Uskladnění vajec

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Uskladnění vajec

Nový příspěvek od Františka. »

Jak uchováváte vajíčka co nejdéle? Teď jich je dost, v zimě bude málo. Možná se u někoho zachoval nějaký postup, který není dnes běžný nebo máte někdo nějaký nápad k vyzkoušení. Kdysi jsem nakládala vejce do vodního skla, ale byla potom vhodná spíš na pečení nebo zapékání, měla dost změněnou chuť. Holubí vejce jsem ukládala do pšenice, ale nebyla tam déle než dva tři měsíce, takže jak dlouho v ní vydrží, to nevím. Kdesi jsem četla, že někdo vejce potře olejem (prý minerálním, to se mi nelíbí) a pak bez jiných zvláštních podmínek vydrží i rok. Ale nemám to ověřené. Nemáte někdo další zkušenosti a nápady?
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění vajec

Nový příspěvek od přezdívka »

Nakládali jsme do vápenného roztoku. Použití do těsta. Prý se dají uskladnit do obilí. To nemám odzkoušené.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění vajec

Nový příspěvek od Františka. »

Říkala jsem si, že něco vyzkouším.
Jde podle mě o to, aby se do vajíčka nedostaly bakterie. Vápenný roztok to udělá, uzavře póry. Nepamatujete si přesněji, jak jste to dělali?
Chci zkusit i dát vajíčka celá do oleje. Když sýr takhle vydrží rok, přitom tam jsem baterie přidala, ale množily se minimálně, tak vajíčka by mohla vydržet taky. Jenom potřít olejem, to se mi nezdá, ale zalít olejem, to zkusím. Pak se ten olej může použít. Tedy doufám.
Do pšenice - momentálně jí nemám dost, jen do žní. Ale ještě by to mohlo být do otrub. Něco, nevím, jestli maso nebo nějaká zelenina, se kvasí v otrubách. To bych nechtěla, jelikož to nepříjemně smrdí a kvašená vejce asi nechci. Takže otruby by musely být suché a zasypat jimi vejce třeba v kbelíku.
Třeba se něco z toho osvědčí. Podám zprávu a přijímám další nápady :usmev: .
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění vajec

Nový příspěvek od přezdívka »

Přesný poměr vám neřeknu. Vzalo se hašené vápno z vápenky - čisté z prostředka - rozmíchalo se ve vodě a nalilo přes síto na vejce. Vajíčka před naložením maminka dala do škopku s vodou. Po namočení se ukázaly vlasové praskliny skořápky. Ta naprasklá vejce se nenakládala, ale urychleně spotřebovala.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění vajec

Nový příspěvek od PavelIV »

Otruby s bahnem a můžete z přebytků dělat čínská vejce. Jednou jsem to ochutnal, nic moc, ale Číňani by platili, teda dost let to trvá :vytlem:
:PavelIV:
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1184 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění vajec

Nový příspěvek od čtenářka »

Já nakládám kazdý rok do vodního skla. Je to ve vlákně Vejce :usmev:
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění vajec

Nový příspěvek od Františka. »

Aha, to bych byla psala tam, kdybych víc hledala, a nezakládala další vlákno. Jsem já to ale hlava... viewtopic.php?f=121&p=75795#p75795
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti