Sušení sena

Louky a pole
Odpovědět
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Janina »

také se mi to líbí, máme varinu i s vozíkem, ale to řídit neumím, s tímhle bych si krásně poradila :slunce:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od arus »

DAD bagy jsem si vybrala (už předevčírem) s otevřeným dnem a bez násypky
:arus:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

:carodejnice: denne s nim delam a je to parada... :souhlas: varinu mame taky a taky to ridit neumim, navic ty novejsi motucka uz maji plynuly rozjezd, coz driv nebylo. :souhlas:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od oreb1 »

Já vím, že se tom může vozit leccos, ale docela souhlasím s manželem arus, že je to hodně peněz. Kolik sena by musela sklidit, aby se aspoň cena sena rovnala ceně motúčka? Nevím, jak má vekou louku, ale když budeme počítat cenu motúčka 12 tisíc a kilo sena 2 Kč, musela by tam usušit 20 balíků sena o váze 300 kg, aby se cena motúčka rovnala ceně sena. A není v tom samozřejmě žádná práce nebo benzín do sekačky při sekání. A ještě je otázka, jak dlouho vydrží baterie, kde to kolečko bude skladovat, aby jí ho třeba neukradli nebo jen baterii, a jestli se něco nerozbije a nemusí ho nechat opravit a kde je opravna.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

Oreb, motucko pouzivame pro farmu vsichni, vozi se na tom vsechno mozny, sterk, prosivka, drevo, hnuj, v lete voda, sklizeni zeleniny... seno na nem ovsem nevozim, na to mam lehke velkokapacitni kolecko s korbou 210 l nase motucko ma 100l. U nas se plne vyuzije, takze nebyla uplne blbost to koupit, kdyz spoctu kolik casu a energie usetri. Denne vyjizdim na hnojiste, motucko to vyjede samo, ja ho jen ridim... neskutecna uspora.
Kdyz prvne padl navrh na jeho koupi, byla jsem zasadne proti, kvuli cene ale ted jsem rada, ze ho mame.
Samozrejme ho zamykame, nabijime kdyz se nepouziva, jinak by melo vydržet minimalne osm hodin staleho provozu, vydrzi urcite vic, jen kdyz se neda na nabijecku musi se vyndat pojistka, aby nedochazelo k samovybijeni. Servis jsme zatim neresili, mame ho rok.
Umi se tez samodobijet, kdyz ho tlacite a nepouzivate plyn, treba prave z kopce. ;)
Pan majitel je bazva typek, vyjednali jsme slevu... ;)
Ale je logicke, ze kvuli sklizeni sena by to presprilis nemelo smysl, vyplati se, kdyz se pouziva...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, díky za podrobnosti. U vás se to využije, to je vidět. Já měla jen pochybnosti, jestli by to bylo ekonomické pro arus, což jsi pochopila.
Já jsem před časem měla zkoušet nějaký elektrický vozík o dost větší než kolečko. Mělo to čtyři kola, úpravu do bláta a do kopce a fakt to vypadalo pěkně. Ale neměla jsem na to čas, tak jsem to odřekla. Nakonec by mě pak možná štvalo, že si ho nekoupím. Stál kolem 70 tisíc, což je fakt moc na to, že toho moc dopravovat nepotřebuju.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od arus »

Přiznám se, mám brouka v hlavě. :hrabeti:
Jsem tím motúčkem nadšená, jen nevím, co je lepší, jestli trakař nebo kolečko? Trakař využiju na odvoz sena z obou ploch-jsou od sebe vzdálené asi 500m, na odvoz dřeva, kari sítí, pletiva a jiného materiálu. Kolečko zase na odvoz hnoje.
Cenu bychom taky zkusili vyjednat. :mdz:
:arus:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Janina »

arus a nedá se koupit kolečko a přístavba na trakař? Jako, že by se to vyměňovalo.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od oreb1 »

Teď jsem si pustila nějaké video a vypadá to úplně úžasně. Je k tomu možné přidat i radlici na sníh, na orání (i když tomu moc nevěřím), všechno možné. Použili to i jako vrátek do kopce. :souhlas:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

Asi da. :) podvozek by mel byt stejny... tusim tedy, pry se korby muzou libovolne vymenovat...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od arus »

Pokud by se daly korby vyměnovat, bylo by to ideální. Moc jsem to nezkoumala, ale mám dojem, že se dají přidělat další dvě kolečka. Což by taky nebylo špatné.
:arus:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

Ted jsme na to koukali a jde na motucko pridelat mokar maly, ale mokar velky je neco trochu jineho... kolecka jdou pridelat. Pro zenu nedoporucuju ty vyssi rady, jsou zbytecne tezky.
Jinak jediny muj problem je vyklapeni, uvezu na tom silene moc, ale mam pak problem to vyklopit.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od arus »

Marion, co myslíš tím: " pro ženu vyšší řady nedoporučuji,"
Naposledy upravil(a) arus dne 11 led 2019 21:42, celkem upraveno 1 x.
:arus:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Když bych sčítnul všechny výdaje za stroje a ostatní zařízení pro chov, tak by z koz museli padat zlatý kuličky a z kravky téct medovina :)) :P :napad:
:dad:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

Mame motucko, ktere v nabidce neni myslim profi power nebo tak nejak, a to ma silnejsi ram + k tomu silnejsi tezsi korbu. Je zbytecne tezky. Ale na tezkou praci jako ty obri spalky nebo sterk ci pisek supr, co s tim jezdi muj mily. Ale na hnuj seno atd. naprosto zbytecny, tudiz ja bych uvitala verzi soft. I kdyz ma motor a jede samo, tak ho porad musis prizvedavat a tam je to ponekud znat. Proto bych do tech tezsich nesla, ale ja ho nevybirala a miluju ho i kdyz by mohlo byt lehci. :))
Mame sirsi pneu a to vrele doporucuju do rozbahnenych luk, nebori se.
Taky je motor supr ve snehu ci blate, tam to cloveka doslova vytahne, proste kdyz zmacknu plyn, tak citim jak zabira do rukou a nedelam nic nez prizvedavam.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Janina »

DAD svatá pravda, bubnovka Lucina stála 25000, na sušení sena, starší Varina s vozíčkem 25000, ovčín co jsme stavěli 2017 bez práce stál kolem 12000, ovčí pletiva, kůly. Křovinořez 10000, baj voko, 100000. Jehně k porážce i kdybych počítala dva tisíce, tak to máme 50 jehňat. :slunce: Nám stačí maxi 5 za rok. Je to jen nástřel. Peněžních výdajů bylo víc. :slunce:
Třeba další koníček hovawart Cita. Láska největší. 18000 nákup, žrádýlko ročně 20000, svod, dvě výstavy, rentgen kyčlí kloubů, 8000,očkování, odčervení, tak 1500 ročně? Pelech 800, vlkodlak do auta 2000, obojky, vodítka, kartáče. Zatím je zdravá jako řípa. Jsou jí tři roky, 13.1.2019. a už nás stála kolem 100 000. :udiv:
Hovawartka Agnes, tu máme 11 let, nemá papíry tak stála 5000,žrádýlko, odčervení, očkování, kastrace 4000, roztržené břicho 4000, operace mastocytom 6000, zánět močáku, 4000, zápal plic 4000, dva roky bere Incurin, ročně 3600.Tak ta nás stála za jedenáct let pěkných 300 000.
No, můžu počítat dál, že jo.
Kocour Mikeš, obyčejnej černej kocour, žrádla sežere tak za 600 za měsíc. Máme ho pět let. To je 36 000. :udiv:
Mimochodem, na zpracování dřeva, kterého spotřebujeme maxi 6 metrů za rok, máme dvě cirkulárky, motorovou pilu, štípačku, nekonečné množství seker a kalač. :hihi:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

Ja to nepocitam, by me svihlo... :))
Ani nechci vedet konecnou cifru za zazemi... ale nejaky nuly tam budou... :))
V podstate cely chov je jedna velka cerna dira na penize.... :divis:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Já to radši ani počítat nebudu ;) .
To bych si mohl myslet, že jsem bohatej naivka co narazil na realitu :((
Ještě že všechno potřebuje firma do služeb :tanec: .
:dad:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Janina »

Nepíšu si to nikam, ale protože mám vcelku přesný přehled o financích, léta praxe. Tak to vím takhle z hlavy, pamatuju si.
Od roku 2007 do roku 2015 jsem si psala, měla jsem takový prográmek , domácí účto. Hele furt to asi existuje http://www.prasatko.com/
a tam jsem si to vedla. Máme s manželem společnou pokladnu, a jak jsme měli ty děti každý své, tak at je přehled. Hodně mi to pomohlo, že vím jak dobře s penězi nakládat.
Od června 2015 nevedu nic. :slunce:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů