Česnek

Bylinky a okrasné rostliny
Jana P.
Dal poděkování: 5419 poděkování
Dostal poděkování: 5958 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Jana P. »

Zde pěkně vysvětleno kdy sklízet :andel: https://youtu.be/228k7sVEmlM?si=MbcWxvameugCllzV
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
jupik
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 791 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jupik »

Ten náš je Havran a Janek(Janko). Tušim že taky od Kozáka. Sázený v lednu, mořený sulkou. Loni hnojeno jen zeleným hnojením, předtím tam byla červená řepa. Slunce celý den až cca do 16/17.hodiny
Kouťák píše: 23 čer 2024 15:40 Každý zde víte,že já nezahrádkařím,ale" blbnu".Již asi 4 roky mě zajímá česnek.Jsme 3 kamarádi a můj bratr,kteří se snaží vypěstovat pořádný česnek.Navzájem si nosíme česnek na ochutnání.Už jsem sem psal,že stále hledám odrůdu,kterou jsem pěstoval za mlada,ale bohužel,zatím jsem jí nenašel.Letos pěstuji 5 odrůd česneku:Havran,Janko,Rusák,Rusínka a Český paličák.Zatím ho mám v zemi,ale už jsem tento týden od každého vytrhl ten největší.Test proběhl za účasti bratra a kamaráda.Mé zjištění je,že ani jeden není to, co jsem dřív znal,tedy chuťově.Rusínku,Janko a Havran jsem si objednal od Kozáka.To samé udělal jeden z kamarádů a a objevilo se mu na stonku to samé,jako na fotce Františky.Další kamarád tento česnek dal na Mikrobiologický ústav u nás a výsledek byl ten,co jsem napsal.Deformace v důsledku šlechtění.Mé pokusnictví nezná mezí a tak se ptám:Kdo má normální chuťově perfektní česnek a ne to,co se prodává.Když vidím česnek Jupíka,tak mě zajímá odrůda a její původ.Jupíku prosím,prosím.
Jana P.
Kontaktovat uživatele:

Tak česnek dnes sklizen. A spokojenost. :vytlem: :andel:
Přílohy
20240630_122129.jpg
20240630_122139.jpg
Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 2779 poděkování
Dostal poděkování: 5802 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Koukala jsem na náš česnek a my máme ještě čas. Některý má 6, některý dokonce 7 listů zelených, takže musíme počkat a doufat, že se sklizně dočká ve zdraví… :andel:

Jani, krásné to máš!
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Kontaktovat uživatele:

Česnek visí, a nejméně měsíc i déle, dle toho jak budu mít čas, i viset bude. :usmev:
Stodola je naprosto k nezaplacení.
Přílohy
IMG_0965.jpeg
Odpovědět