Škodná

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Hhippie »

Arus: obráceně. Krysa je menší. Říká se, že je vcelku “vzácná”. Daleko přizpůsobivější a agresivněji teritoriální je potkan, takže většinou krysy vytlačí a to, co vidíme, jsou právě potkani. :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Františka. »

Kouťáku, děkuju, počkáme, co se dozvíte. Nejde mi do hlavy, jak může past pomoct. Chytnete do ní jednoho potkana, ostatní se to dozví a stejně tam nepůjdou. I kdyby nedozvěděli, než se jeden chytí, pět se jich narodí.
V případě našich mladých je blbé, že sousedi jsou v klidu, oni si myslí, že tam nic nemají, protože nemají zvířata. Kdyby měli aspoň psa, už by potkani takový klid u nich neměli.
A ještě - pasti bývají sklapovací a zlomí mu vaz nebo se chytne živý a musí ho někdo zabít? Obávám se, že to by tam nikdo nebyl schopný udělat.
Napadlomě, že když přišel ve dne, je to znamení, že jich tam je hodně. Ale možná byl mladý, prý byl nějaký menší, tak ještě nevěděl, že nemá chodit za světla. Nevím.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Městem Kolínem provozovaná zařízení mají ve vývařovnách zákaz likvidace zbytků potravin přes chovatele, vše se cpe přes drtič do kanálu :otraveny: to jsou pak kočky :udiv:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

20230410_195314.jpg
svin. strakatý :cert: když jsem přes den pryč, což je denně tak zlikvidují všechny NV běžců :nesouhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od čobanak »

Uďelej si na odchov volijeru,jinak to neodchováš.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Hhippie »

Tyjo, Dade, to jsou fakt bestie! :cert:
Mrzí mě, že Ti je takhle likvidují… :mrzimeto:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Hhippie »

Udělala nám radost matka kachna, jaká je šikovná. Manžel koukal do výběhu a najednou jak kachna šla, hodila křídlo bokem. Tak koukal, co se jí děje.. a všiml si, že na okraji ohrady na tyčce podpírající el.síť, seděla poštolka. Kachna si jí všimla, skryla kachňata, co vodí naprosto bez zamyšlení a dál pokračovala v chůzi k bazénku, kde se plánovala s malými okoupat. Malí měli ochranu křídla a byli jak pod deštníkem! :souhlas:
Říkali jsme si, jak je ta příroda geniální! Aniž by kdy měla kachna zkušenost s pernatým dravcem (naštěstí!!), je schopná rozeznat druh ptáka a vyhodnotit, jak se zachovat, aby ochránila mladé :srdicko:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Dva dny jsem nestrážil protože vylejzaly hodně po tmě a hned mě potrestaly :cert: chybý 5 běžců a z Wyandotky zbylo tohle
20230511_090000.jpg
no za mě to mám oko za oko, zub za zub
Okamžitá vendeta
Okamžitá vendeta
já jim dám Sicilii :280:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Další den byly ztráty na obou stranách, včera všichni přežily, dnes zatím vedu :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Františka. »

Jak je lovíte? Střílíte? Nebo pasti?
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

A že si malý tak na to s.. předměty různý do ruky ber :usmev:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Po tři večery na čekané jsem nedal ani ránu
ránu jsem dostal až ráno když jsem našel zakouslé kuře a kachně chybý prckové :cert:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Hhippie »

Dade, to je vážně hrůza. :smutek:
Takže zbývá jedině chemická deratizace..?
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak na nás taky došlo! :zed: Asi jsme přišli o hnízdo kačenky! :plac: Už seděla asi 3 týdny... dnes našel ráno manžel jedno vejce vytažené o pár metrů dál, na zahrádce a já našla odpoledne vytažené další vejce na střeše přístřešku. Upřímně nevím, co si o tom mám myslet! Každopádně naše blbost, že jsme sedící kachnu nechali navolno. Takhle jsme 2 roky za sebou odchovávali, tak mě nenapadlo, že se něco přihodí. Tak je mi z toho mizerně. Tak budeme muset co nejdřív přesunout kachny do voliéry konečně a pouštět je prostě jen na den. Stejně k nim chodíme ráno i večer... ale takhle je to samozřejmě pohodlnější, když se nemusejí 1) zavírat, 2) nijak zvlášť kydat, protože jsou celý den venku a kálí hlavně na trávě. Domečky kydám tak dvakrát do měsíce, řekla bych, protože nijak hrozné nejsou... ale teď nás čeká změna režimu holt... :nevim: Jediné, co nevím, jak kachny přesvědčím, aby začaly snášet vevnitř voliéry... snad se jim zalíbí hnízda, co tam vytvořím... nejraději samozřejmě snášejí do rohu velkých přístřešků, ve kterých se pohybují všechny kachny. A kačer tam s "kvočnou" vždycky nocuje a dohlíží... no.. uvidíme zítra, jak to bude vypadat. Ale mě se zdálo prostě, že jsou ostydlá ta vejce... :plac:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Hhippie »

Hnízdo kachen jsme zrušili, protože ho nechala být (logicky).
Dnes jsem našla nově snesené vejce opět vytažené mimo domeček, nakousnuté, ale plné. Ostatní také nebyla vždy prázdná..
Fakt k tomu nikdo nemá žádný postřeh?

A hlavně! Vůbec netuším, jak se ochránit. :plac: děje se to přes den, takže fakt těžko říct, co proti tomu udělat.. to bych musela mít na tvrdo zavřené kachny ve voliéře a to bych jim fakt nechtěla udělat.. :plac:
Mám podezření na straky.. ale jak proti nim bojovat, mě fakt nenapadá.. 🤷🏼‍♀️
Přílohy
IMG_9483.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Františka. »

Proti tomu by byl asi jen pes nebo psi. Viděla jsem vrány, jak se ochomejtají okolo, když tu teď chodí kuřátka, ale sedly si jen na plot. Největší lákadlo byl červený meloun, který jsem dostala pro slepice. Myslely si asi, že je to maso. Ale psi se projdou okolo a to stačí. Bez psů, kteří nic neudělají zvířatům a drůbeži, to máte marný. Toť moje přesvědčení a zkušenost, vím, že je nechcete. A taky není snadné najít a vychovat takového, kterého nenapadne zakousnout i kachny.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Hipppie - ptá se dcera myslivce ? :usmev:
předměty různý do ruky ber :souhlas:
Teď mi už straky nenarušují ani vzdušný prostor v malé víšce :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Hhippie »

Každý den ráno manžel obstarává drůbež. Nakrmí kachny a vypustí je z voliéry. Pasou se v el.síti pro drůbež.
Skoukne slepice a ev.doplní krmítko granulemi (mají automatické krmítko). Pouštět je nemusí, mají el.dvířka.

Já chodím z domu až poté, co obstarám domácnost. Dnes to bylo po osmé hodině. Našla jsem roztrhanou, ještě teplou slepici. Dvě slepice jsem našla v křoví, zaražené, ani nedutaly. Ještě že pšíkají, to je prozradilo.
Tedy tu byl predátor mezi 7 a 8 hodinou dopoledne.
Slepice nejsou v pevném plotě, páč ještě není hotový. Kohout nezafungoval. Část slepic byla s ním v kurníku, část v rohu před kurníkem, dvě úplně mimo.
Nejspíš zas přišla přes sousední pozemek. Ale taky nemusela. S největší pravděpodobností liška. Byla částečně ukouslá žebra - viz detailní foto - což si myslím, že by pták neudělal. Ale neumím posoudit. Byla obraná z masa kolem dokola - hlavně stehna a trup. Ikdyž kdyby to byla lišla, tak by mě překvapilo, že by si slípku neodnesla. Vlastně jinak to vypadalo jako od toho jestřába - peří všude. Nevim.
Ke slepicím nám zatím nepřišla. Jednou se stalo, že nám slepici napadl jestřáb (dle usouzení Kouťáka), jednou káně - to jsem vyplašila a už nepřilétlo, ač je jich tu hodně. I kuřata jsme na volno odchovali i kachňata odchováváme…
Tak fakt nevím. Ale vůči predátorům shora se asi ochránit neumím. To bych musela fakt zmenšit výběh významně.. :nevim: tohleto shora nezasíťuji :plac:
No… tak jsem jí dosvlékla a vařím jí alespoň kočkám a slepicím, ať z ní je alespoň nějaký užitek :nevim:
Přílohy
IMG_1360.jpeg
IMG_1365.jpeg
IMG_1366.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Hhippie »

Každý den jsem teď přicházela o jednu slepici. Tak jsem je holt zavřela na maličký prostor a co mi možnosti dovolily, částečně zastřešila sítí. Je to hnusné, takhle to určitě nechci, ale teď není kapacita na to dělat nějaké designové opatření.
Do toho, když jsem hledala další stržený kus, jsem našla opět slepičí vejce ukradené strakou…
Musím říct, že toho mám tak akorát a že nemám chuť cokoli řešit teď.
Nové slepice mě stály 3 tisíce a ještě než se pořádně roznesly, řešíme nemoce, parazity, a opět škodnou. Tentokrát ze dvou stran najednou. To je fakt na jednoho dost… :zed:

A čemu nerozumím, tak pokud by tu slepici slovil jestřáb, tak, jak to bylo před tím a já se s ním osobně potkala, asi na 2 metry nad zemí nad mojí hlavou, když si letěl pro snídani a já u nich zrovna byla… tak bych jí nenašla v nejhustším křoví, které je cca 20 cm nad zemí… kde jsem se domnívala, že jsou právě proti letcům v bezpečí. Nebo jí tam pak zatáhlo něco jiného. Těžko říct. :nevim:
Přílohy
IMG_1448.jpeg
IMG_1450.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Jana P. »

Hmmm. Pernatý dravec nechal u nás slípku vždy ve volném prostoru. Ale liška by jí snad odnesla úplně😞
To mne mrzí, že máš problémy. Nevím, jak bych tohle řešila. Přišla jsem každý rok o jeden dva kusy a nic jsem neřešila. 🤷🏻‍♀️ fakt nevím co s tím.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů