Srst králíků

chov králíků...
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Srst králíků

Nový příspěvek od Lisbeth »

Prakticky jsem o tom přemýšlela stejně jako Františka. Kůže je největší orgán těla a většinou, když je na ní problém, značí to nějakou vnitřní nepohodu nebo nedostatek něčeho. Já jsem také zvýšila dávku vitminu a přidala bylinky na imunitu, to byl krok č. 1. Pak Betadine, krok č.2, no a pak jsem s tou Chytrou houbou vyčkávala v záloze a nebylo to už potřeba. Beru to tak, že Betadine je záležitost, co většina z nás má doma prostě i v lidské lékárničce, tedy člověk jde cestou nejsnažšího odporu. Je to prostě jen desinfekce, kterou nemohu nic zkazit.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Srst králíků

Nový příspěvek od čtenářka »

Kostku jsem ji dala, vyčistila znovu kotec, to všechno v rukavicích. Jít k vetovi tady je pro mě úplně mimo..., Vstup do ordinace je za 1000,- Kč minimálně a hospodářská zvířata je nezajímají a ani jim nerozumí. Abych s ní jela někam 50 km pryč od Prahy je pro mne naprostý nesmysl, finančně i časově. Betadinu koupím, záda ji s tím zvládnu namazat, ale neumím si představit, jak ji to mažu na hlavu a ještě ke všemu kolem očí. :udiv:
Problémy kolem králíků mám nekončící............ přestává mi jejich chov dělat radost.... :mrzimeto:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Srst králíků

Nový příspěvek od Lisbeth »

Čtenářko, na místa, kam lze Betadinu jen nalít (záda, na hlavě mezi ušima, příp. jinam), tak jsem to dělala tak, že jsem to místo prostě zakápla a rukou v gumové rukavici vetřela do kůže. Na místa kolem očí použij malou houbičku, co jsou běžně na nádobí, ustřihni z ní kousek, nasaj Betadinu a potři houbičkou. Pak ten kousek houbičky vyhoď a příště ber zase čistý. V případě, že se Betadina dostane do oka, vůbec to nevadí, mě vet sama doporučila, když kobyle teklo z očí omývat Betadinou bulvu (já jsem si jí teda ředila fýzákem, aby to nebylo tak silné, ale to byl cílený krok), tedy v případě, že ti to do oka jen ukápne, je to úplně jedno. Králík o zrak ani oko skutečně nepřijde! Myslím si, že je to prozatím nejlevnější a nejjednodušší řešení a nedá se tím nic zkazit. V případě, že by se do týdne nic nezlepšilo, nebo se to ještě zhoršilo, pak to skutečně plíseň není, pak bych tedy sama nevěděla, zda nějaký parazit? To už by se pak asi vážně muselo řešit s vet, ale chápu, že to je ekonomický nesmysl...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Srst králíků

Nový příspěvek od Františka. »

S vetem asi ne, jak píše čtenářka. Je to nejspíš nereálné. Týden na zlepšení mi připadá málo, pokud by to bylo z výživy. Pokud to je z plísně, nemělo by to po týdnu pokračovat dál. A kdyby pokračovalo, asi by měla řešení jako Jana P. Držím palce, neklesejte na duchu, kdyby nežrala, hubla, nekrmila mladé, to je průšvih, ale tak daleko to snad není a nebude.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Srst králíků

Nový příspěvek od Jana P. »

Čtenářko kde bereš seno pro králíky? Připadá mi, že svrab může pocházet ze sena, od myší, koček. Ten přece nepřiletí jen tak.
Plísen, to se mi nezdá.
Vet tedy říká, že když je králík po porodu, oslaben, že ledacos projeví.
Dravčík by se poznal podle toho článku co jsem dala.
Neklesej na mysli. Ono se to napraví.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Srst králíků

Nový příspěvek od Lisbeth »

Čtenářko, jak to dopadlo s paní králíkovou? Udolali jste to nějak, nebo už prošla troubou? Co mladí, jsou OK? Já jsem se zrovna předevčírem vetce chlubila, jak už kobyláková pěkně obrostla na těch lysých místech a v souvislosti s tím jsem si vzpomněla i na toto téma. :usmev:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Srst králíků

Nový příspěvek od čtenářka »

Zatím nic nedopadlo.... Betadinu jsem ji (ne)zvládla ošetřit jen jednou. Moje neschopnost a její hysterie mne dovedla k poznání, že pro mně nemá žádnou chovatelskou cenu. V současné době je odstavená v samostatném kotci, vypadá jako naháč do půl těla, je hubená, přestože žere a pije v obvyklém množství. Možná to je dojem, že není chlupatá. Jestli se viditelně během pár dní nezlepší, bude zakopána. Nemám chuť ji ani zkrmit slepicím. :nene:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Srst králíků

Nový příspěvek od Hhippie »

Čtenářko, mohla bys jí ještě jednou vyfotit? Je to zajímavá zkušenost.. děkuji.

Myslím, že to zná každý, že prostě ač se věnujeme svým zvířatům maximálně, někdy jsou prostě priority jinde.. :nevim:
Taky si občas říkám, že “kdybych tomu dala víc…” …tak bych ale třeba lehla z vyčerpání a už bych tomu nedala vůbec nic… :nevim: a jiné situace… :nevim:
Prostě to známe každý.
:Hhippie: Bubáci forever!
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Srst králíků

Nový příspěvek od čtenářka »

Je to neveselý pohled :smutek:
Přílohy
20230601_160958.jpg
20230601_161014.jpg
20230601_160951.jpg
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Srst králíků

Nový příspěvek od Lisbeth »

Čtenářko, díky za sdílení i když je to nepříjemné! Vypadá to vskutku zvláštně! Ta plíseň u nás vypadala jinak, prostě ohraničené holé fleky. Tohle sice také má kulovitý tvar, což plíseň mívá, ale jinak to vypadá jinak. Přiznám se, že bych jí taky ukončila trápení, pokud jsou již mladí odstavení a nemá pro tebe zvláštní citovou nebo chovatelskou hodnotu, tak to asi nemá smysl. :nevim:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uwe
Příspěvky: 253
Registrován: 16 srp 2021 09:28
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Srst králíků

Nový příspěvek od Uwe »

Taky jsem si na to nedávno vzpomněl, když jsem v práci zabíjel čas na internetu :vytlem: a narazil jsem na kožní onemocnění králíků.Derma...neco, nevzpomenu si, každopádně to mělo začínat na hlavě kolem očí a šířit se na záda.Zaujalo mě to kvůli léčbě -Nizoral.Prezdivka kolegy co má neustále lupy :)) Přijde mi to docela podobné tomuto.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů