Zpracování vlny

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od PavelIV »

Bekkky píše: 24 úno 2019 19:27 V poslední době se zase začíná prodává funkční oblečení z čisté vlny a nebo s podílem vlny a jsem velký fanda. Žádný jiný materiál nehřeje i když je vlhký, jen vlna (a neopren).
Musím potvrdit, moje zmijovka je funkčně úplně dokonalá i když je propocená a to je v ní jen 50% vlny. Až doslouží, budu hledat víc vlněnou.

Auley, mohl bych taktéž poprosit o pár ponožek vel. 43 radši o kousek větší (pračka srazí :usmev: ), chci je vyzkoušet jako pracovní. Před lety jsem jedny dostal, to jsem ještě neběhal denně kolem zvířat, tak na doma byly skvělý. Pamatuju si, že i když se propotily, tak zdaleka nesmrděly tak, jako z jiných materiálů. Samozřejmě za peníze
:PavelIV:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak to je paráda Bekky a Aulay, jste šikovný :souhlas: a hlavně si najdete čas.... Láká mě to už pár let... Alespoň si zpracovat svou vlnu...

Musím se přidat k zájemcům, moc prosím o vel.48.... Já mám ponožky koupené a nosím denně k zvířatům , naprosto úžasný, jak popisuje augenblick...
Ale muž pracuje na horách... Dříve mu pletla babička,ale ne z pravé vlny, já to bohužel neumím.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od Jamarov »

:)) jsme se všichni vrhli...
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od MartinR »

Já bych prosil taky, když už se budou plíct v tý 48 velikosti tak i mě aspoň jedny... :andel:

Jinak na vánoce jsme si nadělili celá rodina po páru vlněnejch od přadleny a jsou to naše nejoblíbeňější - jak se objeví v šuplíku (manželka vypere) hned je mám na noze :bublina:
Aulay
Příspěvky: 178
Registrován: 24 úno 2019 18:40
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od Aulay »

Tak si teda píšu pořadník, asi strhnu kolovrat :D Hele a lidičky, ještě budu potřebovat, jestli chcete nějak barevný :D Jo a do pračky radši nedoporučuju, aby ze 48 nebyly super boty pro panenky. Já peru ručně, ona vlna tu špínu moc nedrží, stačí do horké vody rozmíchat na praní vlny prostředek a ponožky do toho namočit, poňahňat a nechat schládnout na rozumnou teplotu, aby jste tam vydrželi s rukama, pak ručně vyprat, jako jiné věci, co se perou ručně (maminky určitě vědí jak na takové praní). Jinak ždímačku zvládnou v pohodě, jen nesmíte střídat teploty za mokra, to vede ke srážení a zplstnatění.
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se objeví nějakej blbec co to neví, a udělá to...
Aulay
Příspěvky: 178
Registrován: 24 úno 2019 18:40
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od Aulay »

mastnacek píše: 25 úno 2019 07:58 aulay a jak jste na tom se surovinou? Ja bych si na ty pro manzelku klidne poslal svoji. Z jedny romny poputuje k oreb1 ale z druhy bude vlny dost. A do budoucna chci ty romneyky nechat naskakat shetlandem.
děkuji za nabídku, vlny mám zatím dost, kupuju tady od jednoho kamaráda, posledně 3 big bagy plus ještě sem tam když někdo by vyhodil, tady v okolí, to nepřenesu přes srdce. Shetlandky mají úžasnou vlnu, měla jsem v ruce šátek z jejich vlny a ten byl .... dokonalý... málem jsem ho nevrátila :D Ještě mám i Angorskou vlnu, z králíčků, ze svých, ale tam se hádám se svým kolovratem (trabant), takže až se dokopu k novému (mercedes) tak budu mít i toto :D Trabant nedokáže tu vlnu pobrat, ovčí v pohodě, angoru trhá, a nepomohlo štělování a ani nic, Takže nový mercedes od Kromski firmy mi snad umožní i další orgie :D
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se objeví nějakej blbec co to neví, a udělá to...
Aulay
Příspěvky: 178
Registrován: 24 úno 2019 18:40
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od Aulay »

mastnacek píše: 25 úno 2019 08:11 Jo vidite, striham i lamy a uz se me ptali jestli vlnu nechci, nechtel jsem. Pokud byste vy chtela a budu mit nabidky tak dejte vedet.
No tak lamí beru! To ještě nemám :D Tam nemám ani zkušeností moc :D Ale to se poddá, co jsem slyšela, tak je Lama stejně úžasná jako angora, ale spíš vypadá jako ta ovce.
:souhlas:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se objeví nějakej blbec co to neví, a udělá to...
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od PavelIV »

To jste mě moc potěšila, mě na barvě vůbec nezáleží, klidně původní :usmev:
:PavelIV:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od Jamarov »

Ano, taky bych chtěla v přírodním, bez barvy :mrk:

Koukám Martine, taky to nemáte jednoduché :vytlem:
Aulay
Příspěvky: 178
Registrován: 24 úno 2019 18:40
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od Aulay »

Za optání na lamí vlnu budu vděčen až na půdu. Tady široko daleko není.... a když tak za úděsný peníz, to mě vždy dost odradilo. Ale pravda, ta už je většinou předchystaná a přetříděná.

Obarvení příze na ponožky je otázkou asi 30 minut, protože tu přízi beztak musím fixovat, je jedno jestli ji zafixuju jen tak, nebo s barvou :) tak stačí pouze říct. :usmev:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se objeví nějakej blbec co to neví, a udělá to...
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od oreb1 »

Hhippie, pokud byste opět měla nějakou vlnu vyhazovat, dejte vědět. Použila bych ji jako izolaci, kdybyste mi ji poslala. Už mám takhle kus, ale chybí vlna mi na další. Nahradila jsem ji zčásti senem, ale všude to nejde.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od Hhippie »

Oreb, to ja bych Vam ji rada venovala, ale jak jste daleko,tak to by se asi na zasilani nevyplatilo v takovemhle mnozstvi... A Vasim smerem bohuzel nejezdim... ale kdyby ani,budu na Vas myslet. Kazdopadne mensi mnozstvi na zpracovani poslu klidne :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od oreb1 »

Děkuji, přátelé. To nespěchá, já jsem si nechávala vlnu na izolaci poslat poštou a pořád to šlo i s poštovným nebo nějakou jinou dopravou.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od Augenblick »

Tak jsem nevěřil, že babča zpracuje i vlnu z zwartblesek. ...
Zwartbleso-východofríské ponožky 😃
IMG_20200223_113944908.jpg
Tykat, díkes ....
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od Janina »

:udiv: :potlesk:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od Jamarov »

:souhlas: Taky bych chtěla babču i ponožky :vytlem:
Ja se k tomu snad nedostanu...
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od Bekkky »

Udělala jsem si konečně radost a upletla kruhový svetr, po kterém jsem dlouho pokukovala. Na pastvu to vzít nejde, plete se vcelku a ke konci je to obrovský kus. Tak teď když nemůžu nic moc jiného, pustila jsem se do pletení.
Kocour není součástí :usmev:
IMG_20200303_104808.jpg
IMG_20200303_105728_1.jpg
IMG_20200303_105513.jpg
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
nitraner

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od nitraner »

Bekkky
:souhlas: moc hezké.
:nitraner2:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od Hhippie »

Bekky, to je NÁDHERA!!! Jsi moc šikovná! Neznám nikoho, kdo by uměl uplést něco takového! :udiv: :souhlas: :ruzicka:
Moje maminka a babičky a tak... ty samozřejmě ještě pletly. Ale spíš na menší děti a na velké maximálně běžný svetr. Ale tohle... to je jiné umění!
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování vlny

Nový příspěvek od Janina »

Bekkky to je veliká krása :udiv: 👌👏🌹
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 13 hostů