Ruční secí strojek

O strojích, nářadí a náčiní.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od Jan »

Asi taky záleží od typu půdy. Když je víc písčitá, asi by to i šlo. Jde o to rozbít hroudy a hrudky. Ten kultivátor je super pod brambory, kde ňáká ta hrudka nevadí.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Všechno je lepší než nic :souhlas:
když to po stroji nebude ono tak do 1000 m2 jistí ruční hrábě a hrudky se nahrnou tam kde nebudou vadit :usmev:
práci zdar !
Dobrá věc je taky zakladač :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od Marion108 »

Panove zjistim vam co je to zac, tusim, ze je venku v garazi s malotrakturkama.
Ten sazec sazi strousky a funguje stejne jak sazec na brambory, jen ma ty misticky mensi a jsou dve, sazi dve najednou, je to pripojene za vari, respektive pred vari. Je to docela fofr, my s tim tech nasich radku nasazime za treba hodinu a rucne to je prace ba cely den v peti lidech, ovsem opravdu pak je cesnek vyrazne mensi. Cesnek tam totiz ada casto nalezato a tim se zpomali jeho rust.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od Augenblick »

Na ten zakladače trávníku jsem koukal, jsou to parádní mašinky, ale prodej zeleniny tourystům přes plot to nezaplatí, tak třeba časem no.. :nevim:
Tykat, díkes ....
růžička
Příspěvky: 125
Registrován: 13 říj 2018 13:27
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od růžička »

Dad má kolem sebe černozemě,to se mu ta zem na výsevy připravuje.U nás žádný kultivátor a válcem nefunguje,máme tu zem hodně jílovitou.Ani rotavátor na teře nerozbije hroudy natolik,aby se dalo sít strojkem.Takže techniku volit podle země.
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od irčan »

Augenblick píše: 02 bře 2020 11:31 Na ten zakladače trávníku jsem koukal, jsou to parádní mašinky, ale prodej zeleniny tourystům přes plot to nezaplatí, tak třeba časem no.. :nevim:
Ten zakladač by se dal pučit.Pokud je v rozumným dosahu půjčovna.Potřebuješ ho jednó za rok na dva dny.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Růžička - tak to bych chtěl tu černozem vydět :vytlem: všude kolem jdou díry od těžby jílu na cihlářskou výrobu :souhlas:
Techniku mám kvůli profesi, jinak bych si to nemohl dovolit :nesouhlas: . Je to ranec za ty značkový krámy, ale ručičky si rychle zvykli :stydim: že se nedřou. Třikrát větší z PRC za třetinu ceny Agrie.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od Augenblick »

Irčane to máš pravdu 2x do roku a třeba už jen pár let :)) , zas ale až to po mě budou dávat na bazoš, tak tam napíšou, že byl použit je 6x :vytlem:
Tykat, díkes ....
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od Janina »

Jo humor, ten se vždycky hodí a úsměv je léčivej. Tak :slunce: v duši.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

V tom případě prodají rychle :souhlas: vedle bude inzerát - sloužily až do konce roztrhání těla :stydim:
I když zrovna ten zakladače se už válí dva roky bez užitku :nesouhlas: . Když byly mašiny nový a dělaly se servisní kontroly v rámci garance tak prodejce čuměl kolikrát musel přijet :mrk: . Až se mu to nezdálo :usmev:
Holt mašinky u mně jedou :souhlas: .
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od aladin »

Já nevím. Zakladač nemá rád měkko, nejsou vhodnější a dostatečné pro přípravu rotační brány? A budou i levnější.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Aladine, co myslíš tím měko ?
Mám obě nástavby a můžu říct, že jedna druhou nenahradí. Každá je k něčemu jinému.
Kde si vůbec byl takovou dobu ?
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od Janina »

Pečoval o vnoučata. 🙂👍
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od aladin »

Souhlasím s tím, že jedna věc nenahradí druhou a to obzvláště směrem rotační brány za zakladač. Zakladač v poli - obdělávané zahradě se boří, nemá-li drátěný válec, pak je zbytečně hluboko a díky rotaci nožů v krytu a proti směru jízdy má v sobě dost hmoty a tím se zvyšuje náročnost na výkon. Kdežto na tvrdým, louce - trávníku jede tak o život, dokonce pohřbí i nějaký kamení, prostě ideál na rekultivaci kolem novostaveb, kde je kde co. Rotační brány jsou konstrukčně "levnější" a na předseťovou přípravu obdělávané půdy prostě stačí, bych žekl. Bohatě!! Kdo potřebuje převrátit starej trávník a nachystat rovnou na setí nového, je zakladač nejlepší volba. Je taky asi pravda, že dnes zkladač bez toho drátěnýho válce v zadu neexistuje a na tom válci se dá udržet nějaká hlouhka záběru. Fakt si myslím, že pořizovat zakladač na předstěťovou přípravu je zbytečný, ale v půjčovnách se najde spíše, než rotační brány, který vyjdou na pořízení levněji.
Kde jsem byl? Ani nikde, "tady" jen jsem neměl co říct. Rád čtu to o secích strojcích. Kdo seje jen řepu, má výhodu, tu naseje snad každým, ale horší je to s malejma semenama a pak už to leze do peněz. Nechápu, co Maďaři mají na těch lžičkách tak drahýho. Asi ten plast, nebo nevím. Našel jsem ale ruční strojek na sázení česneku, ale kdo ho z Bosny nebo odkud dostane do EU. Navíc nekomunikují. Psal jsem mail - nic. Psal jsem druhý - dvakrát nic. Tak nic, no.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od Marion108 »

https://www.terradonis.com/an-terradoni ... eeder.html

Priprava pudy je velmi zasadni, ale toto know-how neovladam, moje ruce nastupuji az kdyz je zaseto a je treba pleckovat apod...

Tak tedy prodavaji to asi francouzi a vozi z Koreji, asi?
ty nasypky jsou dve, druha na kryci plodinu nebo hnojeni atd...
Přílohy
IMG_20200303_163423.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od andre.marek »

Co jsem zjišťoval před nákupem, tak Terradonis je asi to nej z těhle přesných secích strojků, čemuž odpovídá cena :vztek:
Samozřejmě kdo to má na větší výměry a ještě k obživě, tam to má cenu. Pro nás malopěstitele je už ten earthway za cca polovinu ceny dost... :stydim:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od Marion108 »

Panove ja tomuhle vubec nerozumim... ale tohe mame s vidim, ze to funguje suprove... ale ja to neumim obsluhovat... jsem technicky antitalent a urcute bych to rozbila.... :vtipalek:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od Jan »

ta příprava , to je skoro víc alchymie , než to setí (ne, že bych tomu rozuměl). Jednou je sucho a hroudy všude, jednou to zmrzne a je to jak peřinka skoro i před kultivátorem. Mam takový heblo - dvě hrábě proti sobě , jsou tam asi 20 cm hřeby , tedy ne rotační brány, ale vibrační, ještě jsem je nepoužil, možná letos. Ale jak psal DAD, v nouzi je možný (na přiměřených výměrách) použít i ty hrábě na hroudy.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční secí strojek

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

100_8567.JPG
nedokážu si představit zakladač bez opěrného válce, vždyť se to rotací nožů proti pohybu musí zakopat
100_2929.jpg
rotačky to je jiná liga, ale znova bez válce nedělají to na co mají
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů