HOLUBI

Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Jane,já už holubařím 57 let a nyní zjišťuji,že nevím co ti mám odpovědět.Pokud někdo hodlá pojídat věžáky,tak to není tak jednoduché.Říci si,že je dám do voliery a oni se budou množit a bude výborná pečínka,tak z odchovu polapených věžáků určitě ne.Nejprve se musí utvořit chov,tento chov přeléčit.V průběhu roku udělat nejméně dvakrát vyšetření trusu,zda se dají vůbec požívat a jejich zdravotní stav tomu odpovídá.Myslíš si,že rok se s nima takto patlat stojí za to?Mnohem jednoduší je si koupit masné plemeno a to dobře živit jako slepice a taky si poté na nich pochutnat.
Na Tvůj dotaz: Voliera je dostačující pro 15 párů a výška stačí 2 m.
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

P_20200315_185921.jpg
Tam jsme o týden starší. 👍😂
:nitraner2:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Hezky roste.U mě to není holubaření,ale válka mezi sokolem a holubama.Když jsem na chalupě,tak ho nevidím,ale jen odjedu,tak ho fotopast zachytí,jak létá kolem chalupy a číhá.Z 6ti holoubat,kteří se učí létat,tak už dostal 2.Jsem zvědav,kolik mu z těch zbývajících 4 dokáže odolat.Stará garda se zatím drží ,odchovává dalších 8 holoubat a tak si myslím,že odchovávají pouze žrádlo pro sokola.Takže závěr: Barevnohlávek je nejrychlejší ze všech domácích holubů a Sokol stěhovavý je nejrychlejší dravec na světě.Jak to může asi dopadnout.
DSCN1744.JPG
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

Zdeňku, nic naplat. Musíš barevnohlávkům helfnout. 👍
:nitraner2:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Ač nejsem zastáncem likvidace dravců (a je to i nelegal), tak tohohle bych asi sundala Zdenku.. :nevim: Jak se to už naučil, bude tam lítat jak do bufetu.. :nene:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Tak nalíčit past, klecovou, a pak dravce odvézt předaleko, to by nešlo?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

No,jako starého myslivce mě z jedné strany hrozně rozčiluje,ale z druhé strany za to nemůže.Má prostě hlad a když mu příroda nemůže už nic nabídnout,tak loví moje holuby,aby přežil.Je to nekrásnější dravec a když si pustím z fotopasti video,tak se na něho nemohu vynadívat.Je nyní doba,kdy se zavírají hospody,tak mu zavřu bufet tak na 14 dnů a uvidím,zda na něho nepřijde jarní mámení a neodtáhne někam pryč.To,co jsem dělal jako bažantník u nás v MS za mlada, bude až na posledním místě.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Koutak: nerikej mi, ze nema, co by jineho lovil? Na tech par holubech, co dostane, preci nemuze byt ziv...? Tak proc zustava, kde je?
Jestli se daji nechat ve voliere (rozumim, ze z toho nadseni nebudou), tak se snad porozhledne nekde jinde... otazka je, jak moc ma dravec chut se stehovat jinam, kdyz je nekde zvykly? Nevim, jak moc jsou pernati dravci teritorialni..?
Je mi to lito, ze Ti takhle decimuje chov :mrzimeto: . Sice muze byt nejkrasnejsi, ale kdyz se cloveku zivi na jeho, tak se to asi moc prehlizet neda... :nesouhlas:
Ikdyz Ty mas k te prirode obzvlast benevolentni vztah - uz jen treba ty vydry a obsah rybnicka... aaachjo! Mam take prirodu rada, ale nejsem v takovem souzneni, ze bych si nechala libit vsechno...obdivuji Te. :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Sokol se živí převážně holubama,ale žere také koroptve,křepelky,bažanty a drobné ptactvo.Holub divoký hřivnáč se přestěhoval do měst,koroptev s křepelkou jsou na pokraji vyhynutí a bažant díky bažantnicím se v přírodě už skoro nerozmnožuje,protože slepice neumí sedět.Díky herbicidování polí,není nikde plevelná rostlina a tak pokud nemá co žrát koroptev,křepelka a bažant v přírodě,tak tam nejsou.Pamatuji dobu,kdy jsem byl na honě na koroptve a nyní už jsem neviděl koroptev ve svém okolí nejméně 10 let.Holubi hřivnáči se prochází po náměstí a v lese nejsou a samozřejmně i dravci loví ne v přírodě,ale ve městech,čehož jsem byl mnohokrát svědkem.Nedávno krahujec lapil kosa přímo přede mnou u Kauflandu a stálo tam spoustu lidí a on kosa žral za živa.Krahujec,který je podobný sokolu a byl dříve nejplašší dravec.Sokol dnes hnízdí převážně ve městech na opuštěných továrnách,komínech a jeho potrava jsou holubi věžáci a hrdličky.Nemůžeme se divit,že v dnešní době,kdy se najde nějaký blázen a začne chovat holuby na volno jako já,tak dravci nedělají žádný rozdíl mezi holoubem a holubem.Pokud se tedy živí na mém jak vydra,tak sokol,tak si říkám,že je to jejich přirozenost a ptám se,kdo dává člověku právo zakročit a připravit je o život?Odpovím si sám nikdo a proto se budu kochat krásným dravcem jak krouží nad chalupou a zda budou se mnou žít i barevnohlávci na volno ukáže čas.Já už jinej nebudu.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Ja nejsem zadny ornitolog, ale kolem nas je opravdu mnoho velkych ptaku: doubnaci a hrivnaci v lese, mezi domy u lesa mnoho hrdlicek, na loukach a na okrajich zastaveb bazanti... ale samozrejme predstava, ze tu bude nejaky pernaty dravec objevil, asi by rychle zmizeli a meli bychom tu take pusto... :nesouhlas:

Proc, sakra, nejaky dravec nezacne lovit sojky a straky, kterych je nepreberne mnozstvi...? :smutek:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Loví, viděla jsem to tuhle v lese. Ale nepodařilo se.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od PavelIV »

Zdeňku, správně. Co ti zbyde budou ti nejrychlejší barevnohlávci, sokol ti je vyselektuje :vytlem:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Anebo nejrychlejší sokoli :smutek: .
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jan »

Hhippie píše: 16 bře 2020 08:55 Proc, sakra, nejaky dravec nezacne lovit sojky a straky, kterych je nepreberne mnozstvi...? :smutek:
protože nejsou blbý a nenechaj se (krkavcovití).
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Protože přirozeností predátora je napadat nejslabší kořist/potravu.
Napříč celým spektrem predátorů.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Dopolední nával v koupelně... :blazen:
IMG_20200316_130116.jpg
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »



Blíží se den kdy taky El Kondor poletí...
P_20200322_102039.jpg
:nitraner1:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Nechceš ho dát k mojim holubům do učení?Jeden můj pár barevnohlávků už zvládne odehnat i sokola.
Již jsem to někde psal,ale napíši to i sem.Můj soused už 14 dnů stříhá vinohrad a ten je od mého holubníku vzdálen 30 metrů.Soused je také myslivec a tak jsem ho požádal,aby hlídal až sokol zaútočí na mé holuby aby vystřelil do vzduchu a sokola tím odradil.Třetí den,když jsem přijel, tak soused už halekal z vinohradu,že plašit sokola nemusí,že moji dva barevnohlávci na sokola zaútočili a za pár minut jej odehnali pryč.Toto jsem viděl pouze u vlaštoviček,ale u holubů nikdy.
Musím ještě napsat,jak jsem k takovému páru holubů přišel.Tento pár asi někomu za mlada ulétl a žil v jedné vesnici na starém kravíně s věžákama po dobu asi 3 let.Jeden pán jejich holoubata používal do kuchyně a když se dozvěděl o nějakém šíleném holubáři "Kouťákovi",tak na mě sehnal kontakt a od ledna tento pár mám.Už odchoval letos dvě holoubata a ani ty sokol nechytil.Je vidět,že na starém kravíně musel dostat školu života.Pouze mě mrzí,že se asi nikdy nedozvím původ a také stáří těchto holubů.
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

:koutak:
El Kondor je mazel 😂 do učení pujde jinej. A počitej tedy s nejakým bojovníkem pro mne.
Sokol asi není moc myslitel, a barevnohlávci zjevně na to přišli. :hura:

:nitraner2:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Profesor1 »

Viděl jsem pošťáky odhánět káni. Nevím jestli je to běžné, nebo ne.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů