Kvočna

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od kosta »

Františka. píše: 28 dub 2023 14:58 Měla bych vybrat spíš větší vejce? Nejsou obří, začaly nedávno snášet.
Vyberte ty větší ale také ještě aby byly oplozené to už záleží na kohoutovi.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

vyber ty co odpovídají danému plemenu, váha, tvar, barva
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Maranska měděnokrká
Maranska měděnokrká
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Česká bílá chocholatá
Česká bílá chocholatá
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Františka. »

Mám zcela vážně míněný dotaz, není to opožděný apríl. Co mám dělat, když na hnízdo zasedl kohout? Totiž asi jsem to způsobila já nebo pes. Brala jsem vajíčka a slepice mě viděly, to vím jistě. Nedávala jsem moc pozor a byly nablízku. Dvakrát se také stalo, že v hnízdě bylo vejce rozbité, skořápka tam zůstala. Na kunu si nemyslím, psi běhají okolo, nenechali by ji. Napadlo mě, že některá ze slepic tomu příšla na chuť, ale zjistila jsem něco jiného. Jeden ze psů je velmi hravý a vejce mu připadalo jako míček, tedy si ho vzal. Viděla sem to, když jsem šla vrátit umytý podkladek. Chtěl si ho vzít jako cokoliv jiného kulatého. Jenže kohout si své genetické výbavy cení natolik, že ji nenechá jen tak vyplýtvat a hlídá si teď hnízdo. Je tam jen ten podkladek, vejce jsem mu vyfoukla pod nosem. Další hnízdo je to tajné, tam jsou dva podkladky a pes se tam nedostane. Tady do toho se prostě dostane, protože všechno hlídá. Nebere si vejce pokaždé, jenže kohout mu už asi nevěří. Nebo mně. Už se to někomu stalo?
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od kosta »

Já si myslím že ten kohout se bojí toho psa a proto se tam schovává.
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od kosta »

Já si myslím že ten kohout se bojí toho psa a proto se tam schovává.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Františka. »

kosto, nene, kohout normálně chodí kolem psa i pes kolem kohouta, úplně bez problémů a bez strachu a honění. To není pes, který honí slepice.
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od kosta »

Tak bude něco jiného co mu vadí.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od arus »

Kohout zkouší jestli není slepice...jestli se nenarodil ve špatném těle :))
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj, taky mě to napadlo! :)) to je teď samé transgender, LGBT+ a inkluze a už i ta zvířata jsou z toho rozhozená.. :mrzak:
V nějaké zoo nedávno seděl orel na kameni ve tvaru vejce… nakonec mu dali nějaké zraněné orlí mládě a tak má konečně o co pečovat. :souhlas: Třeba si váš kohout myslí, že je orel, aby mohl sedět na vejcích… :))
:Hhippie: Bubáci forever!
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od kosta »

Skáče po slepicích? Jinak by to mohl být intersex ani slepice ani kohout.Také jsme
měli slepici a ta dělala kohouta.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od přezdívka »

Kohout chodil na noc do snáškového hnízda, když přepeřoval, protože nevyskočil na zábranu, kde normálně hřadoval. Na hřad mě chodí jen 3 slepice a 1 kohout. Ostatní musí sedět ve výšinách. Hnízdo je na zemi.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od arus »

Já si zase všimla, že mi jedna slepice napodobuje kohouta, když dostanou jídlo, tak je svolává podobně, jako kohout. :usmev:
:arus:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od PavelIV »

Když jsi jim ho zavraždila, tak tomu někdo musí velet :))
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Františka. »

Kohout na slepice normálně skáče. Už jsem zjistila, čím to je. Prý se snaží jim ukázat, že by měly sedět na hnízdě a kde je to dobré. Už jsem ho jednou přistihla, jak seděl se dvěma slepicemi v hnízdě, ale jen asi půl hodiny. Teď tam seděl sám. Asi jsme na to neměli vliv ani pes ani já. Nakonec po necelém dni sezení kohout šel zase za slepicemi. Ale jedna slepice je taková rozčepýřená, jako kdyby z ní vypadávalo peří, to je asi adeptka na kvočnu. Skáče na všechny, vypelichané nejsou.
Když opadlo mé prvotní překvapení a uvažovala jsem snad rozumně, došla jsem k tomu, že přece u ptáků je dost běžné, aby se samec a samice střídali na hnízdě. U slepic je to komplikovanější, když je slepic víc, ale tenhle pud může třeba i u kohouta přetrvávat. Nebo opravdu jen láká slepice, aby už zasedly.
Prostě je to vyřešené.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Františka. »

Zmizelá slepice se našla. Je to už skoro 4 týdny, co se ztratila. Dnes jsem ji objevila v úplně zastrčeném místě, kam bych si myslela, že se ani neprotáhne. Jsem moc ráda, že je naživu, že ji neodnesl kdokoliv. Jenže ona měla kolem sebe všude samá vejce. Celkem 45 vajec, na některých seděla, jiná byla propadlá pod ni skrz mezeru v prkénkách na kterých sedí, některá rozmáčklá, prostě hrůza. Některá měla pod sebou. Vstala a poodešla, když jsem jí to tam začala kontrolovat. Trochu se nazobala a napila. Zatím jsem posbírala vejce, ometla mravence, kteří si tam asi udělali mraveniště. Pochybuju, že by si ona sedla do mraveniště, to asi vzniklo až pak. Posypala jsem místo pilinami, protože bylo takové nevábné od těch popraskaných vajec a taky tam asi napršelo. Navrch jsem jí dala seno a doprostřed do důlku 7 teplých nejčistších vajec. Kohout se na mě díval, co tam dělám, ale nebyl naštvaný. Jakmile jsem to dokončila, přišla slepice, asi půl minuty na to koukala a pak znovu zasedla. Jenže já nevím, jestli bych jí těch 7 vajec neměla vzít a radši tam dát čerstvá. Nevím totiž, jestli třeba neseděla chvíli na některých a pak se posunula a seděla zase na dalších. Takže by z toho všeho nebylo nic, ale taky by to nevadilo. Na druhou stranu si říkám, abych ji tím nedonutila sedět ještě jednou tak dlouho, jestli by to na ni nebylo moc. Když jí tam nic nedám a ona nic nevysedí, jak dlouho takhle vydrží, aniž by jí to ublížilo? Když jí tam dám, musela by sedět celkově 7 týdnů, to je taky dost. Co mám udělat?
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od přezdívka »

Nechte ji ještě týden a když se nic nevyklube, tak hnízdo zrušte úplně. Ještě byste mohla zkusit dát vejce do vlahé vody a chvíli je pozorovat. Když jsou živá, začnou se mrskat a různě pohupovat. Asi tak dva až tři dny před líhnutím. Jenomže nevíte, kolik slepic tam do toho hnízda snášelo, jestli jsou všechna vejce ve stejném stadiu líhnutí.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Františka. »

Děkuju, přezdívko. Asi je zkoumat nebudu, nechám ji tam ten týden a pak jí to vezmu všechno.
Právě jsem si taky říkala, jak je to zvláštní u těch hejnových a stádových zvířat. Oni pečují, pokud je skupina psychicky vyrovnaná (zní to divně, já vím) o všechny mladé. Jsou sice jedné matky, ale zároveň jsou všech. Mně to připadá, že u slepic je to stejné jako u těch koz. Snášejí do jednoho hnízda a jedna z nich na vejcích sedí. Kohout ji tam chodí kontrolovat a co víc, celé hejno se od té doby odstěhovalo do části zahrady, která je těsně u hnízda. Dřív tam moc nechodili, teď pobývají velkou část dne poblíž kvočny. Je to zajímavé.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od čobanak »

taki se dá sehmat líheň a pokud bi slezla tak vejce dolíhnout.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů