Králičí rození

chov králíků...
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Jana P. »

Vypadá to, ze je krátce orestuješ a hodíš na ně pár vajec. :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
nitraner

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od nitraner »

:)) osmahnut, a když je kužička křupava jsou nejlepší....
:)) :)) :))
André, kdo se má pořad táhat ze samicema? :)) :)) stačí řict - uhni. :)) :))

:nitraner2:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já jsem zvyklý z kravína říkat - Ustup! :vytlem: :)) :vytlem: :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jo, přesně tak - ustup satane ! :vytlem:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
nitraner

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od nitraner »

Klci kluci, :)) já psal o své samičce králice, ne o vaších.......
:)) :)) :))
:nitraner2:
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od andre.marek »

Nitraner: No já jim taky řeknu uhni a kontroluju. Ale některé jsou trochu obranářky, tak jako varování pro ostatní :)) :))
nitraner

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od nitraner »

:))
Nemaš, André, chovat pitbuly. :))

Samica která jde proti ruce, bez ohledu na to jestli má mladé nebo jakykoliv jiný duvod, zadává příčinu aby se nad ní chovatel zamyslel. Pak to může skončit u pokousaní...
:))
Jaksy u mne neobstojí obhajoba na základě toho že má mladé. :))
Jde to i bez agresivity, může se kouknout co dělám ale to je tak všetko. :blazen: :))
:nitraner2:
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od andre.marek »

Samice která jde proti ruce většinou mladé nemá, protože skončí v teple trouby :))
Občas ale některá je taková ostřejší, právě po okocení, třeba dva týdny. Většinou během zbytku roku největší beránci a mazli... :usmev:
To bývají právě nejlepší samice :souhlas:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Měla jsem zlou samici. Opravdu zlou. I mimo březost nebo kojení.
Od té doby jsem stále ostražitá u všech, přestože mám teď všechny králíky moc hodné. Všichni na sebe nechají i sahat a samice nechají kouknout na hnízdo, ikdyž se motají kolem. Ale to mi přijde v pořádku. Vždyť jsou to její děti. Tak je v pořádku, aby je bránila, ne?
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Lisbeth »

Moje letošní omladina:
ČSČŽL - matka pětiletá samice, vrženo 8 mláďat, z toho zbyli 4 kousci (akorát 2x2 - strakáč x japonec), tže úspěšnost 50%, ale teď už to dají, jsou pěkní!
Zde jako dvouměsíční:
20200411_105604[1].jpg
20200411_105618[1].jpg
20200411_105639[1].jpg
Nyní čtyřměsíční:
20200523_102616[1].jpg
20200523_102707[1].jpg
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Lisbeth »

A zde od druhé samice:
ČSČ, ale otec je také žlutý, barvu však nepředává, proto jsou mláďata "jen" s černou kresbou. Samice tříletá, vrženo 9 mladých, z toho 2 vypadli mimo hnízdo v prvním týdnu a já si všimla až když byli studení. Tže nyní celkem 7 kusů jeden měsíc starých (z toho 2x kominík a 5x strakáč).
20200523_103818[1].jpg
Seznamování s morčetem, které jim dělá společníka :usmev:
20200523_103939[1].jpg
Snad vydrží všichni!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

To je pěkná snůška! :souhlas:
Já když koukám na ty Tvoje měsíční, tak mám pocit, že v tom je ta chyba u mě. Protože mě zrovna vyskákal poslední masňácký vrh z hnízda a jsou tak do dlaně. (tak malincí bývají standardně). :nene: Už to nemám na kom zkoušet, ale asi prostě přitlačím na množství jádra u samic.. Ale samice březí i laktující jsou v dobré kondici, nehubnou.. :nevim:

Ještě čekám, až se vyloupne poslední letošní jarní vrh zakrslice. Zas jsou všichni po tátovi - hnědí / hnědí s bílou kresbou. Tak snad půjdou na odbyt jako ti poslední... :andel:
Přílohy
EC684551-66C8-41E2-93A7-427AA691252A.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Lisbeth »

Hhippie, děkuji, mám z nich radost! :souhlas: Vzhledem k tomu, že mám samice již starší a jenom tyto dvě, mají nadstadartní péči. Také jsem se hodně řídila nejen svými předchozími zkušenostmi, ale i radami od Nitranera a právě díky tomu si myslím, že se mi ty samice takhle drží a stále mají mladé. Mimochodem, ta pětiletá je již připuštěná, nyní ve druhém týdnu. Chtěla jsem jí nechat ještě "oraz", dala jsem k ní morčáka jako společníka, ať si pěkně odpočine. Jenže morče je samec, no nikdy jí to nijak nebralo, ale letos po něm tak šla, že jsem ho musela dát k mladým, jí připustit a nechat jí samotnou v kotci. Po připuštění se ihned zklidnila, tak uvidíme jestli něco bude mít! :souhlas:
Já třeba obilím nekrmím vůbec, ani jsem nikdy nekrmila, prostě to nemám zažité, nedělal to ani můj táta, ani děda, nějak jsem to nepochytila a hlavně v tom nenašla žádný přínos pro toho králíka. Jsou-li samice mladinké, mají mladé na seně (domácím, ručním), vodě, ovo-zel z domácnosti a kůrkách chleba, co mi dává sousedka (jsou to jen takové symbolické odkrojky, vím, že to králík nemůže mít pravidelně a ve velkém). Větvičky, občas nějaký zelený lupen a hotovo. Beru to stejně jako u koní, kvalitní seno na objem je základ, to ostatní krmivo je jen takové připrdávání a nemělo by to být na tom postaveno. Můj názor. U starých samic pochopitelně přilepšuji, protože jsou staré. Dostávají směs ovesných vloček, vojtěšky a kukuřičných lupínků. Na to si pak zvykají i jejich mláďata, protože ale ta bývají s věkem vynalézavá, po odstavu už jim nechávám jen ty ovesné vločky. Důvod je ten, že při jednosložkovém krmivu ho nepřehrabují a nevyhazují ven to méně chutné. Staré samice to nepřehrabují, žerou to, jak to je. Dále jim do vody přidávám Rabitin a Emanox (samicím s mladými i omladině). Po dosáhnutí toho čtvrtého měsíce u mladých se postupně vracím jen k senu a vodě, jsou mladí, zdraví, dle mého názoru více nepotřebují a já hlavně nemám ráda když porazím králíka a tahám z něj sádlo jak z prasete. Chovám roky pouze střední plemena, nikoliv masná, chápu, že tam to může být jinak! :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Lisbeth »

Abych navázala na svoje předchozí příspěvky:
Včera jsem porazila dva samce (jsou to ti japanovití strakáči z fotek výše). Věk 4 měsíce a 3 týdny. Byli spolu v jednom kotci a ty jejich orgie už mi lezly na nervy :)) to jen pro případ, že by se někdo ptal, proč jsem ten týden nepočkala a nezabila je jako 5ti měsíční :)) Byla jsem mile překvapena! Váha prakticky stejná u obou, je vidět, že rostli stejně! Každý kus (vyvržený, bez hlavy s játry a ledvinkami) 1,3 kg!! Myslím, že na strakáče pěkná váha, ale hlavně, krásná svalovina, prakticky žádné sádlo, no kluci byli pekně nasvalení, jak vytrvale demolovali ten kotec :)) Tento týden budu porážet ty dvě samičky, ty nechám pěkně na pátý měsíc, protože holky jsou hodné a nic nedemolujou :)) Váhu sem pak napíši. Tím pádem bude jeden vrh zlikvidovaný! Ale už mi pěkně roste dalších 7 kusů od druhé samice, dnes je jim 8 týdnů, tže o víkendu je odstavím, ať má mamina vegáč a samice, co jí likviduji ten první vrh, tak má momentálně další, dnes je jim týden, do hnízda jsem se nekoukala, tak nevím, kolik jich je, nechám se překvapit, ale dle rad odtud samici futruju vrchem spodem, nevypadá, že by strádala a mladé jsem včera letmo odkryla a vypadali nakrmeně. Tak snad se letos u králíků bude dařit :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Lisbeth »

Doplňuji váhu samiček, i když to úplně samičky nebyly...Zabity přesně na den v pátém měsíci, jedna z těch samic byl hermafrodit, už jsem to u králíků dlouho neměla, tak jsem na to chvíli koukala, ale každopádně byl pěkně těžký!! Vyvržený, bez hlavy, s játry a ledvinkami 1,7 kg, no masa jak u rasa! Samička byla pochopitelně drobnější 1,3 kg, ale maso opět pěkné, bez tuku, jsem nadšená! Jeden vrh je fuč, nyní mi dorůstá další, aktuálně 10 týdnů,7 kusů, už začínají dělat bugr. Odstavila jsem je v 9ti týdnech, kdy už jsem se nemohla dívat na to, jak je samice stále dobrovolně krmí a sama se jim nastavuje, tak si všichni týden posmutnili, teď už se jeví OK. Druhá samice, jejíž první vrh byl zlikvidován, má momentálně 3 týdenní, 5 kousků, z nichž jsou zase 2 japonci a 3 strakáči, zatím se drží mamina i malí, tak snad to bude OK. Letos se daří, kéž by to vydrželo!!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Vy jste mě těmi váhami uklidnili!
Také porážím v 5 měsících a měli vyvržení od 1,4 do 1,7 kg, což taky považuji za váhu ok. Takže už jsem klidnější. Že ikdyž mi přijdou malí, a že rostou pomalu, tak jsou asi standardní a ta “chovatelská chyba” je hlavně u mě v hlavě :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Tada »

Dneska jsem odstavoval králíčata od samice byly narození 13.9. Měli 2,5 kila což mě prijde že je docela hodně ale bohužel byly jen dva narodilo se jich asi 7 ale samice nechala jenom dva .Krmil jsem je normálně seno voda granule oves krmná mrkev. Normálně odstavuji ve 2 měsících ale když jsem věděl že tu samici teď stejně nepřípustím rak msem je tam nechal déle. A vyplatilo se . :souhlas:
Uživatelský avatar
Nitraner
Příspěvky: 611
Registrován: 15 srp 2020 19:54
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 534 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Nitraner »

:udiv:

O chvilku později.

:))
:nitraner2:
Pohodu a klídek, bez nehod a hlídek. :nitraner2:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Jamarov »

Konečně se mi postestilo, od Září jsem neměla mladé,ale nijak jsem to ani nehrotila.Docela jsem byla rada když se snižoval stav díky dorostlym na porážku a přestala jsem to točit s narozeným mláďaty.Mám 9samic a dva samce,15 ks na zabiti.tak jsem si odpocnula přes zimu, teď jsem připouštěla 6kusu,jedna mladá -kříženka -můj odchov má 9ks,její druhy vrh. druhá 8leta měla 10ks-3jsem našla venku , tak uvidím kolik jich zvládne, je to její poslední hnízdo , nedokazu ji zabit,protože je to synova Kubicka. Třetí hnízdo pěkné ale nachytala jsem ji jak je žere , ta už je taky tak stará.
No a Nitranere burgundacka konečně staví hnízdo :hura: tak uvidím zítra. A zbylé dvě zatím nic.
Jednu starou jsem vyřadila ,už nebyla v kondici , tak si žije dal v jiné kralikarne.
Jak bude hezky den pripustim další dvě -obří krizenku, ta měla v září mladé a pak chci připustit cincilu- kterou jsem dochovala na kozim mléce.bylo ji teď 8m ale zda se mi menší.
EFCE87A5-99A3-4F07-B6F8-1EC6F7AD2557.jpeg
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Týjo, Jamarov, nádherně plná hnízda!
Já se těšila, že konečně nějaká zabřezla a porodila a nakonec jsem tam viděla jen 4 kousky. Ale tak snad když budou dobře růst, tak alespoň, že tak... ale stejně mě to mrzí.
Druhá by měla rodit teď přes weekend, ale nemá ani břicho ano cecíky, tak je nejspíš jalová.. ale ksyž jsem jí po pár dnech od 3 skoků dala k samci, tak vřískala jak v hororu, tak jsem sázela na jistotu... tak ještě neházím flintu do žita :nevim:
No a ještě jedna nová kříženka... tam nevím, co bude. Je čerstvě zapuštěna. A zakrslá dalmatinka rexka... kéž by to klaplo. Ty se prodávají nejlépe a nemusejí se nejdřív půl roku živit a pak zabíjet :srdicko:
Malí začínají otvírat očka, tak je vyfotím, až vyskáčou :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů