Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

možná taková drobnost, co na to stavební úřad ? Když jsem byl sondovat, tak pokud se zapíchají plastové plaňky a natahá elektrický ohradník, není to stavba. Ovšem když jsem nakousl téma podhrabové desky pro vlka, bylo mi naznačeno, že to už je na územní souhlas a zatímco územní souhlas na dům stojí 1000 kč, tak ostatní, teda i oplocení pastviny 20000 Kč. A to mi upozornily, že je dobrý tam toho dát "co nejvíc" , protože změna je nový územní souhlas a dalších 20. Takže při nájmu na x let a případné fluktuaci majitelů pozemků s nájmy se to "vyplatí".
A ne ve všech územních plánech je dovoleno dělat něco jiného, než tyhle elektrický ohradníky.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
nitraner

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od nitraner »

:cert:
U domu?
Tak to bych měl strach o děti.
To budou ochránci čekat až napadnou lidi?
Co za idioti maji možnost rozhodovat jak vysoká populace vlků tu může být? Co je schopná se uživit?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Nitranere, je to porad dokola. Vlk je celoevropsky chranen z historickeho hlediska a dokud se nezmeni narizeni, je velmi obtizne si vydupat pro jednotlive staty výjimky, aby mohli byt alespon ti problematicti jedinci odloveni. Je to dost nevyrovnany a neferovy souboj :nesouhlas:
Lide to zas budou resit svou cestou, protoze jim nic jineho nezbyva. Chranit se temer neni jak. Doporucovana reseni jsou vetsinou jen hypoteticka, nerealizovatelna nebo nefunkcni. V “lepsim” pripade neekonomicka.. :smutek:
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

:nitraner2: koukám že ty ses onehdá neúčastnil těch ohnivých debat nás hloupých neznalců, s těmi velkými, vždělanými odborníky na život vlků :vytlem:
Jestli si chceš zaházet hrachem na zeď, dám sem na tu debatu odkaz :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
nitraner

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od nitraner »

:profesor:
Ses naučil smajloša. 😂👍
Ne, děkuji, nechci házet hrach na zeď.
Sem jsem to napsal, jen jaksi v slabé chvilce. Te snáď ma každej. :)) :)) :))
:mastnacek: mel pozvat televizi, vyhnat děti před barák a nechat je řvát strachy z vlků.
:)) nadsázka.
Ale přesto......
:nitraner2 :
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

Vlci nevědí, že se mají člověka bát, protože se ničeho zlého od něho nedočkali. Trochu strašení by asi měli zažít, aby je nenapadlo, že by mohl být kořist.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Ten popis vubec neodpovida prirozenemu chovani vlka, ne? :nevim:

Ikdyby byl vyrusen u zradla, tak korist byla jiz “načatá”, tak by bylo daleko jednodussi dorazit tu srnu, nez se vrhat na cosi nevyzkouseneho...? :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

On se podle popisu nevrhal, spíš se šel přesvědčit, ale o čem? Jestli je to konkurence nebo něco k snědku? Kdyby chtěl útočit, asi by to takhle nevypadalo, ale nevíme, jak se tvářil, jestli se přikrčoval, vrčel (to by asi ten člověk řekl) atd. Byl sám, to je zase jiné chování než ve smečce. Jestli se dozvíte něco dalšího, jak třeba reagují ochránci, jestli někdo bude provádět nějaká preventivní opatření (nějak ho strašit), napište. A Vy ho máte za barákem, panejo. Asi bych si pořídila nějaké světlice a střílela je. Nebo bouchací kuličky. Je to blbé kvůli ostatním druhům, které potřebují klid, ale co jinak?
nitraner

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od nitraner »

Vidiš Opeřenče, tolik jsi se bal koronaviru, a on to nakonec bude vlk...
Tož co, asi nám tady bude za tebou smutno...
:)) :)) :))
:nitraner2:
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Augenblick »

V Kamíru mají sítě proti vlkům 170cm, ale je to za ranec ... Neštudoval někdo možnost dotace?
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Augenblick »

Fb nemám. Třeba Kuba něco písne.
Tykat, díkes ....
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jamarov »

Na ty site jsem taky koukala. Je to fakt ranec. Uz se to tu resilo,dotace jsou za určitých podmínek jak jinak a pokud mam spravne informace tak je potřeba mit tu ochranu i proti podhrabani takže to vůbec neresi pronajaté pastvy v horách u krnapu a chko. To me rozčílilo na dokumentu nejvíc kde ukazovali pohled farmaru i ochranaru,ale jak to sestrihaji...pak vznikají otázky a odpovědi nejsou.Takže nakonec jsou farmari lini postavit pořádné ploty. Protože to je řešení. Nebo přestat past. Uz vidim jak turisti chodí po horách mezi pevnými dvoumetrovymi ohradami s elektrikou.Jak jim to ochranari povoluji stavět na pronajatych pastvinach.
Přesný počet taky neni reálný. Malo kdo to někam hlásí at uz vidí na vlastní oči nebo na fotopasti. Tady by mel pobihat jeden,byl spatren několikrát a jednou skoro ve vesnici mezi domy.Ale škody nepacha. Taky se nikde neresi ze dost jich pobiha diky lidem kteří z různých důvodů umyslne vypouští. Takový se pak člověka nemusí bát a i obstarani potravy vypadá asi jinak nez u těch přirozených.
nitraner

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od nitraner »

:udiv: :udiv: :udiv:
To budem stavet proti vlčí bariery kolem vesnic? :plac:
A kdo to bude financovat? Ochranáři nebou EU z naších daní? :prekvapeni:

Kruci kam jsem se to dnes ráno probudil?
A probudil jsem se vůbec? :udiv:
Žebych už byl v pekle? :hura: :hura: :hura:
To se mi ulevilo...
:)) :))
:nitraner2:
nitraner

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od nitraner »

:))
Moje paletky maj pouze metrdvacet, tak budu o víkendu dělat minove pole, ani mucha neproletí....
:))
Jsem našel o víkendu podhrabanou díru pod paletou. Asi lišak. Tak jsem ji zahrabal. Uvidím jestli bude vyhrábaná znova.
:nitraner2:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

To si teda počtem :nesouhlas: .
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

kukacko, díky za radu. Fakt mi pomohla. Když píšete pro uzavřenou skupinu, zdá se mi divné, že sem dáváte odkaz. Nejsem tu sama, kdo není na FB. A nechce být. To bylo jen upozornění, že takový příspěvek je někomu na houby. Já tu vlky nemám, leda tak lidské a na ty podhrabové desky nepomůžou, takže opustím vlákno a nic se neděje.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

Tomu rozumím, ale tak proč to dáváte sem? Když budete mít nějaký výsledek, třeba ho sem dejte, zajímá to i jiné lidi. Ale takhle je to na nic. Bez urážky ;-) .
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

Možná jo, nevím.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tak jsem dneska řešil konečně vyjádření k roztrhání 8 bahnic a 17 jehňat v uzavřené stáji, což se stalo před necelým měsícem. Od začátku jsem tvrdil, ač nerad, že tohle není od vlka, ale páč tomu nerozumím, tak jsem víceméně držel hubu, protože když není vlk, není náhrada škody. No dneska dorazila ofiko zpráva k nelibosti majitele, že nešlo o vlka-ky. Podhrabali se (něco) pod vrata a ve vnitř udělali paseku. Většina jehňat byla ušlapána. Vnitřnosti ven, servaná kůže, pokousané všude možně. Od té doby je uvázaný, pravidelně se potulující pes určitého majitele (blízký příbuzný s poškozeným!!! :vytlem: )!!!! To byla jedna z mých indíííciiii.
Tak že vlka tu nemáme, ač poškozený tvrdí (pochopitelně), že to byli vlci.
Poškozenému naskočila škoda o nějakých 10tisíc. - veterinář, kafilérka . . . . . . . . Příště už ví, že raději vykope jámu a ušetří.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 18 hostů