Krmná kapusta

Louky a pole
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Krmná kapusta

Nový příspěvek od oreb1 »

Máte někdo zkušenosti s pěstováním krmné kapusty? Kdysi na polích bývala, ale už jsem ji hodně dlouho neviděla. Říkala jsem si, že by to mohlo být dobré zpestření na podzim a zimu. Ale vlastně o jejím pěstování nic nevím. Jakou odrůdu, kdy set, jestli do řádku nebo hnízd a jak jednotit. Poradíte někdo, prosím?
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná kapusta

Nový příspěvek od oreb1 »

Není tu vážně nikdo, kdo někdy pěstoval krmnou kapustu? Třeba kdysi v družstvu nebo i jinak? Nebo s ní krmil?
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná kapusta

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Asi ne. Na googlu jsem však našel firmu z Brna co se zabývá distribucí osiva i krm.kapusty a poradenstvím.
Jinak nelze jinak a s Google pomocí vstříc pionýrským zážitkům :vytlem: a pak se podělit o zážitky :souhlas: .
Budu to tak dělat letos s čirokem a snad nějaký rozum pustí i Marion jestli teda vyseje.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná kapusta

Nový příspěvek od Kouťák »

No tak to už je sakra dlouhá doba kdy se pěstovala krmná kapusta.Jako myslivci jsme měli 3 políčka kolem bažantnice,kde jsme krmnou kapustu pěstovali jako kryt pro malé bažanty.Vím,že sazenice jsem nosil od místního zahradníka v době,kdy se sázelo na pole zelí.Sázeli jsme jí do řádků a jednou se přikopčila a poté se o ní nikdo nestral.Na podzim po honech na bažanty nám jí sklidilo místní JZD pro krávy.Vydržela hodně dlouho až do mrazů a byl to prales o výšce asi metr.Víc vědomostí nemám.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná kapusta

Nový příspěvek od přezdívka »

Byl to ráj pro běláska zelného. Ono dřív bylo celkově motýlů víc, ale nad polem s kapustou jich lítalo fakt hodně.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná kapusta

Nový příspěvek od Jana P. »

A pro molice, mšice a podobně.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná kapusta

Nový příspěvek od oreb1 »

Bělásek se přesunul do řepky, tam má taky ráj.
Tak uvidím, jestli letos kapustu stihnu nebo později. Díky za reakce.
DAD, firma z Brna? Která?
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná kapusta

Nový příspěvek od Jan »

sice nejsou z Brna ale mají tam prodejny.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná kapusta

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Elita semenářská a.s. Cupákova 4B Brno
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
růžička
Příspěvky: 125
Registrován: 13 říj 2018 13:27
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmná kapusta

Nový příspěvek od růžička »

Pár dní jsem tu nebyla,tak pár mých zkušeností.Sázím jí každý rok pro králíky.Semena má firmy Semo Smržice.Beru od nich semen více,takže si objednávám přímo od nich,ale předpokládám,že by větší obchodáky mohli mít taky.Letitá odrůda je INKA a za mě je nejlepší.Já si sazenice předpěstuji a asi v půlce května sázím na pole.Je to mohutná rostlina,takžeklidně va sponu 40x40.Já zalévám jen při sázení,aby se sazenice dobře chytly a pak už to nechám na přírodě.Když bude nahnojená zem bude kapusta jenom ráda a odvděčí se mohutným růstem.Je pravda,že jí milují dřepčíci i bělásci.Já to zkraje jednou postříkám,hlavně kvůli dřepčíkům,jak už je větší,tak jí ostatní škůdci většínou neudolají.Listy se dají otrhávat už i v létě,když třeba není dost trávy pro králíky,ale jinak jí nechávám na poli co nejdéle,ikdyž trochu mrzne a otrhávám listy odspodu a nechávám jen vršíček.Nebo vytrhnu pár rostlin,spodek useknu mačetou ,je hodně tvrdý.Stonek rozříznu nožem podélně na půlky a dávám králíkům.Okoušou vrchní šlupku a vykoušou i vnitřek a zbyde jen ta dřevnatý stonek.Vnitřek rádi vy zobávají i slepice.Za mě super krmení,doporučuji.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů