Horsmenšip

chov koní...
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Horsmenšip

Nový příspěvek od Kayeček »

A zrovna toto je třeba pro mne velmi aktuální. Hhippie potřebuje nenásilně přijezdit (obsednout, přejezdit?) koně ve sportovní stáji, no já jí to naprosto nezávidím. A já už cca 2 měsíce s celým slavným horsmenšipem "bojuji", až jsem z toho začala "předělávat" 17 letýho valacha, protože mi bylo řečeno, že "až natočím video, jak předělávám zkaženýho koně tak můžu někoho poučovat". No tak tak činím. Takže také oprašuji vědomosti, protože s koňmi takto už dlouho nepracuji.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Hhippie »

Nojo… když já pořád nevím, co si o tom mám myslet… :nevim:
Jak jsem hlavně ve sportovních stájích, tak tam to moc nefrčí… trochu lidi začínají přicházet na to, že práce ze země je prostě potřeba. Ale ne že až je kůň zkažený / zrazený, tak sesednu a začnu se s ním učit něco nového… mělo by to být obráceně. A to se většinou neděje… ono je “snadné”, udělat si koně, pokud o tom člověk něco ví a má ho od mládí, ale přijít ke “zkaženému” koni a začít s ním něco, na to už většina lidí nestačí… protože co si budeme … pokud máte ustájeno za 12 tisíc měsíčně, tak prostě nechcete rok stát na zemi a získávat zpátky koňskou důvěru, učit ho povely, poslušnost, ohebnost… chcete prostě jezdit. A práci ze země dělat jen jako doplněk. Ale to většinou nefunguje… takže to vlastně celkově fungovat ani nemůže…
Takže já když si připravovala remonty, připravovala jsem si je nejdřív důkladně ze země, hlavně na lonži a na vazáku, na poslušnost a pochopení člověka a povelů… ušetřila jsem si mnoho starostí, úrazů a nešťastnosti koně i člověka… a taky se pak dalo v jednom člověku obsednout a fungovalo to… ale přijít na to, co koně ve sportovní stáji se*e a najít způsob, jak s ním pod tím sedlem komunikovat, když je v hlavě složitej od přírody (hřebec-táta - je známý tím, že po něm jsou složití koně…) … to je oříšek prostě, no :nevim:
A pak z toho jsou nešťastní všichni - kůň, majitel i další spolupracovníci… protože ježdění stojí za pendrek a o tom to přeci je.
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Kayeček »

No a už jsme i u jádříčka - proč se dále množí kůň, po kterém stojí hříbata za houby? Jen řečnická otázka, protože to je presně to - vyhrávat závody = prachy prachy prachy. A je to přesně vystiženo - platím 12 tisíc, tak chci jezdit. Také tomu rozumím, i když na druhou stranu nechápu, respektive nerespektuji. Ale to jsou prpstě ti jezdci, já jako nejezdec to vidím jinal, hezdci zas velmi tězko pochopí mně. "Na co máš tolik koní, když na nich nejezdíš" to ba velmi častá otázka. Teď už se v reálu se mnou nikdo nebaví, takže neposlouchám nic 🙂.
Problém je podle mne v tom, že pro mnohé horsemanship = práce te země. Ale ono to tak není. Ale vysvětluj to sporťákovi, že 🙂 Práce ze země je prostě práce ze země, příprava koně na dašlí život s člověkem, právě na to ježdění, na jakoukoliv mezidruhovou komunikaci. Horsemanship, hlavne ten natural, je snůška pouček a principů, které využívají horsemani, aby dokázali, že umí zkrotit a podvolit si koně.
Ano, predělat zkaženého koně je masakr, hlavně nacházet ty spouštěče. Za mně základní problém je v tom, ze si koně kupují lidé, kteří nemají základní znalosti o manipulaci a práci. Pak se loví na internetu a horsemani mají žně, protože "koníšek mne nemá rád" a já chci aby mne měl rád a já ci jezdit na nákrčáku, tak vyplajznu 1500,- za 60 minutovou lekci, a ještě se u toho musím nechat natočit, jinak dalších 500. Přitom kdyby se slušně zeptali zkušenějšího ve stáji, tak jsou na tom lépe. I když... je pravda, ze já to ve stájích neznám. Tak se třeba pletu.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Hhippie »

V kostce jsi to popsala hezky a pravdivě. Resp.taky to tak cítím.
Na stranu druhou - v Čechách jsou veskrze dva typy lidí - co jezdí rekre a co sportují. A podle toho se ke svým koním chovají. Sporťáci většinou nechtějí slyšet o horsmanshipu nic moc, protože to je zdržovačka od “rychlého postupu” (který se spokojeným koněm velmi často nepřichází). Koně využívají, dokud jim slouží a pak koupí jiného.
Za mě - čím rychlejší a tvrdší start je, tím vyšší pravděpodobnost, že se to velmi rychle také podělá…
No a pak ti druzí, co toho po koni moc nechtějí, nepotřebují výsledky a nemají extra očekávání. Ti nad tím přemýšlejí často jinak. Koni k dobru. Většinou.
Ale těch, co správně přemýšlejí nad potřebami koně, aby se s ním domluvili, kůň chápal, co se po něm chce a je to upraveno jeho současným možnostem a vyzrálosti a charakteru… těch je jak šafránu.
A představa, že sáhnu po někom z vedlejší stáje je většinou mylná… ono to ve většině sport.stájí vypadá dost podobně… :nevim:
Najít trenéra, který to dělá dobře, je umění. K tomu taky aby mi sedl lidsky a mohlo to fungovat… ono totiž trenér je psycholog na druhou - ve stejnou chvíli lidský i koňský. A to není sranda.
A nejvíc na škodu je přemíra informací a názorů na internetu… a pak z toho vyplout jako spokojená spolupracující dvojice, jejíž výkonnost se zvyšuje při zachování dobré psychické i zdravotní pohody… je prostě skoro sci-fi! :promin:
Snazší je mít koně jen tak, pro radost. Pak je dost času hledat cesty a porozumnění… :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Kayeček »

Sporťáci si to dělají sami. Tím, jak se hodnotí nejvyšší přícky na závodech.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Hhippie »

Teď mě k tomu napadlo… co je taky “horsmanship” - slečny, co zavrhnou udidlo a myslí si, že když uzdečku vymění za uzlovou ohlávku, tak ten kůň si z toho sedne na zadek.
Zrovna v úterý zavzpomínala kamarádka na to, jak prvně seděla na koni.. že jí vzala jiná kamarádka do “stáje” (čti do svahu, kde koně stojí po karpy v blátě a vlastních výkalech, v zimě u prázdného “krmelce” .. :soufl: ), kde se to dělá přírodně… a vyjely na vyjížďku na koních bez uzdeček. Překvapivě to s majitelkou kůň zabalil a ony tryskem letěly někde skrz les a bylo veliké štěstí, že se nikomu nic nestalo…
Tak i tohle je pro mě horsmanship.
Vše se dá dělat dobře nebo špatně. Záleží na tom, jak se to uchopí.
Pokud se v něčem soutěží, předpokládám, že se nějak musí měřit výkon, aby se to dalo vyhodnocovat… takže úplně nerozumím Tvému poslednímu příspěvku…
Každopádně určitě souhlasím, že si to sporťáci dělají sami. Ale myslím, že je to hlavně pro to, že koně nahlížejí jinak než lesojezdci a mít pocit, že investované peníze musejí dopadnout na úrodnou půdu. Nebo jak to vyjádřit. Tím to neomlouvám ani neschvaluji. Jen konstatuji.
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Kayeček »

A já s Tebou nespuhlasím v tom rozdílu sporťák/rekre. Ti hobby umělci někteří potrebují právě tu instantnost a rychlost, kterou jim horsemanship nabízí. Bavim se o opravdu horsmenšipu, ne o práci ze země. Hop, hrc, hůlka sem, hůlka tam, hlavně znecitlivět, ať mne kůn bez protestu poslouchá. To fakt není jen u sporťáků, kteří potřebujou vyhrávat hned.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Lisbeth »

Já se tedy přiznám, že mě se sport (chcete-li) vrcholový, nelíbil prostě nikdy. Úplně lhostejno zda se jednalo o týmové hry typu fotbal nebo hokej, nebo sólo sporty typu parkur nebo třeba sjezdové lyžování nebo rychlobruslení. Nikdy jsem neobdivovala vrcholové sportovce, žádné, ani ty z jezdeckých disciplín. Připadá mi, že v momentě, kdy je to pro prachy, tady končí veškerá sranda a sebereflexe a všecko jde do hajzlu. A je úplně jedno jestli jezdec huntuje koně na parkuru, jenž je napíchaný Tildrenem, aby to vůbec přelez, nebo kulturista huntuje svoje vlastní tělo steroidy, protože bez nich se neumístí, že jo. Tohle není sport, to je hnus. Kde je nějaká radost ze zdravého a pružného těla člověka či zvířete, radost z pohybu?
Dříve jsem po závodech jezdila, napřed jako divák, pak jako B-reiter, pak jako divák a teď už nejezdím nikam, protože mne to nebaví. Léta jsem se zaklínala tím, že nemám čas, ale čas si člověk udělá, když chce. Ale když nechce?
Jednotlivé termíny tak nějak vnitřně nerozděluji, u koní prostě dělím na práci ze země a práci ze sedla. Prací ze země může být cokoliv, i taková banalita, jako odvedení koně z výběhu (a že i to dokáže někomu dělat problémy). Mě práce na ruce bavila vždycky tak nějak víc než se sedla, protože mi to přijde prostě zábavné sledovat toho koně jak reaguje, myslím vidět jeho výraz ve tváři, hru svalů na těle, postavení vůči člověku. Tohle mi na hřbetě chybí. Já vlastně vůbec nevím, jestli to dělám správně, protože mne to nikdy nikdo neučil, ale moje brzy čtyřletá kobyla zatím umí - následovat člověka na vodítku kamkoliv a udržovat jeho tempo, zpomalím - zkrátí krok, přidám - prodlouží krok, naklusat, nacválat a u toho mne nepřeválcovat. Zastavit, zacouvat, obrat kolem předku, vyslání na kruh, kde drží tempo, a změnu směru, přivolání. Neumím jí naučit obrat kolem zadku, poradíte mi? Vždy přede mnou ustupuje buď celá, nebo jde do boku. Nevím, jak jí to říct, mě to taky nikdo neřek :vytlem: .
Ze sedlové práce, která v mém případě úzce navazuje na tu na ruce umí - nechat mě nasednout, rozejití, zastavení, na pobídku holení i hlasovou. Naposledy jsem jí učila do leva, do prava a udělat kruh. Docela to pro ní byla fuška, zvlášť když před sebou neměla vodícího koně. Vím, že jsou čtyřletí koně, co už brázdí kolbiště a ta moje umí jen tak málo, ale přesto jsem na ní hrdá, protože to dělá všechno ráda a pro mně a to mi stačí. Nemáme jízdárnu, tže všechny tyhle koniny provozuji venku na fraj place, tže někdy toho koně přesvědčit ke spolupráci a zaujmout ho tak, že dá přednost vám před trávou, která je aktuálně úplně všude, je fakt oříšek. Lidé, co mají jízdárnu s geoškou, mají půlku práce, a přesto jim to někdy nefunguje! :usmev:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Hhippie »

Liz, čtyřletý tinker by měl správně umět jen ty věci ze země. Taky jsem jezdila dřív, ale je to pozdní plemeno, takže není kam spěchat.
A pro lesoježdění úplně stačí, aby uměla běžnou manipulaci, důvěřovala a rozumněla svému jezdci. Pak už se dá ten kůň požádat skoro o cokoli :souhlas:
Takže toho umí vážně hodně a jste holky šikovné :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Kayeček »

Abysme si rozuměly, sporťáky beru napříč spektrem, tzn ne jen hopsálisty, ale raky westerňáky, a i v tom bezudidlovém ježdění jsou závody, a dok ice i v té práci ze země - teď je to honosně pojmenováno Mountain Trail. A svůj názor Ti uvedu na příkladě. Byla jsem se kdysi dávno podívat na WRC ofiko závodech. kluk, mladej tipuji tak 15 let, na "rozlíraným" koni, přesto pracujicím aktivně, i kdž ne úplně precizně, protože neměl hlavu u země, zaklaplou, nebyl tak úplně podsazenej, jak se hodnotí pozitivně za hodbě bodů. Ale bylo vidět, jak to baví i toho kluka, a hlavně toho koně, že z toho má radost, že je rád, ze může pracovat. Další koně pracovali více či méně precizně, nicméně všichni na stejný brdo - nasraný, švihající ocasem, uši dozadu v některých požadavcích. Kdo myslíš, ze vyhrál, a kdo měl nejhorší ohodnocení? Když jsem se kamarádky, ktera tam dělala rozhodčí, ptala, prpč to tak je, nedokázala mi odpovědět. Když jsem pak za ní byla na jiných závodech se podívat, a pan největší borec tam trénoval po závodě, musela jsem odejít. Chtělo se mi blejt, a ti lidi kolem na mně koukali dost podivně, když jsem to komentovala. Takže za mně až se ve sportu přestanou hodnotit prasárny nevyšším ohodnocením, a rozhodčí a trenéři dostanou rozum a začnou kiukat i na koně, svitne koním naděje na lepší bytí ve sportovním prostředí. Proč je mistryně frýdlantského výběžku top nej? Protože je hezká a růžová. Že poráží děti a jezdí jako prase bez ohledu na koně, to je vedlejší. Jo jsem hnusná. Ale já jsem hnusná stále.
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Kayeček »

Lizbeth a co byste jestě chtěla umět více? 😁 To neumim ani já 👍. Obrat kolem zadku, jakože kůň stojívzadnima relativně na jednom mistě, a chodí dokola predníma?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Hhippie »

Víš, Kayečku, a to je přesně ten důvod, proč se tu neuchytili koňáci. Protože takovýmhle způsobem tu zřejmě nechce nikdo komunikovat. :nevim:
Já jsem dost smířlivá osoba, která je velmi tolerantní vůči individuálním přístupům, specifickým názorům a vyjadřování... a snažím se nenechat se zatáhnout do velkých emocí. Negativních emocí. Já nepotřebuji tento svůj postoj bránit. Já jen vyjadřovala jiný náhled na jezdecký sport. Jak to vidím já. A že nic není černé a bílé. Že jsou i trenéři a jezdci, kteří to chtějí dělat a dělají dobře, bez násilí, s respektem ke koni. Bohužel se to sem teprve dostává ze Západu. Jako vše. Ale už jsou první vlaštovičky. Bohužel stále převládá ve sportu tvrdá a bezohledná výchova koní, aby rychle podávali co nejlepší výkon. Ale s tím ani já ani Ty nic neuděláme. A když se o tom budeme hádat na fóru, tak už vůbec ne. Je to úsměvné, že někdo má tu potřebu.

Takže za mě - nebudu podporovat negativní emoce tady, nestojí mi to za to. Žiji v koňském světě, ve kterém žiji, protože jsem si to vybrala. Baví mě dělat sportovní koně a baví mě prostředí sportovních stájí - protože jsem pohodlná a mám ráda v zimě sucho nad hlavou v hale a suchého zadekovaného nezabláceného koně, abych mohla jít rovnou pracovat a neztrácela čas, kterého nemám nazbyt. Když jsem měla koně svoje, doma, tak jsem si to taky mazlila a hrála si s tím. Ale není to to, co mě uspokojuje. Nechci mít tu zodpovědnost za koně, protože mi to přinášelo daleko víc stresu než radosti. Takže si "chodím vozit zadek" do sportovní stáje. A takhle mi to vyhovuje. Mám svou cestu, kterou si nepotřebuji obhajovat. Mám čisté svědomí v tom, co dělám a dělám to tak, jak umím. Ráda se vzdělávám, když je to v mých finančních možnostech.
To je můj koňský svět :kamosi:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Kayeček »

Promiň, ale nechápu. Napsala jsem svůj pohled na věc. Nevím, co jsem udělala špatně ale v poho, nemusíš vysvětlovat. Protože jsem negativní člověk, tak se tedy nemohu účastnit. Taky v poho. Budem si prostě každý žít ve svém světě.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jo, Kayečku, přesně to myslím, že kůň stojí zadníma nohama relativně na místě, vlastně si jen přešlapuje a otáčí svoji příď kolem své zádi. Je to vcelku běžná věc a přesto to neumím koně naučit, protože to nikdy nikdo nenaučil mně. Obrat kolem předku je jednoduchý na naučení, protože jsem u hlavy koně, nebo mírně z boku, ten už kobyla umí jen na lusknutí prsty a ukázání kam. Ale otočit jí takhle obráceně neumím. Když si stoupnu zleva nebo zprava, to je fuk, cca na místo kde je jinak podbřišník a snažím se jí otočit kolem zádě tak buď - zacouvá, ustoupí celá do boku, všema čtyřma nohama, ale jinak nic. Čili jí to blbě říkám a já nevím, jak jí to mám říct správně? :nevim: Taková základní věc a jaká je to věda!
P.S. Nevadí, že tykám? Jsem se ani nedovolila :stydim: Ty mi můžeš tykat samozřejmě také, ale jinak jak je komu libo a příjemné :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Lisbeth »

Teď vlastně úplně nevím, kam to zařadit, protože je to práce s koněm a zároveň mi to udělalo radost! :vytlem: Tohle bude ještě těžký! :)) Každopádně, včera jsem vzala flekatou věc na vycházku, a změnila jsem vybavení. Normálně chodíme na parelce a starém vodítku, co když si přišlápne, tak je to fuk, je na odpis. Ale včera jsem vzala supr čupr novou stájovku a k ní vodítko s řetízkem, co jsem si koupila tudle v Kamíru a udělala si tím děsnou radost. Vždycky jsem ho chtěla, ale na Čůzu prakticky nebyly potřeba žádný cajky, ona fungovala tak nějak bezcajkově :vytlem: . Jenže tahle žužla užužlaná mi všechno žužlá...Njn, já vím, puberta a tak dál, ale mít všechna vodítka požvýkaná, to už mě neba. Tak jsem jí dala ochutnat řetízku, teda ona si ochutnala sama, že jo. Ten výraz byl k nezaplacení, s jakým odporem to vyplivla, že tohle žužlat nebude. Tže jsme měly první nežužlací vycházku, kdy se první půlku cesty tvářila dosti konsternovaně a tu druhou rezignovaně :)) Ale hlavně, vzala jsem jí na jedno místo do lesa, kde jsem byla naposledy s Čůzou, když ještě mohla chodit, pak se tam těžilo, takže tam nešlo jít a teď jsou tam nové lesní školky a mezi nimi cestička. A je to krpál, 12% stoupání, furt do kopce a nelze to nijak obejít, tže zpátky zase z kopce dolů. Jako nevěřila jsem, jak ten kůň funí. Nahoru se doplazila úplně mokrá a břicho se jí vzdouvalo jak vzducholoď, jak to nemohla udýchat. Musela jsem zkonstatovat, že já funim míň :)) o trošku... Neřekla bych, jak takováhle blbost tuží svaly a posiluje charakter. Pod kopcem zkoušela ještě kvičet a vyhazovat, na kopci byla ráda, že dejchá! Nádherné kochací místo. A zde jsem si právě vyzkoušela, jak moc důležité ty pobídky ze země jsou, zamotala se mi tam do porostu a jediná možnost byla vycouvat a pak ustoupit mírně do leva, celou dobu za sebe neviděla, prostě věřila, kam jí směřuji a poslechla. Neměla ani škrábanec! Domů došla úplně kantáne a bylo jí šuma fuk, že tam nemá ani svoji malou kámošku (byla ještě na boxe). Chůze do kopce krokem a co to udělá!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Kayeček »

Lisbeth tykáni nevadí. A jak jsi učila koně obrat okolo předku?
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Kayeček »

Lisbeth omlouvám se, ale to nedám. Ve zprávě na sebe posílám kontakt, kdybys chtěla pomoct s tím obratem. A můžeš ve psaní pokračovat v zážitcích, aspoň to máš vyřešený. Přeji všem, ať se daří.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Hhippie »

Liz, když jsem ještě dělala remonty, taky jsem byla ráda za ty Brdy. Na ruce třeba vedle druhého koně jsem mohla brát nasvalovat ty mladé (nebo poníky, na které jsem nemohla kvůli své velikosti). :souhlas: Navíc malé jezdce na madlech děsně bavilo dělat slalom mezi stromy. Mě už míň, páč v těch kopcích to bylo o kotníky… ale hlavně, že byli koně v kondici a děcka spokojená :souhlas:
Add průprava ze země - to víš, že se to hodí, tyhlety blbinky! A jak je za ně pak člověk rád, že ho kůň chápe a spolupracuje! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno... a nebude s kým povídat o horsmenšipu :vtipalek: Ale třeba se Ti, Liz, někdo z nových přidá... :stydim:
Kayeček si nechala deaktivovat účet. :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horsmenšip

Nový příspěvek od Jana P. »

Nedivím se.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti