Chov masného skotu

Vše o chovu skotů...
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od oreb1 »

DAD, a stihl Vám zaplatit, než utekla?
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od PavelIV »

Bude hledat stádo, obvolal bych okolní chovatele, policii a vet.správu
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Hhippie »

Jakože s sebou vzala celé stádo všech těch zvířat? :udiv:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od PavelIV »

Ne, přijde někomu k ohradě
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Hhippie »

Pavle: David psal: “ Má ještě lamy, ovce, osla, koně. Snad to všichni dají.”

... to mi vyznělo, jako že protrhla ohradu a vzala s sebou všechno osazenstvo... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Psal jsem to kvůli tomu aby bylo znát, že to není úplný nováček
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Hhippie »

Jo tak...
No...já jsem už taky chovala koně, ovce, kozy... a stejně jsem si přivezla krávu a byla to moje první... tohle je noční můra každého, myslím... že se nové zvíře sebere a v tom stresu zmobilizuje všechny svoje síly (a že jich ta kráva, nebo kůň mají!!!) a vezme do zaječích. :nesouhlas:
Málokdo má k dispozici pevnou ohradu, navíc v takové kvalitě, aby tím neprošlo nic... a skrz pásky... když se zvíře ve stresu povznese na momentální bolest, projde jak prd. :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Měl jsem to úplně stejné :vytlem: , jenže Jůla byla pár dní přivázaná a s dobytkem už jsem manipuloval.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Jamarov »

Když jsme si přivezli první ovčí stádo,měli jsme pevný oplocení a elektriku ,dva dráty,nevím přesně výšku,ale když jsme vykládali pátou ovci,tak první čtyři se rozeběhli z kopce dolů a frnk,jak srnky to s rozeběhem přeskočily a zmizely,nebyla šance je moc někde hledat v pralese.Tedy hledali,ale spíš pro pocit,že něco děláme, hlavně by je nešlo ani chytit.Za měsíc volal chlapík z vesnice několik km od nás(přes kopec to zas tak daleko nebylo)že má na dvoře 4 ovce a jedna je hodně porvaná,ta se mu povedla zavřít do garáže.Bylo to ještě čerstvý a dobře se zahojila.To bylo léto.Párkrat jsme slyšeli od lidí co často chodili po horách ,že vídají 3ovce.V zimě ráno pak jednou muž viděl 3 ovce jak mu přeskákaly přes silnici z pralesa k lomu. Takže to byly naše pralesničky :vytlem: To bylo naposledy,další léto už je nikdo neviděl.

Rózu jsem taky vyváděla radši s rohlíkem v ruce a srdcem v kalhotech :stydim: ,z chlíva vždy vystřelila a na řetězu bych ji neudržela.Pak už jsem ji z pastvy jen otevřela a běžela sama do chlíva ke korytu.Jenže to chce čas naučit.

Jestli mají zkušenosti tak jí třeba nějak nalákají a když znají Kostěje tak by to mohlo dobře dopadnout :usmev:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od xchipsy »

Že máme útěkáře koně už jsme si za ty roky zvykli, není to nijak často, tak jednou dvakrát za rok, ale samozřejmě nepříjemné. Na jednu stranu je fajn, že to nikdy nevezme na pole - to by ho nikdo nechytil.. na druhou stranu, směr do vsi taky není ideál, bo občas tu řidiči jezdí jak .... :nene:
Včera bylo veselo. K ohradě je el. tažená kabelem pod zemí, ale jak se tu dělal ten rybníček, tak nám to samozřejmě experti přetrhli :%
Spravili jsme, ale někde je problém, jak prší a dělají se louže a bahno, tak to vyhazuje pojistky. Takže jsme nezapínali ohradník, ale pohoda, žádná koza nikdy nic nezkoušela. Pak se udělal výběh kozlovi, kůzlata začala chodit ven, měla jsem obavy z těch "velkých" ran pro ty prcky...tak stále bez proudu. Pak jsem našla strhané spodní lanko..pak to nad ním..pak to třetí.. Tak jsem to stáhla pryč, že to předělám, až "bude čas"...
No a včera jdu takhle po poledni nakrmit malou a co nevidím - kozel se pase na zahradě u souseda :blazen: Samozřejmě to on byl ten trhač lanek a když si je odstranil z cesty, nadzvedl pletivo a podlezl.. Naštěstí travička u souseda pro něj byla lákavější než výlet do vsi a nechal se pak nahnat stejnou dírou zpátky.. A my měli o odpolední zábavu postaráno - natlouct prkna nad zem a radši i doprostřed, 5 metrů na dvě "pole" a 3,20 na to útěkové.. Tak snad už bude klid :blazen:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od ivan613 »

Keď utečie jedno zviera a nič sa nestane tak to ešte sa dá pochopiť.No ja mám suseda a tomu utiekli od krčmy kde zaskočil na jedno a to už ich niekoľko mal kone i s vozom ktoré sa splašili.Mal šťastie že v tej dobe nešlo po tej úzkej ceste žiadne auto ani ľudia.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od PavelIV »

Xchipsy - ten kozel to bude zkoušet pořád, co nejdřív tam zprovozněte tu elektriku
:PavelIV:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od xchipsy »

Asi ji tam zase dám, ani tak ne kvůli němu, jako spíš těm kůzlatům, než přijdou na to, že by se po plotě dobře šlapalo...
Jinak si myslím, že kozel už se odtud nedostane, na přeskočení je to vysoké a podlézt taky už nemá kudy, těsně nad zemí je prkno a pletivo přichycené k němu.. (nahoře je kulatina a doprostřed jsme prkno dali rovnou už taky, aby neprošel "skrz" plot bo je to jen lesnická oplocenka..) Ale samozřejmě to pravé útěkové snažení nastane, až se kozy začnou prskat, takže el.určitě obnovím...
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Jan »

xchipsy píše: 07 dub 2020 14:53
Spravili jsme, ale někde je problém, jak prší a dělají se louže a bahno, tak to vyhazuje pojistky. Takže jsme nezapínali ohradník, ale pohoda, žádná koza nikdy nic nezkoušela.
nespravili. vim o čem mluvim, jestli je to 12V , zkontrolovat, ale jestli 240 V, chce to odborníka,
nebo tu taky může být o diskutujícího méně . V bahně je bezpečné napětí právě těch 12V , 240 Vás spolehlivě zabije. A na delší vzdálenosti se člověk chová jako spotřebič, teda pokud chcete riskovat a máte nataženy 3 vodiče, nainstalujte si proudový chránič.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od xchipsy »

Napsala jsem to nepřesně, tím "spravili" jsem pochopitelně nemyslela nějaké samo-domo, dělal to elektrikář. Je to klasická "zásuvková elektrika" :blazen: nebo jak to nazvat, nejsem odborník. Prostě tlustý černý kabel cirka 30 čísel pod zemí (možná i víc, teď už nevím), v boudě u ohrady klasická zásuvka (jako třeba na nabíječku na mobil, ne ty velké čtyř nebo pětikolíkové..) Neleží to nikde vyloženě ve vodě nebo bahně (to blátíčko je na povrchu), prostě se udělá v zemi vlhko a vyhodí to jistič v dílně.. Je samozřejmě v plánu to celé zkontrolovat, ale jednak je teď "blbá doba" a druhak to nejspíš bude znamenat celých 50 metrů kabelu vyrvat ze země a nahradit zcela novým, než to zase nějak "lepit"... :udiv: Asi, nevím, jak jsem psala, nejsem odborník (ale el. to určitě nespravoval jen tak "provizor" čokoládou apod., dělal to fakt pečlivě.. Ono je taky možné, že ten problém není v tom spravovaném spoji, ale je to "naškublé" ještě někde na jiném místě.. :otraveny: Což samozřejmě nikdo bez toho, aby se to celé vytáhlo, nenajde a nezjistí.. :hrabeti: Jak se dělal ten rybníček, tak tady jezdily bagry a podobná těžká hovada, točili se na místě...takže terén totální devastace (a to tam byla původně krásná tráva, kam jsme vodili koně :mrzimeto:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Jan »

to, že to dělal elektrikář ještě moc neznamená. Usuzuju tak podle příznaků nemoci. Vyhazuje to jistič, nebo proudový chránič?
Obrázek
na obrázku je proudový chránič (někdy bývají kombinovaný s jističem) . Pokud to vyráží jistič, je to ve zkratu.
Pokud proudový chránič, bude někde porušená izolace.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Od kdy se dává kabel nad 24V do země bez chráničky ? Nad 220 V 60 cm pod povrch, obsyp, 20 cm nad kabelem červená signální páska. Byla kdysi norma.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Hhippie »

Dade...a kdo z nas, co si taha jen kabely po pozemku pro propojeni neceho, si to taha dle norem? :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od xchipsy »

Jan píše: 09 dub 2020 11:49 to, že to dělal elektrikář ještě moc neznamená. Usuzuju tak podle příznaků nemoci. Vyhazuje to jistič, nebo proudový chránič?
Obrázek
na obrázku je proudový chránič (někdy bývají kombinovaný s jističem) . Pokud to vyráží jistič, je to ve zkratu.
Pokud proudový chránič, bude někde porušená izolace.
Tak to už je na mě moc odborné :usmev: "Padala" ta šedá (vpravo dole), teď si nejsem jistá, jestli někdy nevyskočila i ta hlavní (černá vlevo dole) :udiv: Pokud se vytáhl v dílně ze zásuvky kabel, co vede na zahradu do budky (tam je vypínač a zásuvky a v jedné z nich kabel, co vede pak pod zemí k té ohradě) nebo se vypnul ten vypínač v budce, tak bylo vše ok... Pokud není po velkém dešti (tj. venku "nestojí" na povrchu voda), pak je vše v pohodě a "drží" to... Vyskočí to jen když je venku hodně vody... (ale třeba jen ten první den, co je venku tak mokro, druhý den už ok..)
IMG_20200409_165532.jpg
DAD - v chráničce to pochopitelně je, ale nějak teď nechápu, jaký to má vliv na funkci... Vzhledem k tomu, že se nám tam "na fleku" točili s bagrama a podobnýma obludama, tak nikdo neodhadne, co se kde mohlo stát.. :nevim:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jestli je to v chrániče tak je šance, že se starým kabelem protáhne nový.
Jestli kabel přetrhli a byl opraven jen v místě přetržení může vlhkost při nedokonalé izolaci shazovat chránič. Zemní silový kabel se opravuje za pomoci silikonové sady. Jen smršťovačka nestačí. Acydurka tak vydrží jen dočasně. No a izolační páska je na tohle prostě málo.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů