Obtěžující štěkání

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od xchipsy »

Ikdyž si myslím, že kolem psů toho vím fakt hodně, tak si jdu pro rady a nápady, protože tady už jsem fakt zoufalá.
Máme dvě teriérky. Borderu (10 let) a jagu (8 let). No a ta starší poslední tak dva roky v noci neustále řve. Přes den chrápe nebo štěkne jen když někdo zvoní, přijede auto apod. Ale jakmile se začne šeřit, tak to vypukne. Není to úplně bezdůvodné, buď někde poblíž ječí mrouskající se kočky nebo v listí šustí myš nebo ropucha nebo po zahradě chodí ježek....... Ale je to prostě neskutečně otravné, nedá se usnout, když spíte, tak vás to budí... Někdy spustí vyloženě rachot hafhafhafhafhaf...!!!! (zuřivě, hlasitě..) a to vím, že třeba půl metru od kotce se usadil ježek. Ale mnohdy jen prostě v cca půlminutových intrevalech baf!.......baf!......baf!..... Když vyběhnu a okřiknu ji, vydrží to někdy půl hodiny, někdy minutu. Navíc už ví, že má problém, protože jakmile cvakne klika, maže do boudy s ocasem pod břichem (a to jsem ji nikdy! za to nebila, jen seřvala), ale je to prd platné, dojdu dom a za chvíli řve zas...
Už jsem fakt zoufalá a nevím jak to řešit. Nedělá to proto, že by se bála tmy nebo tak něco. Prostě nevidí, co tam je, tak řve. Třeba si kocour donese v noci myš na hraní a jak ji nahání v hromádce listí, tak to šustí a fena řve.. Naposledy ječela i přes den, protože třicet čísel od kotce bylo nějaké vypadlé ptáče. Jednou řvala i na velkého pavouka v pavučině asi tři metry od kotce...
Uvažovala jsem o protištěkacím obojku, ale nemám s tím žádnou zkušenost, tak nevím.
:mrzimeto:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od Janina »

Chápu tě, my právě pro obtěžující štěkot ostatních plemen chováme hovawarty. Štěkají minimálně, jen když je to opravdu nutné, umí vyhodnotit situaci.
V naší malé vísce žijí vlčáci, ti štěkají jak pominutí, pak kokršpanělé, také štěkají dosti. Jedna borderka, ta štěká minimálně, labrador také snesitelný. Ořech dosti. Hodně štěkají, když se mrouskají kočky.
Možná je jí na stará kolínka smutno, chce k tobě domů.
Nebo se prospí přes den a v noci se nudí.
Ptotištěkací obojek jistě funguje, v zahraničí je hojně využíván.
Různě po světe dokonce psům odstraňují hlasivky. :soufl:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od Lisbeth »

Chvíli jsem přemýšlela, zda to sem napsat, ale vzhledem k tomu, že už je to promlčené tak snad mohu...Znám pouze z vyprávění mojí mamky, já jsem byla mimino, měli jsme psa Ťapíka, vořecha, takový střední pes to byl, velikosti té borderky...no a začal dělat v noci to samé, taky prý když už byl starší, no a mě samozřejmě pořád budil, řval pes, řvala jsem já a celý barák vzhůru :cert: Zkoušeli ho prý zavřít do stodoly, do kotelny, na verandu, na zahradu, nezabralo vůbec nic...tak se prý jedné noci máma tak nas*ala, že vzala tlustou gumičku a tomu pitomcovi prostě zagumičkovala čumák, dýchat mohl, trochu tlamu otevřít taky (co mu dovolila ta gumička), ale štěknout mu nešlo...Máma říkala, že už jí to všechno bylo úplně jedno, že po tolika probdělých nocích byla odhodlaná říct tátovi, ať ho střelí :stydim: Ráno všichni čekali co bude, no nebylo nic - pes prý měl totálně opuchlý čumák, že dva dny nežral a od té doby již v noci nikdy nezaštěkal, mámě se nikdy nepomstil a umřel na stáří v požehnaném věku :)) :))
Tže trochu drasticky, ale i takhle to jde!
P.S. Od té doby jsme psa nikdy neměli, já k nim vztah nemám a vlastně tomu vůbec nerozumím, jen jsem chtěla napsat zkušenost :stydim:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od oreb1 »

A co dělá celý den? Není málo unavená, když vydrží celou noc štěkat? Můžu to porovnat jen se svými psy, ale když mají dost práce přes den, večer se nažerou a padnou. Ale je fakt, že nejsou přes noc venku, i když s námi taky ne.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od Lisbeth »

Oreb přesně tohle mě napadlo také, jakou má denní aktivitu? Ten náš tenkrát neměl žádnou, dřív se se psy na procházky moc nechodilo, prostě byli u boudy a basta, já se ani nedivím, že po celém dni prozinkaném na dvorku prostě pak v noci vyváděl, nebyl unavený, tak reagoval na všechno...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od Profesor1 »

Retrívra jsem štěkat odnaučil, ale podchytil jsem to hned v začátcích, od štěněte. Díky sousedovic psům nesnáším, když začne hrát místní rozhlas a začnou výt, když večer začne jeden pes štěkat , ostatní se přidají, . . . . . . . Ne že by to mě osobně vadilo, ale vadí mě nečinnost majitelů. U mého psa to bylo to z mé strany neustálé vybíhání a nadávky, že nesmí. Pak stačilo jen zařvat z okna, pak stačilo jen bouchnout do okna a pak to ustalo. To samé navykání na bouřku, na rachejtle . .. . Všechno jde. Věřím že u některých plemen je to větší problém. Já jen nechápu, když někomu hodinu v kuse řve pes a on ani nevyleze jej okřiknout a pak druhý den jen řekne v klidu - Ten náš blb zase v noci štěkal. :zed:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od Janina »

Zajímavé je, že když začne v naší vísce hrát, hlásit, rozhlas, všichni psi také vyjí. Asi to mají vrozené. :vytlem:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od oreb1 »

Jeden náš pes pokaždé vyje při siréně. Druhému je to jedno.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od PavelIV »

Jednou jsem brzy ráno o víkendu dělal ohradu u plotu nejbližších sousedů, mají psa, strašnýho strašpytla. Začal na mě štěkat, k plotu se ani nepřiblížil, za chvíli druhej, třetí - jak bylo ticho, tak jsem slyšel, jak se přidávají další, až štěkala celá vesnice :))
:PavelIV:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od oreb1 »

Je to obdivuhodné, i když někdo může mít jiný názor. Připadá mi to jako kouřová znamení z kopce na kopec u Indiánů. Třeba náš pes je na jednom místě, ale na kopci se právě venčí asi 2 km daleko fenka borderkolie, která nám chodila zahánět kozy (nikdo o to nestál :nene: , ale jí se to líbilo). Ona tam štěkne a on tady, pak společně začnou výt. Mně se to náhodou moc líbí, jak se na dálku umí dorozumět. A my máme jen pitomé mobily, místo abychom cvičili smysly :nesouhlas: . No, dostala jsem se trochu dál než k radě xchipsy, co má dělat, aby se vyspala :stydim: .
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od xchipsy »

Oreb, tak práci nemá žádnou, na jednu stranu se určitě nudí, ale proč se nenudí přes den (= neřve)? Navíc jaga je asi o 300% temperamentnější a ta je v klidu. Spustí sirénu jedině když přijde ježek (pak nastoupím já a ve dvě v noci ho v županu odnáším na lopatě na pole :hrabeti: nebo loni když se jí půl metru před kotcem usadil mladý drozd (toho jsem taky odnesla a ráno ho stejně našla na cucky v kotci :mrzimeto: Dřív jsme měli labradorku, ta zas mívala záchvaty štěkání přes den, a to bezdůvodně, zírala kamsi do oblohy a "baf.........baf.........baf.......", ale stačilo otevřít dveře, říct Goro zalez.. a byl klid zbytek dne.
Ono je to celkově takové na prd, přes den je pustit nemůžu, to jsou puštění holubi. Navíc bych pořád musela řešit, kam zavřít kocoura (dá se do dílny, ale zas se musí hlídat, aby tam zrovna nikdo nešel, protože by proběhl ven a to by byla jeho konečná...) Teoreticky bych mohla na noc zavřít Béďu do dílny a hysterku nechat puštěnou, ale to nic nevyřeším, protože to zas bude řvát jaga, jak to, že ona je zavřená a druhá je puštěná... Obě nechat volně nemůžu, protože se nesnesou a jedna druhou by zabila... Procházky taky nic moc neřeší, když odejdu s jednou, druhá bude celou dobu řvát, že zůstala zavřená, pak se vrátím, vyměním je a zas bude řvát ta první, přestože byla doteď venku.. Navíc jsem to někdy loni nebo předloni zkusila a nepomohlo to, spíš to bylo ještě horší, byla jsem dvě hodiny venku, malá utahaná, došly jsme domů, dala jsem ji do kotce a okamžitě visela na plotě a ječela... :krik: Prostě na palici :otraveny:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od PavelIV »

Pochopil jsem dobře, že máte dvě čuby a nemůžou být spolu?
:PavelIV:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od xchipsy »

Ano. Jako malé spolu byly (resp. malá byla jaga, brt v té době dvouletá), spaly v jedné boudě, hrály si... Pak se jednou na zahradě "omylem" srazily, servaly se jako lvi a od té doby konec :nesouhlas: Už NIKDY!!! nechci dva psy, ano, můžou být spolu v pohodě atd...ale jinak je to naprosto k ničemu. Až to doklepou tyhle dvě, tak už pořídím jen jednoho jediného. (jestli vůbec :blazen:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od Marion108 »

Fena obcas stekala, byly problemy se sousedy... :smutek: po prestehovani se to zhorsilo, no a tak jsme ji chteli zavirat, ma vybeh napojeny na vnitrni kotec, no jednou se odtamtud pokousela tak dostat ze si hubu dorvala do krve, tak jsme ji tam uz nikdy nezavreli, mezitim si sama vyhrabala noru pod garazi a od ty doby je docela klid, citi se tam dobre. :usmev: kdyz vystekne houknu z okna, mam okynko, ktery vede k ni a slysim i ostatni zvirata... no a jediny co resime jsou bourky, nepodarilo se nam to odnaucit... :plac: fena je NO...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od oreb1 »

xchipsy, to Vám nezávidím. Tolik komplikací bych asi nějak rázně vyřešila (nevím přesně jak :usmev:). Dva psi, co honí k smrti holuby, kocoura i sebe navzájem, to je fakt příliš. Ti psi prostě na sebe musí být hodní, nesmí ublížit kocourovi, holubi už by byli moc, ty honit můžou, to je normální. Vždyť Vy stavíte králíkárnu, kurník a nevímco ještě, chodíte střílet do lesa, takže jste žena plná síly fyzické i psychické a přitom psi si dělají, co chtějí. To mi nepasuje dohromady. Já bych třeba jednoho psa zase nechtěla, protože kdykoliv byl jen jeden, byl příliš závislý na lidech. Dva si dělají společníka, i když si občas lezou na nervy. Taky by se někdy rvali, ale kvůli mé pozornosti nebo jídlu. Tak zařvu a je pokoj. Ale záleží asi i na plemeni , ono to někdy třeba tak lehce nejde.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od xchipsy »

Oreb, ono to není tak, že by si dělaly co chtějí, ale byly tak cvičené, jsou to lovecké teriérky, takže je žádoucí, aby "lovily"... A takovým psům nevysvětlíte, že lišku v lese ano, ale kocoura doma ne... :nevim: Jinak mají zkoušky, poslušnost A1 (až na to, že hysterka v noci nereaguje na Ticho, resp. reaguje do prvního dalšího nějakého zašustění něčeho...)
A dřív to právě šlo, měly jsme spolu dvě labradorky, bez problémů a zároveň bordina vyrůstala se starým jagem (takže 4 psi a všichni se dohromady pouštěli a pohoda), pak šla jedna LR pryč a jagoš uhynul, tak šla bordina k labradorce a taky v poho... s tou mladou taky nejdřív klid...až pak se to posr*lo :hrabeti:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od Tedysek »

Ja bych zkusila jestli dobre vidi. Obcas kdyz na stari hur vidi jsou psi nervoznejsi a daleko vzrusivejsi a histerictejsi. Pak bych ji kotec necim zadelala aby nekoukala na blbiny a znudil se ji ten vyhled a sla vecer spat.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od oreb1 »

xchipsy, těžko to můžu srovnávat, já vím, každý pes je jiný a asi se něco přihodilo (píšete to jiným slovem :usmev: ). Možná má Tedysek dobrý nápad. Taky už má dost zkušeností se psy :souhlas: . Kdyby se Vám náhodou nebo i ne náhodou podařilo fenu uklidnit, aby už neštěkala, napište nám, jak jste to udělala. Mohlo by se to hodit leckomu.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od xchipsy »

Vidí naprosto perfektně. Potřebovala bych, aby spíš moc neslyšela :blazen: protože jak jsem psala, řve jen v noci, kdy je venku tma jak v pr....takže reaguje hlavně na zvuky (šustění, hrabání, dupání, kočky.......) Teď momentálně posledních pár dní za to může kocour, si myslím, protože včera i předevčírem jsem ho na noc zavřela do dílny a od feny byl klid. Navečer to párkrát zkusila, ale v noci ticho. Tak si myslím, že tady hodně alotrií vyvádí ten Béďa - jako on je v tomhle sviňa, donese si myš, živou, někde si s ní lehne a pouští ji a zase chytá.. Když je to někde, kde je listí apod, tak to samozřejmě šustí, myš piští.....a fena řve. Taky si chodí brousit drápy na kmen dubu, který je metr od kotce.. Ve dne si ho ani nevšimne, ikdyž projde těsně kolem plotu, protože už ví, že je náš a ne cizí, ale v noci, když nevidí, co tam je a jen slyší nějaké zvuky, tak je to prostě problém. Ale určitě to není jediná příčina, ale jedna z nich jistě ano.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
růžička
Příspěvky: 125
Registrován: 13 říj 2018 13:27
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtěžující štěkání

Nový příspěvek od růžička »

Nejsem žádný psí odborník,ale když jí vadí,že nevidí,co se kolem děje,tak jí tam dejte nějaký světlo,a´t ví,co se kolem děje.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů