Co nám roste v sadech a na zahradách

Stromy a keře
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Nirrti »

Tak, tak. Jeřáb oskeruše.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Krásné stromky! Jinan se mi moc líbí! Ale neviděla jsem moc prosperujících jedinců... leda v nějakých arboretech... :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Kouťák »

Jak jsem chtěl pěstovat Jinan dvoulaločný.U zámku na Hluboké/Vlt.rostou dva stoleté Jinany.Viděl jsem v létě,že jsou obalené plodama (malá blůma).Nastudoval jsem si rozmnožování a na přelomu října a listopadu jsem tam schválně jel.Natrhat igelitku byla otázka pár minut,protože jich tam bylo obrovské množství a větve až k zemi.Dle návodu jsem je měl nechat uzrát a poté vyloupat semena.Dal jsem je do bedničky a nechal na vzdušném místě ve stodole.Za 14 dnů jsem ve stodole cítil strašný smrad a zjistil jsem,že jsou to semena jinanu.Byl to tak hrozný puch,že jsem bedničku strčil do igelitového pytle,řádně zavázal a šel jsem pěšky na konec vesnice do kontejneru.Hned třetí den jsem se dozvěděl od souseda,že z kontejneru se line tak hrozný smrad,že tam nemohl ani vyhodit co tam nesl.Raději jsem mlčel a tím skončil můj pokus rozmnožit jinany. :vytlem:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jinak se ale jinan množí dobře, jen ta stratifikace je dlouhá :souhlas: :usmev: a ty vedlejší produkty :vytlem:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Javorka »

Jinan tu mám, takového chuděru, ale roste. U chalupy po rodičích je krásný mladý strom. Táta měl jinany rád.

Zahrada pěkně roste, tak jsem si něco vyfotila. Jestli to pomrzne ať mám aspoň záznam. Jen ty barvy nějak nejsou takové, jako ve skutečnosti.
DSC05754.JPG
DSC05759.JPG
DSC05763.JPG
DSC05768.JPG
:433:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Javorko, Tvá zahrada... to je prostě "jedním slovem" UMĚLECKÉ DÍLO! :srdicko:
:Hhippie: Bubáci forever!
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od minie »

Javorko, mě bohyšky teprve začínají, začínají otvírat špičky. A rododendron je ještě zavřený :souhlas: krásné barvičky na zahráce :souhlas: :souhlas:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od minie »

Ginko mám také, ale nehodí se mi do zahrady, tak nějak jsem se ho ujala. Sestra ho dostala v květináči, vypadalo to, jako kdyby to byl nějaký domácí kultivar, ale živořil, tak mi ho dala, abych ho zachránila. šoupla jsem ho do hlíny i s květináčem, myslela jsem že nepřežije zimu. Nakonec jsem ho dala do zahrady a už ho mám dobré 4 roky. Má asi 1,5m a rok co rok mi první listy umrznou. Letos ťuk, ťuk zatím ne. Jde z něj dělat čaj jen tím, že se utrhnou listy a zalejou vodou? Nebo je tam nějaké omezení?
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Javorka »

Hhippie, děkuji, ale já už na tom velkou zásluhu dávno nemám. Roste si to tu jak chce a co chce a já jen přihlížím.

Minie, hosty tady také začínají ukazovat svou krásu a tenhle rododendron je nějaký zrychlený, další mají jen poupata. Připomíná mi zmrzlinu. Nejdřív malinová a pak se přidává i vanilková. Ale ty by barvy musely odpovídat, chybí trochu žluté.
To je legrace, moje gingo má podobný osud. Táta ho dostal jako maličké, ale nebylo ho kam zasadit, jeden strom už měl, tak se chudák trápilo v květináči. Nakonec jsem se ho ujala, ale místo bylo jen u slepic. Jestli přežije stavbu hvězdárny, to je hvězdách...
:usmev:
:433:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Už začla vykukovat krmná řepa :andel: s tou vůbec nemám zkušenosti, tak jsem zvědavá, co zvládneme vyprodukovat :vytlem:
Maximálně se nechám nainstruovat dárcem - stejně za to může! :vytlem:

Prosim, jak pestujete lichorerisnici? Vim, ze Koutak seje pod stromy.. ja tu moznost nemam a zahonky jsou plne.. udelala jsem 3 kvetinacky.. ale chtela bych vic.. mate napad?

A je blby napad dat pod rajcata okurky? Nemam to uz letos kam naset... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Kouťák »

Verčo,vyrejpni někde drn,kde to nebude překážet a malou jamku,dej do toho kvalitnější zem a strč do toho lichořeřišnicová semena,jednou zalej a víc se o to nestarej.Já to dělám vrtákem do země.
Rajčata jsem ještě na záhon nedal a už tam vylézají ze země okurky.Spodní listy od rajčat se stejně odtrhávají,tak proč ne.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Javorka »

Taky si myslím, že pod rajčaty by lichořeřišnice mohla být. Okurky se hodně rozlezou, tak tam asi moc místa nebude.
Já je taky nacpu všude, kde je trochu místa, někam na kraj záhonu. Rozlezou se. Dávám je i do velkého květináče. Vloni jsem neměla skoro žádné, zlikvidovali mi je dřepčíci. Letos budu nemilosrdná a jak se černí broučci objeví, tak je postříkám. Koupila jsem si už Fast M, tak jsem připravená. Kopřivová jícha na ně byla slabá, nebo jsem je nelikvidovala včas.
:433:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Takže to mám udělat obráceně - pod rajčata lichořeřišnici a do květináče okurky? Ty už jsem tam měla a něco z nich bylo... právě, že ty okurky potřebují děsně moc místa... to tu fakt nemám... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Jana P. »

Já ,když už není místo, dělám to jako Zdeněk. Na vhodném místě odrejpu drn, vymením zeminu za kompost a zasadím, co je třeba. :souhlas:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Javorka »

Já jsem myslela dát lichořeřišnici pod rajčata. Vím, že se nemají raději dávat okurky s rajčatama společně do skleníku. Ale jak to je na záhonu, to netuším. Okurky se dají také pěstovat na výšku, to ušetří hodně místa. Máma je pěstovala na síti, já je dávám k plotu.
:433:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak já se zamyslím, kam s nimi. Já je měla na verandě, kde je zábradlí. Ale není tam moc slunce (severní strana domu) a taky tam není závětří. Takže sice něco vyrostlo, ale žádná sláva to nebyla.. :nevim:
Ale jak nejsme na svém, tak holt není tolik možností není... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od arus »

Babička pěstovala okurky u plotu a vyvazovala je k plotu. Žila pod Tatrami a úrodu měla vždycky. Dostávali jsme plno zavařených sklenek.
:arus:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já dám karisíť na stojáka a oharky si můžou po ní šplhat.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Jsem děsně zvědavá, jak tohle dopadne! Protože je k nám nakonec letošní jaro - po tom dlouhotrvajícím suchu - milosrdné a prší...! Po prvním dešti, kdy se zdálo, že by mohlo být trochu vlhčí období, jsme vyseli 1) luční směs do rohu zahrady, mezi stromky. Pravda, že do ideálního zakládání trávníku to mělo dost daleko, ale psali něco ve smyslu “rozesejte a uvidíte, co to udělá...” :vytlem:
Na pozemku je většina povrchu bršlice a kopřiva, tak uvidíme, jestli se tam nějak probije i jiný “plevel” :promin:

A pak jsem do jednoho pruhu zasela 2) měsíček a sléz... to vím, že jsou taky nezmaři...tak jestli se chytnou, tak už tam prostě budou...

Ta luční směs je na zemi tak 3 týdny a byliny tak 2 týdny...tak jsem děsně zvědavá, jestli něco - a hlavně co - vyleze :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak pár fotek z mého blbnutí po zahradě.Oregáno,třapatka,cibule a hrách a prostě všude je něco.Na všechny stromky jsem pověsil cedulky,aby až to někdo převezme po mě,aby věděl,co tam ten blázen zasadil.Hezky jsem je zalaminoval,tak to snad bude i za pár let čitelné.
DSCN2110.JPG
DSCN2114.JPG
DSCN2111.JPG
DSCN2116.JPG
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů