Liz pro ovce

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od Marion108 »

na ten kyblik se da kdesi koupit drzak, drzi to silny drat sikmo, ale je to drazsi nez ten liz...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od Marion108 »

http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak jsem jim to tam ráno postavila, zašprajcla jsem to venku pod to křídlo dveří (jednak to bude držet a druhak se tím trochu zmenšila plocha), dala jsem to ven, abych mohla z okna dělat dozor, no strach že by se toho přežraly nebyl na místě :vytlem: očichaly, lízly, zašklebily se a už si toho nevšímají :hrabeti: Dobře investované peníze :otraveny:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od Hhippie »

Xchipsy: ja to znam velmi dobre. Mela jsem na zacatku chovu nekolik kybliku - nejake melasovane mineralky a nejake pro brezi ovce. Mam pocit, ze ty pro brezule postupne nejak zpracovaly, ale jeden kybl prenasim uz nekolik let s nimi a porad je ho tam tak tretina... myslim, ze to vzdam.
Maji cervenou a bilou sul a nazdar.

Spis me k tomu, ze potrebuji porad na necem stat napadlo, jestli by jim tam neslo dat par palet doprostred vybehu, at si maji ma cem hrat...? Verim, ze z toho budou nadsene :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od xchipsy »

Mají tam kus stromu,mohly by si hrát do aleluja a prdí na něj :nene: Spíš jim tam dám kus dubové spárovky jen tak pod nohy, aby měly dobrý pocit z toho, že nestojí na hlíně/zmrzlé zemi/blátě/trávě... :vytlem: A když se mi bude joo chtít, tak jim pod tu desku přišroubuju dva hranolky, aby byly aspoň kousek nad zemí a byly spokojené...

fotka z května
kmen.jpg
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od Augenblick »

Marion, ten držák se mi líbí, z belíku s lizem který mám na zemi neustále vybírám bobany. Co se mi nelíbí je cena, chtělo by to vydumat něco co se dá udělat doma, drželo to a bylo to vejš, než maj holky laufy,,
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od Hhippie »

Xchipsy: no vidis, tak to nevim, proc lezou takhle po vsem, kdyz maji na cě blbnout... tem zviratum clovek do hlavy proste nevidi... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od Marion108 »

Augenblick, je to neadekvatne drahe a pro me zbytecne. Lizy kupuju s dirou co pasuji do klasickych drzaku a mam je dost vysoko, aby na to hnaty nedavali kone, kdyby je to napadlo... v kozim chlivku je to niz a bobky tam jsou taky... tyhle kyblikovy lizy se mi nejak nepozdavaji... nevim zda jsou celkove lizy mineralni rozumne, protoze proste neduveruju jejich vyvazeni ku moji krmne davce... ale co ja vim... nenechavam zadne mineralni dlouhodobe, vyjma himalajske a pak univerzalni bez medi... samozrejmosti je bila, vse ostatni povazuju za zbytecne...
K drzeni kyblu, ja mam na kyble pneu, jinak vodu vylevaji, konum do pneu davam i prikrmy... proste do ni oresne asuje kyblik a nevysypou ho, ale to neresi vysku...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od Pavel »

Zdravím všechny,
dnes se ke mě dostal liz složením ZDE - https://imgup.cz/image/kkZj (dodavatel jamenská). s tím, že je určen pro ovce na podporu srsti a při špatných paznehtech. (což dle názvu i množství obsahu zinku chápu) , ale co mě zaráží to, že byl doporučen jako pro ovce, ale obsahuje měď, která pokud vím, tak pro ně není vhodná. Chtěl jsem ho kvůli tomu, že obsahuje dost zinku kvůli těm paznehtům, které v tomto období u některých ovcí celkem trpý.
Jaký na to máte názor vy? Dát ovcím či ne? Děkuji.
Pavel
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od Hhippie »

Pavle, tohle je vždy kontroverzní tématika.
Ony i ovce nějakou měď potřebují, jako ostatní zvířata. Jen jsou choulostivější na předávkování.
Předpokládám, že výrobce lizů vědí, co dělají a jaké mají potřeby konkrétní typy zvířat...?
Já vždy hledám liz bez mědi, protože se bojím... :stydim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od Jana P. »

Taky bych nevolila liz z mědí.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od PavelIV »

Píšou v tom atestu, že je určenej hlavně pro dojnice (rozumím krávy).
Tý mědi je tam gram v kg, to asi není nijak závratný množství.
Bych jeden zkusil dát vedla běžnýho, holky ochutnaj a poznají, co je pro ně dobrý.
:PavelIV:
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od Pavel »

Toto mi dnes přistálo v e-mailu, kde jsem se na to tázal prodejce (Jamenské):
Dobrý den,
ano měď tam sice je,ale né takové množství aby zvířeti ublížila a měď také je výborná na paznehty a ztrátu zbarvení srsti .
Běžně děláme liz pro ovce s organickou mědí právě pro tyto problémy.
A jestli to máte pro berana tak gor to je vhodné protože to je i na poruchy spermiogeneze.
Mají k němu ještě liz Biosaxon, Klasickou bílou sůl a vaničkový liz se selenem, takže si mohou vybrat :)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj, jak jsem psala - všechna zvířata jí potřebují... :mrk:
Ono je to se vším. Člověk má jen velmi omezené informace, tak si pamatuje A a nezohledňuje B a už vůbec ne C a D a ... narážím na to dnes a denně... :vytlem:

Např: nedávno: voláme si s mou akupunkturistkou, ohledně bylin, co si mám jít nasbírat a krom jiného říkám, že letos mi ve výběhu zmizel heřmánek, co jsem tu loni měla, a když něco najdu, je to jen rmen. A ona na to, že je to jedno, že poslouží úplně stejně dobře a navíc rmen není tak aromatický, takže ho přijímají dobře i lidé, kterým heřmánek smrdí... :souhlas:
To jsou věci... :usmev:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od Jana P. »

Veru , není rmen jako rmen, na to pozor. U nás v přírodě běžně se vyskytující rmeny jsou neléčivé!
Zde například k prostudování http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2006102208
Navrhuji ti, pokud to s bylinkami myslíš vážně, prostudovat si herbáře, knihy od botaniků, bylinářů.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od Hhippie »

Já rmen nesbírám. Držím se toho, co mi předaly rodinné ženy starších generací a k tomu se vzdělávám dál svou cestou.
Jen říkám, že je tolik informací, že nás celý život bude něco překvapovat :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od Bekkky »

Můžu říct, že jsem léta používala lizy Fulminant Universal v kýblu 25kg, melasovy. Obsahoval taky trochu mědi, byla jsem moc spokojená. Bohužel, v Čechách nějak zmizel z trhu. Dělal se i v 5 kg misce.
Teď používám sypkou minerální směs s melaspu a sůl v kostkách nebo sypkou, dle situace. V zimě kýble.
Je možné, že když je menší stádo, ta sypká směs má výhodu, že člověk dá do krmítka trochu a když se to namočí nebo do toho nakadí, tak se to vysype a dá čerstvé. Mě ten velkej kýbl vydržel tak max. týden.. To je pak jiné. Každopádně lizy mají taky omezenou trvanlivost a hlavně účinnost.
Už jsem jednou dávala fotku krmítka na liz a můžu jí zkusit znova najít, jestli je zájem.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
akaš
Příspěvky: 16
Registrován: 09 čer 2020 20:42
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od akaš »

Od svýho prodejce jsem se pár informací dozvěděl.
Červenej Solsel bez mědi už není, protože našli prý něco v tý červený barvě a nemohl by mít BIO certifikát. Takže teď dělají šedej Solsel Universal bez mědi.
BIOSAXON pro ovce a kozy se prý doprodává. Ten vždycky moc chutnal kozám. Důvod prej nikdo přesně neví. Někdo říká, že u Salzburgu dochází sůl, a že si ji Rakušáci nechávají jenom pro sebe, někdo tvrdí, že ji podražili tak, že je v Čechách neprodejná, prostě jsou to jenom dohady. Nicméně to prý nebudou pravidelně zásobovat a pokud bude, bude jenom občas.
OSVIOR - po Brebigestu se můžou ovce strhnout, Ovin jim moc nejede. To mi taky poradili. Stačí vršek kbelíku občas lehce posypat šrotem. Hele, fakt to funguje.
Ten držák na kbelíky, co o něm píšete výš, ten je super. Chtěl bych ho taky zkusit, i když pořád přemýšlím nad cenou. Zato držáky na kostky lizu tam mají super levný. https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz ... eny-p6311/
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od PavelIV »

Mě zase prodávající říkala, že je zakázaný lizy barvit. Tak teď ty Solsely od sebe nepoznají.
:PavelIV:
akaš
Příspěvky: 16
Registrován: 09 čer 2020 20:42
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Liz pro ovce

Nový příspěvek od akaš »

Ale poznají dobře. Solsel Universal bez mědi je světle šedej a Solsel Extra s mědí je tmavě šedej. Ty odstíny jsou výrazně jiný.
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 9 hostů