80 Kč váha cca 2kg, týden -14 dní necháme "vysmrádnout" na domácím krmení a pak šup do škubačky :vytlem:
Přílohy
IMG_20230423_104516.jpg
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Hhippie »

Pamijo, nějak takhle nám to slibuje prodávající :souhlas: tak se necháme překvapit.
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak už jsou doma.
Bohužel vůbec nestíhám, takže zázemí není dotažené… tak snad to zvládnou, no :stydim:
Přílohy
CEF15C26-2604-43AF-A385-8EF0370DD00F.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Jan »

Nebude jim zima? Nebo na noc pudou do tepla?
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Hhippie »

Mají ubikaci, tak si snad zalezou. Když mi manžel zvládne namontovat na kabel objímku, tak budou mít i lampu vyhřívací… ale to tedy fakt montovat neumím a nechci umět :ajeje:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Těmhle bude stačit boudička na noc aby jim nefoukalo na prťky a 3w žárovička aby tam po tmě trefili, blbouni :ajeje:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Hhippie »

No já nevim. Jsem z nich děsně nervózní. Přijde mi to úplně blbý zvíře… člověk to někam nasměruje a ono to ani nedojde…
Byli přes den krásně horcí, ale bála jsem se, tak jsem ještě narychlo dělala jakýsi další přístřech, s lampou, a musela je tam všechny odnosit, protože jen je tam navést nefungovalo (jsem je nechtěla stresovat kontaktem… ale nepřišla jsem, jak na to :ajeje: ).
Tak snad to takhle zvládnou.
Žrádlo maj, vodu taky, podestýlku, domečky… víc fakt udělat neumim teď :nevim:
Přílohy
064403C5-908C-47D8-8CE4-BB9FA4CD4107.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Jan »

I když to slyšet nechceš, je to jako vzít miminko z inkubátoru a nechat ho v přístřešku. Pokud přežijí, budou mít jiné problémy, třeba s růstem. Pokud by v noci bylo přes 16, ale ono má možná mrznout.....
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Hhippie »

Honzo, rozumím, co mi sděluješ.
Chovatel nás ujišťoval, že v pohodě zvládnou přechod do námi popsaných podmínek - ani zdroj tepla prý už nepotřebují… tak jsem vycházela z toho, co radil chovatel. Než něco pořizuji, tak se ptám na potřebné podmínky. Jeden i druhý informoval, že jakmile naroste peří, tak jsou soběstační a mohou i do venkovních podmínek a normálně tam fungují. Proto jsme sháněli už odrostlejší kusy.
Já nevím, z jakých podmínek přišli, takže jsem se na to mohla dost blbě předem připravovat.. ale sama teď vidím, že to chce důslednější ubikaci. :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Profesor1 »

Podle toho jak moc budou při spaní nalepení na sebe poznáš jestli jim je, nebo není zima.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Hhippie »

Díky, to je dobrá indicie. :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Jana P. »

Chápu oblibu kuřecího masa. I ideu, že doma dokrmené je výrazně zdravější.
Ale mne tato drůbež děsí. Omlouvám se. Je mi jich nějak iracionálně líto.
Pokouším se to řešit tak, že pokud se vylíhnou kuřátka, kohoutky dochovám roku života. Pak jsou pěkní, masití, chutní. Žijí stejně jako naše ostatní slepice, v sadu 15OO metrů, volně, směs pro nosnice, pšenice, sem tam zbytek, tráva, a drobné ovoce.
A pro dokrmené brojlery si jezdím k jedné selce. Mají od čtyř do pěti kil, kilo stojí stovku. Takže jedno prso váží cca 800 gr.
Kupuji několikrát za rok, po dvou kusech. Samozřejmě oškubané vykuchané,játra přiložena.
Já nějak tu pernatou zvěř nemám v takové oblibě, tedy k chovu, jako chlupatou , srstnatou.
Taky jsem dnes uvažovala o tom, že čím více zvířat člověk chová, čím více toho pěstuje, tím více problémů, které musí řešit si generuje. 🙈
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Jan »

Já nepsal všichni umřou. Oni to určitě přežijí. Jen se jim se stresem zimy, změny vůbec, prostředí minimálně růst zastaví. Bohužel s tím globálním oteplováním je na jaře větší a větší zima. Ten chovatel je určitě neměl takhle na dvorku na volno.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, jojo. :nevim: Nám v mrazáku hodně chybí kuřecí maso. Dlouhodobě. Takže jsme si řekli, že to zkusíme. A uvidíme :usmev:
Jane: chápu, s tím se holt musí počítat, že pokud je člověk vytáhne z jejich umělého optimálního prostředí, tak že ty produkční parametry budou někde jinde..
Kuřata stojej, choděj, už zkoumají prostředí, žerou, pijí, některé jsou pod lampou roztroušené, ale většina už ne. Takže snad dobré. Ukáže čas. Dnes je naštěstí od rána teplo, tak alespoň, že tak.
Nejdřív se k zbudování přístřešku dostanu v úterý / středu, takže to nějak budeme muset zvládnout v provizoriu zatím holt. Má být slušně naštěstí.
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Brojler na hale začíná na 31 a končí na 21°C, změny se provádí v půl stupních, tohle jim doma určitě neposkytnu , proto mám raději prcky, které si otužím sám :souhlas: , teplotní šok je prevít, ale v tomhle stádiu max zbrzdí růst, jen nesmí být průvan kvůli zápalu plic
na tu lampu se vykašli, topíš pánu do oken
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od Jan »

uplne by stacila boudicka z 5 -10 polystyrenu a vecer je tam nahazet.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brojler chov

Nový příspěvek od přezdívka »

Ale polystyren by musel být opatřen ještě nějakou vnější vrstvou. Slepicím chutná, aby si domeček nesežraly.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 5 hostů