HOLUBI

Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

:cert: Potvora jedna se zahnutym zobákem
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od přezdívka »

Třeba nějaký chovatel toho dravce chce trénovat na vašich holubech. Do hlavy se nikomu nevidí co má za nápady.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Augenblick »

To je pech, jak když si někdo vyčíhal až nikdo nebude doma. Ta fotopast dělá parádní fotky. Nešla by vymyslet nějaká zklapovací past? Jestli je chovanej doma, tak by mohl být důvěřivý. Asi blbost..
Tykat, díkes ....
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

Nechte ho chudáka žít, 😂😂😂 Koutakovi holuby potřebuji potrénovat, selekce před jarním množením. 😂😂😂😂😂
Zdraví a kondici Kotakovim barevnohlávkum bychom mohli závidět. 👍😂😂😂
P_20200224_071255.jpg
Už 4 dni spolu bijujem o jeho život😉
Zatím to maloch nevzdáva, i když je to semnou někdy na mašlu. 😥🤔😂😂
:nitraner2:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

nitraner, co to je za holoubě? Nemůžu najít, že byste psal o nějakém sirotkovi.
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

Oreb, dyť jsem ani nepsal. 😂
Jak byli prvni vichre, tak jsem jej našel na zemi vedle bodky. Už se ani nehybal, studenej. Tak jsem ho dal do kotelny že jak zatopim, pujde na poslední cestu. V teple se kupodivu zventil. Tak spolu válčime o jeho život. Učím se za pochodu. 😂😂😂 A on trpělkvě snáší moje přehmaty. 👍👍👍
:nitraner2:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Jejda, tak on místo kremace má pobyt v léčebně :usmev: .
Vypadá, že ještě potřebuje krmit do zobáku. Jak tohle zvládáte?
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

:stydim: no snad je to otázka pro to holoubě. 😂 Ja na hloupost krmiče neuhynu. :souhlas:
Dnes měl namále. Spěchal jsem, moc jsem mu toho nacpal do krku, malem se udusil.
Chtělo by to alespoň 4 x za den. Jsem rád za svakrát.
:nitraner2:
marcis
Příspěvky: 159
Registrován: 06 úno 2020 22:06
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od marcis »

:souhlas: je potřeba krmit vydatnou stravou a pak třeba není tak často - ideál kukuřičný šrot /v podobě kašičky/.na celkové posílení dvě kapičky AD vitamínu,to dělá zázraky
:andel:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od přezdívka »

Co se mě vybavuje v paměti, tak holubi krmí tzv. holubím mlékem, tj natrávenou potravou z volete. Uměle by to šlo asi smícháním šrotu s vodou a dávkovat stříkačkou.
Kdysi, když měl brácha holubi, tak přišel o holubici a holub se staral sám a holoubata dokrmil. Že by se mohla krmit uměle o tom ani neuvažoval. Jenomže tohle jiný případ.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Za tu mou éru holubaření jsem ručně vykrmil nejméně 100 holoubat,protože než jsem udělal z Německého výstavního holuba životaschopného holuba,tak to trvalo mnoho let.Posledních asi 10 let jsem už krmit mladé ručně nemusel,to už rodiče zvládali.
Nejlepší je velká stříkačka na zdobení dortů a na její konec nasadit asi 10 cm gumové hadičky.Namočit jakékoliv granule pro slepice,bažanty,krůty,asi na půl hodiny,do toho dát jeden slepičí žloutek,strčit holouběti do volátka a naplnit.Před vylétnutím doplňovat namočeným hrachem,nebo kukuřisí a přidávat trochu písku.
Tzv.holubím mlékem holubi krmí pouze týden a nedá se ničím nahradit.Lze sice použít na dokrmovaní papoušků,ale není to ono.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Sokol na mě dnes křičel z lesa,ale barevnohlávci poznali,že přijel jejich ochránce a tak za mnou chodili po dvoře a nebo se vyhřívali na zídce.Vzal jsem foťák a jeden při vyhřívání hezky pózoval,vítr mu čechral peříčka a tak doufám,že tohoto sokol nesežere.
DSCN1757.JPG
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

:koutak:
Tak Ti je zavidim, jak létají, jak jsou životaschopní, že si asi od tebe koupim jak budeš mít mladé. 😂😂😂😂😂
Pořád si pamatuji - barevný ocas. 👍👍👍
:nitraner2:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Nitraner: ale ti Tvoji jsou nadherni - jak svatebni holubičky z romantickych filmu... :andel:
Krmeni jakychkoli mladat mi prijde vyssi divci... :promin:

Koutak: to je uplny model! :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Pavol,Ty je máš ode mě zadarmo.6 mladých už létá venku a další 4 jsou na hnízdě.Záleží až se rozlétají,jak na tom budou s ostražitostí a jestli ustojí ty neustálé útoky sokola.Sokol je nejnádhernější dravec,ale ten můj mě začíná už rozčilovat.Určitě uletěl nějakému sokolníkovi a rozhodl se,že u mě zůstane,ale silně riskuje,protože neví,že by si se starým myslivcem neměl zahrávat.
DSCN1751.JPG
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

Kouťáku, to srovnáme naturaliema. 👍

P_20200302_185605.jpg
Tak tyden boje máme za sebou. A pořád žijeme. 😂😂😂
No po pravdě 😂 před 40 lety jsem takhle odchovával bílé hrdličky chechtave. 😂😂 Jasně že jo. Pak jsem dělal ramena před holkama, jakého mám mazlíka ptáka. 👍😂
:nitraner2:
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

:Hhippie:
Ti mojí by ale na volno nepřežili den. A já je chtěl na volno.
Tak napřed barevnohlávci a jestli přežijou tak pak vyberu vhodné kandydáty i mezi těma mejma.


😂😂😂😂
A když říkam hrdlička, krotká bílá hrdlička
Tak myslím přesně tohle. 😂✌️
P_20200302_193115.jpg
:nitraner2:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jan »

Dobrý den,
před nějakým časem jsem sem psal dotaz ohledně věžáků, které musím vyhnat z půdy.
Dostal jsem se do situace, že jsem zadělal vypadlé okno, kudy se tam dostali a nechal odevřené dveře. Asi týden.
Bylo tam cca 100 holubů, teď už z dálky seděli holubi na střeše, ale něco zůstávalo i uvnitř. Takže jsem si vzal pomocníky a chtěli jsme je vyhnat. Bez úspěchu. Prostě se mydlili vevnitř a maximálně narážely do míst, kde bylo okno. Takže jsem je tam zavřel - ale je nejvyšší čas, mají tam už vejce a jedno i vylíhlé holoubě.

A moje možnosti , asi je budu muset vychytat, dostal jsem tip tam jít v noci s baterkou, že by neměli lítat a pujdou dobře chytat. No a když už je pochytam, uvažuju znova o tom holubníku. Podle pohledu jsou krásně lesklí a vypadají vitálně.
A otázky - má cenu brát to malé hloubě / vejce , nebo je to zbytečný a nanosej si nový?

jak velká by měla být voliéra pro cca 50 holubů. Počítám, že až zasednou na vejce, tak něco odletí a něco zůstane.
Po zasednutí bych rád nechal voliéru otevřenou (nahoře, ohledně predátorů). Do viliéry plánuju dát nějakou starou skříň a udělat do ní krbce, či jak se tomu říká.

Je to hloupost, nebo mám něco udělat jinak ?

Děkuju za eventuelní odpovědi.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Odpovím,co bych udělal já.Zeptal bych se nejbližší ZOO,zda o ně nemají zájem na zkrmení.Otevřel bych opět okno,dobře bych tam zakrmil a v noční době okno zavřel a správně jak píšeš, za pomocí baterky vše pochytal.Na vejce a k holoubatům,pokud je přendáš se už nevrátí.
Pokud si cheš nechat 50 věžáků,tak to je 25 párů a počítej s tím,že do roka udělá každý pár věžáků 6 hnízdění,tak to čítá 300 mladých.Každý pár musí mít svůj krbec,takže stará skříň by byla asi na 6 párů.Já bych za tím oknem na půdě udělal menší holubník,tím bych je oddělil od celé půdy a stačilo by dva až 3 metry dovnitř.Opravdu nevím jak to tam máš,tak to musíš vymyslet sám.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jan »

Děkuju za odpověď,
půda neni úplně půda, a neříká mi pane. Takže dělat nějaké přepažení nepřichází k úvahu. Věžáci se nemusí zabíjet, úkol je je vyhnat pryč. Nějak tak obecně, jak dlouho vydrží zavřeni bez jídla a vody? Pšenici a vodu jim tam můžu nosit.Se skříní - myslel jsem jako, že udělám něco jako skříň , s velikostí počítám.
Ohledně množení, známí má v plánu je mít jako zdroj masa, takže se rozhodně nepřemnoží.
Takže ještě k voliéře, bude stačit výška 3m, a šířka a hloubka třeba 4x3 m?
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů