Bahnění-ovčácké žně.

chov ovcí a koz...
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Mine sledujte výtok, ten vám napoví jestli ovce hnisá uvnitř, nebo je to celkové oslabení.
(Když tak dejte na stůl a nafoťte i s jmenovkou, když už je tu hovno, tak i nějaký ten výtoček by se hodil. :)) :hihi: )
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Janina »

Že jo , profesore, ať příště víme, jak na různé problémy. Co je a co není v pořádku.
I lidé by si měli své exkrementy sledovat. :)) :))
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od minie »

Vím, že se mi snažíte dát typy, vysvětlení, jsem ráda, děkuji, ale tohle je úplně něco jiného. A nabaluje se na to další. Příčina vzniku je nejistá, buď se ji uvolnili abnormálně vazy(či co drží dělohu) před porodem, nebo dokonce utrhly v důsledku možného úrazu, nebo příliš těžkých jehňat +nalité vemeno do toho zřejmě nějaký vnitřní otok, počínající zánět vemene, toto vše zaléčené. Žádný ležák nebyla, začala víc lehat, když se ji rozjel zánět dělohy. Výtok vám opravdu fotit nebudu, byl to humáč i při tom výplachu :soufl: Takové chuťovky nechám na Janičce :vytlem:
Dnes je to druhý den, co vůbec nevstane, jen se točí, nechci ji nechat trápit. Jen já jsem bohužel na takové věci zbabělec, tak to musím vyřešit jinak.

Může se maso, které ja nadopováno léky včetně ATB použít jako krmivo pro psy či, prase? Nechci, aby čekala, až bude umírat v křečích v důsledku sepse :plac: Budu muset poprosit někoho, kdo ji dokáže ulehčit. :smutek:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Janina »

Asi by ji manžel zakopal, nebo kafina. Nevím, jak s tím krmením pro psy. I když říkají, že do granulí se dává ledacos.
Cítím s tebou minie, tohle není ta hezčí strana chovu, ale prostě patří to k tomu, vím, že víš. :ruzicka:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Hhippie »

Asi kazdy podle sveho gusta. Ja bych to nedala ani psum. Ikdyz skoda, no... maximalne jestli mate nejakeho znameho myslivce, tak na újeď prasatům. Jinak samozrejme optimalne ofiko do kafiny...
:Hhippie: Bubáci forever!
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od minie »

tak kafina je jinak samozřejmostí, ale tu jsem volala vždycky, když byl klasický úhyn, tady právě řeším, že zatím zvíře žije, takže buď budu zbaběle čekat, až...a pak budu volat kafinu, nebo právě mě napadl člověk, co bych ho požádala o ukončení trápení, ale nevím, zda mu ji nabídnout na krmení, protože jsem nevěděla, aby to psům vyloženě neuškodilo, děkuji
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od PavelIV »

Řekněte mu po pravdě co a jak, buď jí chtít bude nebo ne
:nevim:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Hhippie »

Udelala bych to presne,jak pise Pavel. Nechala bych ji kazdopadne zabit co nejdriv, at se netrapi a rekla mu, co se delo. Bud ji bude chtit nebo ne.. jsou lidi, co zpracuji vsechno temer i na svuj stul, tak co by ne pro jina zvirata... :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od minie »

řeknu mu to každopádně, ale znáte to, on třeba taky nebude vědět, tak jsem chtěla být chytřejší :stydim:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od minie »

tak hotovo, už se netrápí :plac: Říkám si, že jsem udělala dobře, ale stejně se líp necítím :plac: Na rovinu jsem mu řekla, že má v sobě ATB atd...a rozumně se rozhodl, že to radši ani pro psi nechce. Snad máme pro letošek vybráno.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Janina »

Udělala jsi dobře. Jsi správná chovatelka. Zas bude :210:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Nechápu proč ne psům, ale to jsem celý já.
Já totiž do budoucna nepočítám, že bych psa nějak extra často, lépe řečeno vůbec kdy léčil pomocí ATB.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Hhippie »

Profesore, kdyz jsem to cetla, myslela jsem, ze bude ta veta pokracovat: Ja totiz do budoucna nepocitam, ze bych psa nejak casto jedl :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Bekkky »

I když máme celkem malé procento úhynů jehňat přesto jsou a dáváme je psům. Ale pouze v případě, že jsme je neléčili antibiotikem. Dodržuju na všechna léčiva předepsané ochranné lhůty plus pro jistotu trošku navíc.
Minie, ovečky je mi líto, ale dobře, že jste to takhle zvládla a ona se už netrápí. Současné předpisy o tom, jak se zvířata mají profesionálně utratit nakonec vyústili v to, že většinou zvířata umírají v bolestech. Člověk s oprávněním není v dosahu a zde v Německu na kafilérce mohou zkoumat, zda zvíře bylo omráčeno a vykrveno a zda dotyčný měl oprávnění. Takže velkochovy nechávají zvířata často chcípnout a to doslova. Je to na zvracení a opět německý smysl pro pořádek v plné parádě. Vím, že i v Čechách k tomu spějeme, ale ještě to není snad tak zoufalý. Bylo by fajn, když bychom dokázali používat na základě zkušeností odjinud zdravý rozum. Prováděcí předpisy k zákonům a nařízením EU jsou v naší pravomoci.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od minie »

možná jen pro jistotu...
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Bekkky »

nitraner píše: 16 bře 2019 03:51 Deváté jehně. Beránek. A je to defekt v myšlení, neboli dement. Tak jsem na nej myslel v noci když mě vzbudil ten sajgon venku.
Tak trpělivou ovečku jsem ještě nezažil. A ten blbeček nebyl schopen za ní jit. Ani pít. Musel jsem jej držet aby se napil. A ovečka stala a držela, nechala se bez problemu otočit a držela i u druheho struku. To je prvnička, lončák od stare. Vždy byla plachá. Tak teď překvapila.
Jsem zvědav co přinese ráno.
Ten bílej.
P_20190315_165818.jpg
Když se napil po třetí tak si lehl. P_20190315_181618.jpg
:nitraner1:
:vytlem: :vytlem: :vytlem:
co naděláš, oni ti kluci jsou prostě blbější...
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Janina »

V podvečer přestalo pršet, udělalo se vlahé brzyjarní počasí, velmi příjemné. Nanosila jsem do ovčína krásné seníčko, vodu vyměnil Jaroušek, usedla jsem na podestýlku čerstvě posypanou slámou a jehnátka se kolem mne začala shlukovat. Okusovaly mi bundu, chtěly drbat pod krčky. Ovce do sebe praly seno, jehnátka střídavě také. Sem tam bahnice vydala povel: U vemene volno! Její jehnátka , i když mi spala v klíně, okamžitě vyskočila, a šupajdila za mlíkem. Takhle se vystřídaly všechny bahnice. Opravdu mám velikou radost. Všechna jehnátka už žerou seno, všechny matky mají mléko, i Flíček se velmi zlepšil. Celé stádo vypadá zdravě a spokojeně. A z toho mám velikou radost. :slunce: :srdicko:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Hhippie »

Bosorko, mam to stejne. Letos si s ctyrnohymi detmi uzivame krasny cas. A nejvic me tesi, ze z toho maji velkou radost moje deti a ten cas s jehnaty chteji travit a kontakt vyhledavaji.
Malicci jsou doterni, oziraji vse, co jim prijde pod hubu, rozvazuji tkanicky a zuzlaji rukavy...je to vazne legracni :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
jírab
Příspěvky: 169
Registrován: 29 lis 2018 21:20
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od jírab »

Tak dnes konečně normální porod, kluk jak buk, 7 kg, od nejstarší 6ti leté ovce, pokaždé největší jedináček, nikdy neměla žádný problém. Jinak letos jsem si "užil". Potraty, císař, kafilérka,...... škoda mluvit...... kdyby vyšlo všechno, měl bych 13 jehňat, ale mám jen 5......, absolutně nejhorší rok co jsem zažil. Pár známých chovatelů to má podobné, tak nevím, možná to loňské sucho, nebo co se děje? Přeji ať se všem tady daří lépe.
IMG_20190316_182719w.jpg
Tykání též od každého vítám.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bahnění-ovčácké žně.

Nový příspěvek od Janina »

Čoveče Jíro tys mi dal, to jsem ráda, že jsi se ozval. Už jsem se párkrát zamýšlela, co je s tebou . Měla jsem strach, že se u vás něco ošklivého stalo.
Tak chápu, že průběh letošního bahnění tě netěší, ale mohlo by bejt hůř, že jo. Takže ti gratuluju k pěti jehňátkům, tenhle poslední je teda velikej pašák. :vytlem:
Pravda je, že potraty a komplikované porody jsou letos časté. Vloni bylo horko od začátku dubna snad do konce října, sucho, velmi mizerná pastva, byl to boj. Nás zachránilo veliké množství ovoce z našeho starého sadu, máme 70 stromů. Ovcím jsem nosila už od července, také jsem jim sekala každý den pod rybniční hrází. Sušili jsme všechno co se dalo. Otavy byly mizerné, co se nasušilo, muselo být nekvalitní. Celkově jsme nasušili dost. Podařilo se mi koupit tři balíky od místního velkochovatele ovcí, velmi slušného člověka. Moc pěkné seno. Objednala jsem vloni už brzy zjara a slovo dodržel.
Na připouštění už nám dorostla v září tráva tam, co jsme sušili. Ovce na fotkách před střihem a po střihu, kolem 10.9.18 Nejmenší byl zwartbles beran, bylo mu ani ne půl roku, svoji práci odvedl skvěle.
Nyní je jehňatům kolem měsíce, dvě ze čtyř bahnic jsou letos hodně hubené díky kojení, i když mají krásné seno podle libosti. Jádrem jsme je začali přikrmovat asi šest týdnů před porody, a přikrmujeme samozřejmě i v laktaci. Jiné roky rozhodně takto nepohubly.
Věřím, že jeden horší rok nás zapálené chovatele od chovu neodradí. A letos bude jistě líp. :67:
Přílohy
P1210312.JPG
P1210294.JPG
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů