elektrický ohradnik

chov ovcí a koz...
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Profesor1 »

Je tam nějaká minimální vlhkost, proto to přeskakuje - probíjí.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od xchipsy »

Vlhkost z čeho, když je venku na sluníčku skoro 40 stupňů? :udiv:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tak je drátek přerušený, není to vidět, ale jiskru to háže
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od xchipsy »

Lanko je nové. Navíc co mám pásky u koně, tak ty jsou stoleté, drátky jsou na mnoha místech překouslé a nic to nedělá (jakože v tom nepraská apod.).. Navíc u toho lanka to dělá vyloženě a jen pouze na té brance, nikde jinde (protože všude jinde je to na izolátorech na dřevěných kůlech, sice z druhé strany je pletivo, ale dostatečná "mezera", min. 10cm, spíš víc.. Tak nevím..
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jamarov »

včera muž dostal dvakrát ránu když se dotkl lanka,ale ptal se mě jestli je to normální,ze to dává děsné rany.na sítích mam silnější zdroj a dává menší.prý ho pichlo až u srdce.bojí se co by to udělalo s dětma kdyby se dotkly.zkoušečkou to přesně nezmerim.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Myslim, ze pokud ma jedinec zdrave srdce, nemelo by mu to ublizit. Je fakt, ze kdyz je dobry zdroj ze site, hodne mokro, na dratech visi kapicky a clovek stoji v mokre trave, tak umi ten vyboj opravdu sakra prastit... ja bohuzel jedu z baterii na docela hodne km, tak takovy vyboj, jako popisujes, o tom si mohu jen nechat zdat... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Kostey »

Jamarov: Vodiče v sítích maj obecně větší odpor a mnohdy do nich leze tráva víc než do ohradníku a i tím je funkčnost snížená. Proto vám třeba mohou sítě dávat menší rány.
Já používám 3 ty hustší sítě u drůbeže pospojované do jednoho celku a ty vypnout tak, aby se vodiče nedotýkaly země je v mym terénu takřka nemožné. Proto je napájim zdrojem který má asi 25J a naměřím na nich 5 - 7kV, podle toho jestli je zrovna mokro. Jen co je odpojím a nechám napětí "téct" jen do kozo-ovčích ohradníků, tak tam naměřím víc jak 12kV a to jsou pak pěkný rány a ty fakt bolej.
Jen co je ale problém s napětím na ohradníku tak první po čem jdu je zemnění. Na to když sáhnete, tak nesmí vůbec probíjet. Znamenalo by to, že máte málo uzemněno.

Sám se zemněním bojuju tam, kde dávám bateriové zdroje. To se mi nedaří pořádně uzemnit skoro nikde, pokud se teda nepíchnu na nějaké zemnění u ČEZáckého elektrického sloupu.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jamarov »

Jo mam jedine ze sítě.doma i na horách.baterku bych sii tam neriskla.navíc na 10siti je dost silná baterie aby to utahla.
Tak ja mu Hippie řeknu tedy ze muze byt rad :)) se srdcem na tom nebude nejlíp,to víme ale na léčbu to ještě není. No a cely den dělal venku na střeše,mel vlhko i v botech.takze to bude logicky vysvětlení,dik :vytlem:

Kubo sítě na horách je orisek v terénu dobre vypnout,da to desne práce,tyčky ve svahu navíc a ještě si pmaham provazkama a z větví a vseho co je kolem zvedam a vypinam sítě.
V lete jsme presouvali a já zapoměla zkousecku.na zdroji mam test kontrol na podrost pastviny.ukazovalo mi to Max podrostle trávy.tak chlap musel projít celouohradu,vždy něco povyspravil a já apla zdroj a on pres vetvicku si nechával dávat rany jestli to funguje....nezi tím se setmělo a já si pak všimla že kdyz se koukám na ten test zhora tak to stále ukazuje silný podrost,ale kdyz se kouknu přímo proti kontrolkam tak blika jen první a je to v pohodě... :stydim: Takže jsem viděla celou dobu jen odraz svetel :stydim: Pak má mít srdce v pořádku když ma doma sadistku :stydim: :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Znáte někdo značku “fencee”?
Jedná se prý o českého výrobce. Vypadá to robusně a domyšleně... tak uvidíme, až to nainstalujeme...
Překvapila nás cena. Sice to bude primárně v elektrice, ale cena oproti kombinovanému nebyla extra rozdílná (na rozdíl od konkurence...), tak jsme vzali kombi (kdyby vypadl nějaký zdroj u ovcí...).
Napájet to bude 4 řady drátu cca 150 m délky plotu - ochrana proti divokým zvířatům, hlavně divočákům. Takže pohoda. Brali jsme ten nejsilnější z nabídky - jsem nějak naučená, že pod 4 J nemá smysl kupovat (ikdyž tady ta ochrana asi nemusí být tak silná... :nevim: )
Tak jsme zvědaví... :usmev:
Přílohy
F4DC00F1-E42D-4255-84DA-EA1CA20A3A93.jpeg
4F7CCA86-9BE4-4BED-9576-513AAB84BD76.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od PavelIV »

Kde se to dá pořídit? Zrovna se chystám kupovat síťovej
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Asi i na internetu. My kupovali u Točníku, v HeapCo. Máme to nejblíž, kde měli to, co jsme potřebovali, protože jsme nechtěli čekat, až něco přijde z e-shopu.. :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
hodek
Příspěvky: 70
Registrován: 10 dub 2019 21:50
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 148 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od hodek »

Známe,máme cca rok, spokojenost, udrží i minikozy za ohradníkem😉 je to česká firma, fajn jednání.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Augenblick »

Mám 10J , tři roku v provozu absolutně bez problémů a cena hodně rozumná.
https://zvirata.bazos.cz/inzerat/120071 ... zdarma.php
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Hodek: prima! Díky za recenzi! :mrk:

Augenblick: Vím o tomto výrobci, ale dost bych se toho bála... nevím, jestli tam je nějaká záruka ohledně bezpečnosti...? :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Augenblick »

Mám od něj ty zdroje dva a ještě GSM alarm s monitorováním. Záruku dává, odesílá hned, komunikoval jsem s ním po telefonu. Všechno přežilo zatím tři bouřky. Je k tomu faktura, návod k obsluze, záruční list. Dříve mě elektronika bavila, kdysi to bylo moje povolání, tak mě to nedalo a juknul jsem dovnitř - kvalitně zpracovaný (na rozdíl od elektroniky z čajny). Nekupoval jsem to kvůli příjemné ceně ale kvůli pozitivnímu ohlasu na IF. Proč nemá krásné barevné webovky s eshopem netuším, možná se nekámoší moc z FU, nebo na to nemá chuť, či čas, netuším...
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Vidiš, tak to je super zpráva!
Díky za recenzi. :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Kostey »

Pokud byste někdo kupoval ty zdroje z Bazoše, jak na ně dával odkaz Augenblick, tak se při objednávce zmiňte, že vám je doporučil Jakub Toms a měli byste dostat malou slevu. S pánem tak trochu spolupracuju.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

:souhlas: Ty máš taky prsty všude! :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
akaš
Příspěvky: 16
Registrován: 09 čer 2020 20:42
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od akaš »

Díval jsem se teď na ty zdroje na Bazoši, a musím říct, že bych tam měl velkej strach nakupovat. Buď tam jsou šmejdy, kterých se potřebuje někdo zbavit, protože mu nefungují, jako jsou ty žlutý polský zdroje. Použitej AKO pouze o 1500 Kč levnější než je novej s tříletou zárukou. A pak nějaká samovýroba. Ta nabízí zdroje sice s vysokým výkonem až 100 J, ale protože nemají automatickou regulaci, nesmějí se takový zdroje už 6 let prodávat. A pokud by se nějakýmu zvířeti nebo nedej Bože člověku, něco stalo, platil by majitel takovýho ohradníku jak mourovatej.
Úžasný jsou zdroje, který nabízí Agrotrans od firmy Gallagher, ale to je takovej ranec, že na to asi můžou mít jenom bohatý. Připadá mi, že je to jak Mercedes mezi ohradníkama. Já vždycky slintám, když se tam podívám. https://eshop.agrotrans.cz/sitove-zdroje-c1/
V normálních cenových relacích mají ohradníky v Zemědělských potřebách. Pořídil jsem si od nich finskej ohradník Olli. To je držák. Ale teď prej mají nějaký francouzský ohradníky - jeden typ je ještě o něco levnější než ty finský a druhej typ prej má základovou desku zalitou pryskyřicí, tak by to měl bejt ještě větší držák. https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz ... ohradniku/
akaš
Příspěvky: 16
Registrován: 09 čer 2020 20:42
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od akaš »

Aha, pardon, koukám, že jsem se zapojil do 2 roky starý diskuse. Omlouvám se. :vytlem:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 12 hostů