Mech

chov ovcí a koz...
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mech

Nový příspěvek od Jan »

dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jedí ovce mech ? Přendal jsem je teď na jiný místo, trávu vyjedly, ale mechu si nevšímají, stejně jako jahodníku. To dělají všechny ovce, nebo jen moje ? Naopak neokusujou stromkům kůru, což se mi zase líbí. Mám ty pidi oessantský.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
nitraner

Re: Mech

Nový příspěvek od nitraner »

😂😂😂
Moje ovce taky nechteji mech. Zato brány si sním na jaŕe pohrají. Asi jediná cesta jak ss jej zbavit.
Ale se divím že nežerou jahodník. Moje jej sežraii, když utekli. 😂 Být manželka slapší ppvahy tak mám rozvod na krku. 😂😂😂
:nitraner2:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech

Nový příspěvek od arus »

Mám kamerunky a taky nežerou mech ani jahodníky ani neokusujou kůru ze stromu. Ale s chutí se postí do slabších větví jehličí, náletů a okoušou i bodláky.
:arus:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech

Nový příspěvek od arus »

Na mech jsou výborné slepice.
:arus:
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech

Nový příspěvek od ivan613 »

Mech nežerú ani tie moje.No jahodník vyžrali komplet :cert: behom chvíľky keď ich syn pustil na záhradu.Ja mám kamerunky a tie likvidujú takmer všetko na čo narazia :vytlem: .Okrem jahod zlikvidovali i maliny a černice .Čo ma teraz prekvapilo tak vo výbehu majú slivku,jelšu a jarabinu vtáčiu jedlú.Kmeňa slivky si ani nevšimli zato jarabine kmeň ohrýzli :vztek: .
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech

Nový příspěvek od oreb1 »

Kozy ho nežerou, usuzuju, že ovce taky ne. Ani sušený, občas se najde kousek v seně.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech

Nový příspěvek od Jan »

Dìky za odpovědi , pochopitelně jsem je nechtěl krmit mechem. Jen sežerou skoro vše, jen mech ne. Branovat to kvůli terénu nelze, slepice jsou v plánu. Jahodník je lesní, ne kulturní, takový ten s malýma jahudkama.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech

Nový příspěvek od Jan »

Ale ne, zvolil jsem ho dobře. Primárně jsou na vypásání výmladků keřů a trávy, mech byl pod tím křovím.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech

Nový příspěvek od oreb1 »

Když se mech odhalí, jde k němu víc světla a časem třeba bude ustupovat. Kopýtka ho taky budou rozrušovat.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech

Nový příspěvek od Hhippie »

Lesni jahodniky mi nezere nic. Mame obrovske plochy z jednom ve vybezich a nespadli ho ani kone, ani anguska, ani ovce. Coz je vlastne prima, protože je porad co sbirat :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] a 14 hostů