Kvalita krmných směsí - výrobci

Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od andre.marek »

to Jan: Určitě nejsi, já tohle hodnotím :souhlas:
Ale na tohle jednak nemám pozemek a hlavně fakt nevím, kdy bych to ještě stíhal :))
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Janina »

Ale nejsi divnej. My na to nemáme pozemky.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak divné to není, ale ono moc nejde si vypěstovat všechno... Třeba oves u nás nikdy nikdo neudělá, resp. ne v takové kvalitě, jako tam, odkud ho vozíme. Pak taky je na "pořádné" pěstování potřeba mít dostatek pozemků, pokud mám +- 6 hektarů, nemůžu to rozkouskovat stylem proužek pšenice, proužek ječmene, proužek kukuřice... Nebo, mohla bych, ale náklady na takové pěstování by přesáhly cenu, za kterou tu kterou potřebnou plodinu koupím..
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Jan »

co to je pořádné. na 0.47 ha mam výnos cca 3-3.5t ozimé pšenice , časově to vychází cca 3 hodiny za rok práce.
ostatní obilí jsem měl ječmen, ale jarní, u nás v tom suchu to nemá skoro cenu sít. mam kombajn s lištou asi 1.8m , to je podobně, jako sečka, ta má asi 2m, teda je to skoro jedno. A zrovna oves - to jsem si koupil "osivo" pohanky na inzerát a vyrostl mi tam i oves - a zatímco pohanka v suchu stála za ... , tak oves i v suchu měl spoustu hmoty i semen (kosil jsem ho kosou a krmil s tim husy, takže nevim, jak by dopadl) , takže ho letos, jestli někde seženu pytel čistého zkusím taky.

pochopitelně to mám jen pro sebe.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jane, výtám tě k sobě. Pokud neděláš výstavy a výkony tak je to to nejlepší pro všechny :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Jan »

výstavy né , já jsem takový ten chovatel, že mám slepice isaBrown (ovšem z 1 denních kuřátek), mýval jsem hempšírky a super čistokrevné plemeno zdrobnělá velsumka. Klidně bych ty velsumky bral zas. Ovšem ne na chovatelství založeném na výstavách (což do jisté míry souvisí obecně s mým názorem na soutěživost), spíš mi jde o užitkovost, a ty velsumky málo žraly, a na to , jak byly malý měly velký vajíčka a ňák tak porád.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Zdrobnělé velsumky jsem měl taky. Krásná menší shánčivá slepička. Tátův bratranec je dělal výstavně.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Janina »

Tak jsme dnes zajeli do http://www.tagro.cz/cenik_plodiny.html
A velmi mne potěšilo, že prodávají směsi od Pohledských Dvořáků. https://www.vkshb.cz/krmiva.html
Koupila jsem směs pro nosnice a objednala si ČOJ pro jehnata https://www.vkshb.cz/krmne-smesi/ovce-kozy/coj.html
Je prý možno od Pohledských Dvořáků objednat cokoliv.
Všechny ceny jsou příznivé. Výše odkaz na ceník.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Lisbeth »

Já sama sice krmné směsi nevyužívám, neboť si míchám svoje vlastní (samozřejmě ze zakoupených vstupních komponent), ale mohu souhlasit s názory výše, že co se týče alespoň Vysočiny, tak Pohledští Dvořáci tu opravdu hrají prim, jejich výrobky si chovatelé chválí, jak v kvalitě, tak i dobré dostupnosti. Než jsem začala míchat svoje vlastní směsi, vyzkoušela jsem směs pro výkrm králíků s i bez AK od ZZN a spokojená jsem nijak zvlášť nebyla, resp. králíci se granulky naučili přijímat, ale že by z toho byli nějak odvařený, nebo rychleji rostli, tak to ne. Také jsem vyzkoušela (pro králíky a slepice) směsi od VKS Rynárec http://www.vks-rynarec.cz/ a tady byla moje zkušenost ještě vlažnější, tedy jsem se rozhodla tento byznys nepodporovat. Pro koně je pro mě komerční krmivo absolutní pasé, protože to, co je běžně nabízeno např. pro obézní a schvácené koně, považuji za výsměch spotřebiteli a absolutní neznalost výrobce. V momentě, kde první složkou na pytli s krmením (pro koně)je pšenice, pšeničné otruby, či ječmen, ani nečtu dál, nemá to význam...Právě výrobci krmných směsí a jejich běžná nabídka krmiv mě donutili více se nad tím zamyslet, a prostě jako všecko "si to udělat sama" :vytlem:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Marion108 »

Lisbeth je nej v michani krmnych smesi... :potlesk:
Jinsk vkdrcman, mam s nimi dobre zkusenosti od koni kdyz jsme jeste bydleli v dosahu rozvozu, uz je to ale uz dlouho.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od xchipsy »

To co zmínila Lisbeth s tím složením mi připomnělo granule pro psy :ajeje: U spousty značek (i těch údajně prémiových a superprémiových...) se kouknu na složení a začíná to "pšenice, kukuřice..." a já si najednou nejsem jistá, jestli jsem opravdu v kategorii "krmení pro psy" a ne v kategorii "prasata"... :))
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Lisbeth »

Marion, děkuji :ruzicka: Nouze naučila Dalibora housti :usmev:
Xchipsy - přesněěě :vytlem:
Od roku 2012 se (na laické úrovni) zabývám právě výživou koní po schvácení s IR a cushingem a koňmi obézními, protože mě samotnou to potkalo, k soudečkům mám prostě slabost a hlavně mi v poslední době připadá, že rekreačních koní přibývá a bohužel absolutně nevzdělaných majitelů taky a pak to vypadá, jak to vypadá...Pak mě prostě štve, že když už se majiteli jeho rekreační koník schvátí, on o tom prdlajs ví (jako já kdysi) a prostě se svěří do rukou výrobcům komerčních krmiv, protože prostě jen věří, že mají větší zkušenosti, zkrátka vědí, tak to může mít i katastrofální následky...Kolikrát já už jsem četla na pytli s krmením, které bylo určeno pro tento typ koní, že obsahuje: pšeničné otruby, ječný šrot či ovesné vločky...no comment...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Janina »

Psí granule jsou taky kapitola sama pro sebe.
Kupujeme sic, ale převaha žrádla našeho psa je přirozená. Jehněčí maso a kosti, i nožky s kopýtky a kůží, když se poráží drůbež, zblajzne i hlavu s peřím a zobákem. Králičí zvládne i kůži, ale to jí nedáváme, jednou si ukradla, ale nožky běžně.
A taky tvaroh, vejce, jablka, zelenina. Různě, co je.
Má krásnou srst a je aktivní a zdravá.
Na fotce je vidět, jak je vybarvená a má lesklou srst.
Přílohy
58ECED49-307A-4967-A059-2EE2606B67DA.jpeg
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jani, to je lesk jako blesk! :souhlas:
Podobně to mám u kocoura, také mu kupuji granule, ale aspoň na veterině, aspoň Royalka pro jeho kocouří kategorii (kastrovaný senior) a pravdou je, že o ně nestojí, jako když už teda má pocit, že i kdyby si vyřval plíce a v mističce furt jen granule, tak to s odporem a vyčítavým pohledem sežere, ale je vidět, že mu to nejede...Taky raději stravu, co dům dá, ořezy z kuchyně, chleba s máslem, polívku, prostě cokoliv, jen ne ty zatracený granule :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak já granule kupuju čistě z pohodlnosti, protože mě nebaví vařit nám, natož ještě psům :)) Už nějaký ten pátek beru kocourovi Carnilove (střídám Lamb & Wild Boar Adult Sterilised a Reindeer for Adult Energy & Outdoor - ale ty druhé mu tolik nejedou, jsou větší než ty první a asi ho nebaví tolik kousat :usmev: no a k tomu dostává kapsičky a šunku a "zbytky" masa když se něco dělá... Navíc je to ryze venkovní kočka, takže chytá a často i žere myši, takže co mu ve stravě případně chybí si asi takhle doplňuje... V kondici je dobré, tak je to asi v pořádku (samozřejmě musím 3-4x do roka odčervit, protože od těch myší mívá tasemnici :nesouhlas:
Pro psy beru Petkult Mini Adult a taky v pohodě. Dřív jsem krmila Britem, ale jaga se začala jednoho dne urputně škrábat, tak jsem hledala krmivo bez nejčastějších alergenů (kuřecí, vejce apod.) a místo slámy dávám do boudy dřevitou vlnu a už je to (ťuk ťuk) v pořádku. Jediné, co každý rok řeším, je že mi na zimu hubne, takže pak buď koupím granule pro psy v zátěži nebo krmím dvakrát denně a taky koupím pár konzerv (Lukulus), které přidám ke granulím a zase nabere. Zbytek roku je to v pohodě, ale zima jí prostě nedělá dobře..
Aktuální fotku nemám, tak jednu starší:
189095_192105114157623_5769964_n.jpg
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita krmných směsí - výrobci

Nový příspěvek od Janina »

Náš kocour má taky tasemnice. Odčervuju, ale stejně sem tam má. :nesouhlas:
Ja psovi nevařím, žere to syrové. :usmev:
Přílohy
image.jpg
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 2 hosti